folder Tahribat.com Forumları
linefolder Assembly - Reverse Engineering
linefolder Makine Dili İle Yani 0 Ve 1 'Ler İle Programlama Nasıl Yapılır...

Makine Dili İle Yani 0 Ve 1 'Ler İle Programlama Nasıl Yapılır...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek

biz bunu digital logic isimli ders adi altinda gorduk. experiment board dedigimiz bir board uzerine chipli yerlestirirdik. +5volt ve gnd baglayip kablolarla ledleri yakardik. swichlere gore led yakardik. programlama dili olarak kablolari kullanirdik :D 0-1 i kablolarla verirdik, zaten chiplerin ic semalari vardi elmizde, nerede and nerede or kapilari var semaya bakarak yapardik.

Shaban Interactive Pro.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MadJack
    MadJack's avatar
    Erkek

morris mano'nun digital design kitabı vardı, bit düzeyinde aritmetik işlemleri falan nasıl yaptığını anlatıyordu. and-or kapılarından başlayıp adder, mux, flip-flop falan diye gidiyodu kitabın içeriği. Bir bit nasıl saklanıyor, bunlarla nasıl işlem yapılıyor detaylıca anlatılıyor kitapta.

Everyone sees just what they want to see.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek
    mfe25 bunu yazdı

morris mano'nun digital design kitabı vardı, bit düzeyinde aritmetik işlemleri falan nasıl yaptığını anlatıyordu. and-or kapılarından başlayıp adder, mux, flip-flop falan diye gidiyodu kitabın içeriği. Bir bit nasıl saklanıyor, bunlarla nasıl işlem yapılıyor detaylıca anlatılıyor kitapta.

bizim ders kitabi :D

Shaban Interactive Pro.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MadJack
    MadJack's avatar
    Erkek
    Dj_DooM3 bunu yazdı
    mfe25 bunu yazdı

bizim ders kitabi :D

aynen, bizim derste yaptığımız uygulamaları da sen anlatmışsın :D

Everyone sees just what they want to see.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek

herşey yarı iletkenlerle başladı, sonrasında transistörler bulundu, transistörler yardımıyla lojik kapılar, lojik kapılarla decoder mux adder vs bulundu, sonrasında ALU(arithmetic logic unit)işin içine girdi sorasında işlemciler ortaya çıktı.

Bence bu dünya üzerinde seçilmiş ırk diye bi kavram varsa bu ırk kesin ruslardır.Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi onlar
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexelebek
    alexelebek's avatar
    Erkek

Merhaba, 

0 ve 1 ile makina dilini olusturan adam benim bildigim kadariyla Alan Turing. Hakkinda iki tane film izledim, sende izleyebilirsin...

her iki filmde ayni konu isleniyor, Makinayi ne sebeple nasil yaptigindan bahsediyor.

http://extratorrent.cc/torrent/3873486/Britains+Greatest+Codebreaker+2011+BDRip+x264-SONiDO.html

The Imitation Game daha torrente dusmedi simdilik fragmani var.

https://www.youtube.com/watch?v=nuPZUUED5uk

The Imitation Game nete dustu...

alexelebek tarafından 07/Oca/15 23:22 tarihinde düzenlenmiştir

Another day another death another sorrow another breath...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

abi sen lojik kapılar diyerek araştırmaya başla. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo
    alexelebek bunu yazdı

Merhaba, 

0 ve 1 ile makina dilini olusturan adam benim bildigim kadariyla Alan Turing. Hakkinda iki tane film izledim, sende izleyebilirsin...

her iki filmde ayni konu isleniyor, Makinayi ne sebeple nasil yaptigindan bahsediyor.

http://extratorrent.cc/torrent/3873486/Britains+Greatest+Codebreaker+2011+BDRip+x264-SONiDO.html

The Imitation Game daha torrente dusmedi simdilik fragmani var.

https://www.youtube.com/watch?v=nuPZUUED5uk

eyvallah codebreaker'i saldım indirmeye

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

Hocam dökümanlarda assambler la ilgili bi döküman var. (ben yazdım ^_^)  orayı incele istersen :) 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LION
    LION's avatar
    Erkek

cevaplar için teşekkürler bu işin nasıl gerçekleşeceği kafamda belirginleşti anladığım kadarıyla bu iş aslında elektrik elektronik kapsamına giriyo birazda. peki istediğimi direk anlatan videolu anlatım varmı elinizde paylaşırsanız sevinirim.

Toplam Hit: 5512 Toplam Mesaj: 27