Maksimum Uykusuzluk

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek

Bilimsel olarak açıklanmış maksimum uykusuzluk süresi var mıdır? Varsa nedir?

Örneğin, insan 50 saatte bir minimum 5 saat uyumazsa, vücut fonksiyonları zarar görmeye başlar gibi.

Fazla uykusuz kalındığında algılama, konsantrasyon gibi bir çok şey sıkıntıya düşüyor ancak sorduğum soru; kimyasal olarak kalıcı hasarlara; kaç saatte bir, min. kaç saat uyumazsak yol açar?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Önceden bi yerde görmüştüm uzun süre günlük 4 saatin altında uyku uyumak strese ve ona bağlı olarak saç dökülmesine yol açıyormuş.Bu tabiki başka zararlarının yanında devede kulak :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

sanırım bilen yok

arbeit macht frei
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUBARIZ
    TorNaVida
    TorNaVida's avatar
    Erkek

50 saatin üstünde uykusuz kaldıgğım cok oldu bilimsel etkisini bilemem ama vucutta titreme kasların agrıması aşırı derece halsizlik meydana getiriyor ve inanılmaz bi şekilde baş ağrısı oluyor.

47 ermeni köpeğini tek başına geberten KAHRAMAN TÜRK ŞEHİTİ MÜBARİZ İBRAHİMOV.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek
    TorNaVida bunu yazdı

50 saatin üstünde uykusuz kaldıgğım cok oldu bilimsel etkisini bilemem ama vucutta titreme kasların agrıması aşırı derece halsizlik meydana getiriyor ve inanılmaz bi şekilde baş ağrısı oluyor.

48 saatteyim hocam. Şu an o kadar fazla işim var ki biran önce halletmem gereken, uyusam heralde boka batarım. Çünkü kendimi biliyorum, uyursam min. 15 saat kalkamam ve sonraki günüm hep yarı uyku modunda geçer :)

---

Aynı şeyler bende de mevcut şu an. Titreme, kas ağrısı & hissetmeme sıkıntı değil ancak ara sıra farkında olmadan çoook derin bir uykuya dalarken son anda farkında varıyorum :)) Bugün logic dersindeykeni sanıyorum bi 15 saniye kadar kendimi kaybettm ve rüya bile gördüm :)

Çok ilginç :) Bi süre sonra bünyemize karşı koyamıyoruz :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUBARIZ
    TorNaVida
    TorNaVida's avatar
    Erkek

gözün açık yatıyon artık yürürken bile yatıyosun işin kötü tarafı b u kadar saat uykusuz kalıp 5-6 saat sonra tekrar işe gitmek.

47 ermeni köpeğini tek başına geberten KAHRAMAN TÜRK ŞEHİTİ MÜBARİZ İBRAHİMOV.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bunun bilimsel açıklaması araştırması olamaz çünkü herkesin bir bünyesi var. Açıkcası anca istatistiksel veriler bulunabilir mesela 100 kişi üzerinde yapılır der ki şu kadar insan bu kadar saat kalmıştır diye. Kendini alıştırabilirsin mesela 30 saat uykusuz kalıp 5 saat uyumak vs gibi ama onun için de uzun zaman gerekir ve ondna sonra bir gün bile o periyodu bozduğunda tamamen bozulur yaptığın şey onun için böyle bir soruya cevap verilemez.

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı

Kendini alıştırabilirsin mesela 30 saat uykusuz kalıp 5 saat uyumak vs gibi ama onun için de uzun zaman gerekir ve ondna sonra bir gün bile o periyodu bozduğunda tamamen bozulur

Bunu uygulayabilen var mı acaba kaptan, onu merak ediyorum :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek

At bi Prozac. Uykusuzluk yapıyormuş madem sende :D

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek
    DevilRullz bunu yazdı

Ben de nerde kaldı bu göt diyodum tam :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek
    bilenyok bunu yazdı
    DevilRullz bunu yazdı

Ben de nerde kaldı bu göt diyodum tam :D

Sie :D

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
Toplam Hit: 4948 Toplam Mesaj: 39