folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Mağaradan Selamlar, Yıllardır Farklı Dünyada Yaşıyormuşum [İnternet Hızı]

Mağaradan Selamlar, Yıllardır Farklı Dünyada Yaşıyormuşum [İnternet Hızı]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Konu başlığı mynet haber başlığı gibi oldu ama konunun özetini söyleyeyim: internet hızı

İlginizi çekmediyse vaktinizi çalmayayım hocalar.

Cümleten esen olsun öncelikle.

Gün geçmiyor ki şaşırmayayım gün geçmiyor ki sinirlenmeyeyim. Bugünlerde sürekli artan "4.5g, fiber, hızlı internet" gibi kulağa teknolojik gelen şeylerden ötürü bir ilgim arttı.

Daha öncesinde biliyordum internet hızımı falan ama durum nedir bilmiyordum.

8mbps'e kadar internet paketim var. ortalama 4mbps hız alıyorum, 60 lira aylık ücret ödüyorum, sınırsız; akk 50GB.

Bugün paketi artırayım diye aradım Superonline'ı kısaca bana dediler ki 16mbit de olsa alacağınız hız dört'tür. Muhattabınız türk telekom anlaşmamız onunla alakalı gibicesine birşey dediler.

Yüzsüz yüzsüz gittim aradım Türk Telekomu. Adamların müşterisi değilim, doğal olarak abone olacağım diyerek konuştum 15 küsür mbit'e kadar destek vereceklerini söylediler. (hatta epey zorladım bakın sesinizi kaydediyorum falan diye kendimce küçük muziplikler yaptım)

Sonra tekrar superonline'ı aradım zaten şikayet kaydı açtığımı söylediler. Peki dedim farklı bir soru sorayım, ben bu amına koyduğumun internetini (gayet kibar olarak) nasıl artırabilirim? Aylık bin lira verecem gözden çıkardım bana bi çözüm sunun arkadaş. 

Yok dediler bağlantı kablosunu fareler ısırıyormuş solucanlar osururken parazitler hıçkırıyormuş internet hızı yavaşlıyormuş falan filan birşeyler anlattı. Ben dedim elektrikçi tesisatçı değilim anlamam.

İşin en ilginci ben bunu herkeste böyle her 8mbit kullanan 4mbit görüyor, 16 mbit kullanan 6-7mbit görüyor. en deli hızlı interneti olan 1mb saniyede indiriyor falan sanıyordum. Ama öyle değilmiş farklı bir dünya varmış artık mobilde bile foşur foşur data indirilebiliyormuş.

Özetle:

AKK aşınca aldığım cezanın bile farkına varamıyorum her zaman aynı yavaşlıkta 4mbps internetim var. saniyede 400-600kb arası veri indirebiliyorum en baba. 

Değerli tarikat üyeleri, nasıl sizlerin hızına ulaşabilirim? Herhangi bir çözümü yok mudur? 4mbps'e sonsuza kadar mahkum muyum?

by_Tet tarafından 27/Mar/16 17:32 tarihinde düzenlenmiştir

iyibu! yeniden..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

70 liraya 50 mbit 200 gb akk, ttnette

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

16 mbit sinirsiz kullaniyrm. Akk 50 gb. 13 mbit hizi görüyorum.  Saniyede 1.6 mb kadar indirebiliyorum. hatta bazen geçiyor.  Nasil arttirirsin dersen oturduğun yeri degistirerek diye soyleyebilirim. Sonucta bilmem nere uzaklik fiber olmasi olmamasi gibi seyler etkiliyor zannimca.

Birde neden fiber paketlerin daha uygun olduğunu henüz cozebilmis değilim. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

59 TL 15GB 3g KOTALI!

Ben ne yapayım arkadaş.

Her 15GB de bir 60TL yüklemek adamın sinirini bozuyor.

DrKill tarafından 27/Mar/16 17:00 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

:)))) Ayni benim delirmiş halim. Yakin bir geçmisimi hatırladım.

Maalesef sınırsız diye verdikleri hiçte sınırsız değil.

Kota koyup nasıl sınırsız derler. 

Hadi dendi bizler kuzu kuzu kullanıp sesimizi çıkarmıyoruz. Bu noktada bireysel birşey yapmak zor.

Zaten 8 mb a kadar denmesinin sebebi , baştan o hızı vermeyeceklerinin habercisi. Niyet belli :(

film izlemek lüks oldu.

Bilgisayarin başında değilsem dowland yapıyorum.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    @by_tet her alanda mahkum gibiyiz a.ki.

buna ii güldüm :D ╭∩╮ " , solucanlar osururken parazitler hıçkırıyormuş internet hızı yavaşlıyormuş"

RitmFarbRacourci tarafından 27/Mar/16 19:40 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı

70 liraya 50 mbit 200 gb akk, ttnette

hangi tarife o?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bizim internet fiber ama yinede yavaş

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

hocam modem ayarlarında (superonline için) senin maksimum alabileceğin hat hızı ve şebekenin sana verdiği hat hızı yazar. orayı bir kontrol et.

Türk Telekom sana hattının 15 mbite kadar desteklediğini söylüyorsa, daha doğrusu laf olarak değil teknik olarak sinyali kontrol ettikten sonra söyledi ise bu lafı, superonline ile kavga et.

Çünkü hat o güce sahipse hız ayarlaması superonline tarafından yapılıyor, superonline'ı biraz zorlarsan o hızı vericeklerdir.

Ha şayet Türk Telekom sana bunu öylesine söylediyse, hat kontrolü yapmalarını iste, ona göre Türk telekoma veya Superonline'a dadan.

imza.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

KYK WİFİ Candır ! Hem beleş hemde manyak hızlı. Bazen download'a 30-40MB görüyor bazen 200kb ama minimum 200kb Upload da fena 20-60MB arası değişiyor 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    cankol bunu yazdı

hocam modem ayarlarında (superonline için) senin maksimum alabileceğin hat hızı ve şebekenin sana verdiği hat hızı yazar. orayı bir kontrol et.

Türk Telekom sana hattının 15 mbite kadar desteklediğini söylüyorsa, daha doğrusu laf olarak değil teknik olarak sinyali kontrol ettikten sonra söyledi ise bu lafı, superonline ile kavga et.

Çünkü hat o güce sahipse hız ayarlaması superonline tarafından yapılıyor, superonline'ı biraz zorlarsan o hızı vericeklerdir.

Ha şayet Türk Telekom sana bunu öylesine söylediyse, hat kontrolü yapmalarını iste, ona göre Türk telekoma veya Superonline'a dadan.

Hocam şikayet kaydına dönüş yaptılar şuanda internet hızım ilkkez 6mbiti gördü. 16 mbite kadar olan pakete geçmek istediğimi söyledim yapamayacaklarını söylediler. 15mbite kadar destekliyormuş benim hattım bla bla.

Dedim ki diğer müşteri temsilciniz bana 4mbite kadar olduğunu söyledi 2 saat içerisinde ne değişti?

AKK aşmışım normalde böyle bir işlem yapmamaları gerekirken yapmışlar o yüzden düzelmiş internet hızım. Sonra ben de ikinizden birisi yalan söylüyor dedim. En fazla 4 mbite kadar mı 8 mbite kadar mı diye sordum. birisi 8mbit diyor birisi 4mbit diyor hattımda problem var diyor

Türk telekom 15mbit diyor ben durumu çözemedim işin içinden çıkamadım ne yaparsam bu internetim yükselir?

iyibu! yeniden..