folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Mail.Ru Cloud Dosyalarım Silindi

Mail.Ru Cloud Dosyalarım Silindi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

1 TB üyeliğim mevcut. Senelerdir sorunsuz şekilde kullanıyordum. Bilgisayarımda başka bir yedek tutmadan D Sürücüsünü sadece bu verilere ayırıyordum iş yaparkende otomatik yedeklenmiş oluyordu.

Son birkaç aydır Programdan otomatik olarak çıkış yapmaya başladı makine. Bende her seferinde tekrar login bilgilerimi girip klasoru eşitliyordum sorun çıkmıyordu.

Bu sabah kalktığımda ağırlıklı olarak word, foto ve video dosyalarının olduğu tüm klasorlerden toplamda 200 gb'lık verimin kaybolduğunu gördüm. Dosya sistemi hatası mı yoksa mail.ru kendisi mi sildi bilmiyorum. Kaç senedir 3 ayrı cloudda otomatik güncellemeye alırım tüm foto videolarımı son 1 senedir bunu yapmıyodum ve mail.ru üzerinden ilerliyordum ki herşey mahvoldu. Bu tarz bir sorunla karşılaşan yada çözüm yollarını bilen var mı? Ciddi manada önemli fotoğraf video ve dökümanım gitti.

Bilgisayarda film vs tutman sadece hatırası olan şeyleri yada işle ve bölümümle alakalı şeyleri tutarım. 200 GB'lık veri beni mahveder.

Mail.ru 'ya mail atıp bir hafta önceki haline döndürülmesini isteme şansım var mı?

www.kriptopedi.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek

dostum bende de var 1 tb lık disk alanı .güvenim sarsıldı şu an mail.ru ya .  bir mail at bakalım ne cevap verecekler . ona göre ben de önlem alayım 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alli
    alli's avatar
    Erkek
    raul bunu yazdı

dostum bende de var 1 tb lık disk alanı .güvenim sarsıldı şu an mail.ru ya .  bir mail at bakalım ne cevap verecekler . ona göre ben de önlem alayım 

+1

hocam cloud'a attıktan sonra pcden sen mi sildin ? yoksa mail cloud uygulaması pcdeki dosyalara da mı müdahale edip sildi ?

https://i.imgur.com/lCgZ0V0.jpg
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    alli bunu yazdı
    raul bunu yazdı

+1

hocam cloud'a attıktan sonra pcden sen mi sildin ? yoksa mail cloud uygulaması pcdeki dosyalara da mı müdahale edip sildi ?

Hocam pcde duruyordu dosyalar. Şöyle anlatayım. C D ve E diye bölümlere ayrılı bende pc. D kısmı içersinde cloud dosyası ve tüm dosyalarımın yedekleri bu dosya içersinde fiziksel olarak zaten mevcuttu. Pc yeni aldığımda clouddan komple 200 gb indirmiştim. Ancak sürekli çizim yapıyorum ve unutmamak için cloud mail.ru uygulamasını bilgisayara indirdim. Ana mantık şu. Atıyorum solidworks diye bir dosya var ve içinde bir uçak çizim klasoru mevcut. Ben bu çizimi atıyorum 1 hafta boyunca geliştirdikçe dosyanın içeriği arttığından bilgisayara indirdiğim uygulamayla tekrar senkron edip pcdekileri clouda aktarıyordum. 

Dün tekrar uygulamayı senkron etmek istedim. Birde baktım ki herşey gitmiş. 230 gb'lık dosyam vardı. şu anda 29 gb gözüküyor. Tek yaşıyorum ve kimsenin bilgisayarıma erişimi yok. Öyle olsa bile tamamen manasız yerlerden manasız dosyalar silinmiş. 201 gb birden uçmuş. Harddiski kontrol ediyorum ama harddisktede sadece bu boyutta dosya var.

www.kriptopedi.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Yardım sayfası rusça. Birisi bana ingilizce iletişime geçebileceğim bir mail adresi verirse konuyla ilgili hemen ingilizce mail yazıp yollayım. Yada problemi rusçaya çevirip yardımcı olacak biriside olur

www.kriptopedi.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Premium.
    h2so4
    h2so4's avatar
    Erkek

Benzer bir sorunu Google drive ile bende yaşadım ama mail attığımda istediğim tarihteki haline dondurduler bulut hesabına fotolar dosyalar geri geldi. Muhtemelen destek almayı başarırsan dosyaların geri gelecektir. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    h2so4 bunu yazdı

Benzer bir sorunu Google drive ile bende yaşadım ama mail attığımda istediğim tarihteki haline dondurduler bulut hesabına fotolar dosyalar geri geldi. Muhtemelen destek almayı başarırsan dosyaların geri gelecektir. 

Bende tek çözümün bu olduğunu düşünüyorum hocam teşekkür ederim

www.kriptopedi.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Oyüzden tek bulut depolama güvensiz google drive + dropbox kullanın ikisinede yedekleyin ben öyle yapıyorum niye güvenmiyorum ? Çünki 1tb hdd im bozulunca onla birlikte tüm ilk okul lise fotolarım gitmişti

şimdi harici hdd + google + dropbox yapıyorum hiç belli olmaz size de tavsiye ederim.

Not eklemeyi unuttum 500gb da lifebox um var

PanxeR tarafından 31/Oca/17 10:35 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Bir up olsun. Cache'den dolayı sanırım ingilizce siteye asla giriş yapamıyorum. 2. sayfada tekrar çevriliyor. O yüzden support mail adresi için yardımcı olursa birisi çok sevinirim

www.kriptopedi.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek

Dostum burası uygulama hatalarının yazıldığı yer sanırım buradan yaz birşeyler. Chrome ile sayfayı türkçeye çevirip o şekide buraya ulaştım.

Windows Uygulama Hata ile ilgili  https://help.mail.ru/cloud-support/app/error/form

Bu adreste de mail.ru cloud la ilgili karşılaşılan hatalar ve çözümleri yer alıyor.

https://help.mail.ru/cloud-support

Edit : He birde bu mail adresini buldum o da basın için mail adresi ama sen derdini yazarsan en azından senin derdine deva olacak birilerinin mail adresini verebilirler.

pr@corp.mail.ru

oinomaos tarafından 01/Şub/17 09:13 tarihinde düzenlenmiştir

Anıl
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Çok teşekkür ederim hocam chrome ile çevirmek aklıma gelmemişti hemen atıyorum maili gelişmeleri buraya yazarım

www.kriptopedi.com
Toplam Hit: 2417 Toplam Mesaj: 16
mailru silinen dosyalar