folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Mahalle İnternet Altyapısını Nasıl Yükselttirebilirim?

Mahalle İnternet Altyapısını Nasıl Yükselttirebilirim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek

saha dolabı dediğin dslam mi yoksa kabloların dağıtıldığı düz kutu mu?

dslam ise muhtemelen boş port yoktur o kutuda o yüzden vdsl alamıyorsundur.

biraz vakit alır ama o dslam'e araba falan çarpsa değiştirirler kutuyu boş port da olur

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    alicem bunu yazdı

saha dolabı dediğin dslam mi yoksa kabloların dağıtıldığı düz kutu mu?

dslam ise muhtemelen boş port yoktur o kutuda o yüzden vdsl alamıyorsundur.

biraz vakit alır ama o dslam'e araba falan çarpsa değiştirirler kutuyu boş port da olur

hocam sanırım o büyük kutu. Konumuda güzel yerde arabada çarpmaz. Twitterdan yardırıyorum ama kaale alan yok.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    metaman
    metaman's avatar
    Erkek

Uygun fiyata bisikletle çarparım :) 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

hoca afedersin ama 6-8mbit neyine yetmiyor diye sorarım adama. telekom kapına kadar gelmiş daha ne yapsın? biz zamanında 2mbit görene kadar neler çekmiştim. şimdi tamam kabloları değiştirdiler bakımlarını yaptılar 16mbit alıyorum. bi  uydunet diye bişey duydum adslden farklı olan bişeymiş. hız olarak işini görür heralde. hiç kullanana bile denk gelmedim yani önermiyorum ama bilgin  olsun; https://www.turksatuydunet.com/

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

benzer bir sorun yaşadığımda Kütahya'da superbox a geçtim mutluyum şu an tavsiye ederim.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

hoca afedersin ama 6-8mbit neyine yetmiyor diye sorarım adama. telekom kapına kadar gelmiş daha ne yapsın? biz zamanında 2mbit görene kadar neler çekmiştim. şimdi tamam kabloları değiştirdiler bakımlarını yaptılar 16mbit alıyorum. bi  uydunet diye bişey duydum adslden farklı olan bişeymiş. hız olarak işini görür heralde. hiç kullanana bile denk gelmedim yani önermiyorum ama bilgin  olsun; https://www.turksatuydunet.com/

hocam uydunet bizim orada malesef yok. ADSL'in 128k'lı zamanlarını hatırlıyorum 256K verdiklerinde ağlamıştım sevinçten. sırasıyla 512k ve 1mbit verine bu hızın üstüne gerek yok demiştim. Lakin hocam verilerde aynı hızda büyüyor.  napsam bilemedim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı

Hocalar,

Oturduğum sokakda ve onun bulunduğu saha dolabında ( saha dolabına baya yakınım) alt yapı eksikliğinden 6-8mbit gibi saçma sapan bir hız alıyorum. Telekom yetkilisi kapıma kadar geldi zaten buraya kadar max12mbit çekiyor dedi. Ayrıca ben zaten bina içi harici kablo çekmiştim evime. Sonuç olarak binamda evimde kablo sorıunu yok. DSL hizmeti aldığım firmadan sordurdum Datacenter'a olan uzaklığım 1150metre dedi. Normalde VDSL için bu rakamın 700metre ve aşağısı olması gerekiyor dedi. Telekomdan gelen dayıda saha dolabına bile bakırla kablo geliyor tarzında konustu. Baya bi twit attım beni aradılar kayıt açtılar. Bölge müdürlük seninle konuşacak dediler. Arayan yok takan yok. Hatta artık twitterdan dönüş bile yapmıyorlar. Cimer'e kayıt açtım. Önerisi olan, yol gösterecek kimse var mıdır?

benim tavsiyem superbox al ugrasma. yada sana yakın vdsl yada fiber hat olan bir yere hat actırıp kablosuz 5ghz antenlerle evine aktarman.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Superbox stabil değil. Hızı düşürüyor Turkcell. Bozdu artık. Telefonda Turkcell hat ile 100-150 megabit alıyorum Superbox 5-6 megabit zor görüyor.

Zaten yakında zam yapacaklarmış. 160-170 lira olacak diyor müşteri hizmetleri. 10 megabit internete o kadar verilmez. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

telekom aradı biraz önce. 1 hafta vizyonu diye birşey çıkarmışlar anlamadım içeriğini. söylediğim bölgeyide bu kapsama almışlar. alt yapıyı kontrol edip iyileştirmeler yapılacakmış. c.başkanının bu fiber konusu sanırım hakkaten alt yapıyı etkileyecek tüm firmalarda öyle görünüyor

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    Piratebay bunu yazdı

Lise döneminde internet sorununu bi türlü çözememiştim bende. Kimi arasam bi fayda etmedi. Karlı bir ankara gecesi beyaz bir broadway gecemize güneş gibi doğdu. Güneş gibi diyorum çünkü dolaba çarptığı gibi yanmaya başlamış. Sönmedi itfaiyede kül olunca geldi. Nereden baksan 2 haftadan uzun süre internet telefon hiç bişey çalışmadı. Turuncu fiber kablosu çektiler mahalleye bırakıyolardı ordan bakmıştım. Sonra dediler vdsl hat var. Modemlerimiz değişti. Çok mutluyduk.

Sizede bi broadway gözükmesi gerekiyor gibi.

Bize baglanti icin kablo cekmeye telekom ekioleri gelince sormustum. O da buraya yeni evler yapilmadan donusum oomadan telekom yatirim yapmaz ama alt mahalledeki kutuya araba carpti yenisini kurdular o sekilde sizin kutuya da bisey carparsa gelebilir demisti. Demek ki bu isin raconu bu :) Gerci 5 6 ay sonra telekom kendiliginden fiber cekti kutuya evlere vdsl geldi. Bu sefer de ben baska yere tasindim :))

İmzalamazsam ne olcak?
Toplam Hit: 16266 Toplam Mesaj: 52
adsl türktelekom rezilinternet kaçıncıyüzyıl altyapı