Mail Yönetim Programı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba konuma hoşgeldiniz :) Konumu favlamayı unutmayın :) 

Bir alan adının bağlı olduğu hosting hesabında 13 adet mail hesabı var, bu mailerin yönetimi için thunderbird kullanıyordum lakin, sürekli sunucu bağlantı hatası verdiği için kullanılamaz hala geldi, webmail üzerinden sorunsuz çalışmakta olup thunderbird ve flockmail de giden gelen sunucu bağlantı hatası veriyor.

Hangi mail yönetim programını kullansam daha sağlıklı çalışır, mail hosting yok, web hosting üzerinden hesaplar oluşturuldu, firma guzel hosting.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

https://alternativeto.net/software/microsoft-office-outlook/

şurada beğenilmeye göre alternatifler var. genelde en popülerden düşüğe doğru gider.

ama thunderbird sorunsuz çalışması lazım. 8 mail kurulu birçok thunderbird sorunsuz çalışıyor yönettiğim bilgisayarlarda.

hepsinde farklı servisler var hiç patlayan olmadı.

ağ ping yada başka bir dns sorunu olmasın ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

hosting panelinin imap veya pop sunucusunda sorun vardir. hosting aldiğin yer ile hiç görüştün mü ? benzer bir sorun yaşamiştim. ofisin ip sini sunucu uzerinde ki firewall'da whitelist'e tanıtmak zorunda kaldim. 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

https://alternativeto.net/software/microsoft-office-outlook/

şurada beğenilmeye göre alternatifler var. genelde en popülerden düşüğe doğru gider.

ama thunderbird sorunsuz çalışması lazım. 8 mail kurulu birçok thunderbird sorunsuz çalışıyor yönettiğim bilgisayarlarda.

hepsinde farklı servisler var hiç patlayan olmadı.

ağ ping yada başka bir dns sorunu olmasın ?

Burayı inceleyeceğim, teşekkür ederim

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

hosting panelinin imap veya pop sunucusunda sorun vardir. hosting aldiğin yer ile hiç görüştün mü ? benzer bir sorun yaşamiştim. ofisin ip sini sunucu uzerinde ki firewall'da whitelist'e tanıtmak zorunda kaldim. 

Henüz hosting firması ile görüşmedim, hangi ip 'nin kara listede olduğunun tespitini nasıl yapabilirim, sabit ip yok kısacası nasıl bir yol izlemeliyim. Teşekkür ederim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek

En stabil outlookta çalışır. Maili kurarken imap yada pop3 ayarının ip adresi ile kur daha stabil olur.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Herkese teşekkür ederim, outlook mail desteği kesildimi, indirecek bir yer bulamadım :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Senelerdir thunderbird kullanıyorum hiç sorun yaşamadım. Hosting firması ile görüş bence.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Ben olsaydim once 1 tane bilgisayara outlook kurar, o pc de kurulu user ile ayni useri outlook'a tanimlar thunderbird'da sorun yasadigim sirada outlookda da yasiyor muyum kontrol ederdim.Boylelikle sorun server tarafinda mi kendi bilgisayarim tarafinda mi cozerim. Egerki outlook calisiyor thunderbird calismiyorsa demekki thunderbird temelli bir sorun var, outlookta da sorun varsa hostinge mail atmak en temizi. Sorun yasadigin sirada mevcut ip adresini hostinge bildirmeyi unutma.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Aress bunu yazdı

Arkadaşlar merhaba konuma hoşgeldiniz :) Konumu favlamayı unutmayın :) 

Bir alan adının bağlı olduğu hosting hesabında 13 adet mail hesabı var, bu mailerin yönetimi için thunderbird kullanıyordum lakin, sürekli sunucu bağlantı hatası verdiği için kullanılamaz hala geldi, webmail üzerinden sorunsuz çalışmakta olup thunderbird ve flockmail de giden gelen sunucu bağlantı hatası veriyor.

Hangi mail yönetim programını kullansam daha sağlıklı çalışır, mail hosting yok, web hosting üzerinden hesaplar oluşturuldu, firma guzel hosting.

Thunderbird son bir hafta on gündür bizde de aynı şekilde hata verip şifreyi tekrar girin istiyor durmadan

Edit, 

Outlook çalışıyorken thunderbird hata veriyor bizde. Şifre yanlış tekrar girin bıdıbıdısı. Altyapı olarak yandex domains kurulu, hosting tarafında sadee mx spf dkim ayarları falan yapılı, 4-5 ay sıkıntısız çalıştı bu günlerde patladı. Acaba bi güncellemeyle mi bozdular. 

noname tarafından 08/Şub/20 08:40 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Firma sorunu çözemedi, sabit ip olan ağda sadece 2 bilgisayarda sorun var, revo ile silinip tekrar yüklendi ama sorun hala aynı, sabit ip kara listede değil

Toplam Hit: 2406 Toplam Mesaj: 16
hosting mail