folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Manny Pacquiao Vs Floyd Mayweather Yayını

Manny Pacquiao Vs Floyd Mayweather Yayını

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Sscheme bunu yazdı
    KAAMOS bunu yazdı

tarihin en büyük boks maçı derken?

boksla pek alakam olmasada bu maçı mike tyson - lennox lewis maçından önemli yapan şey nedir?

orta siklet bu kadar izleniyormuydu yaw?

Boks maçlarında büyüklük genelde ortada dönen para ile ölçülür. Pay Per View (televizyon yayını) satışları en büyük etken olur. Yani insanların en çok ilgi gösterdiği maç en büyük maç olur. Floyd un stili, hızı, yenilgisizliği onu tartışmasız Pound4Pound king (Tüm sikletlerin en iyi boksörü) yapıyor. Diğer yandan gezegende Floyd u yenebilecek tek kişi Manny (aka Pacman) Floyd Oscar De La Hoya yı yendikten sonra dövecek kimse yok diye boksu bırakmıştı. Sonra Manny nin ortaya çıkması üzerine geri döndü. Manny aynı Oscar De La Hoya yı öyle bir dövdü ki adam boksu bıraktı :) 2009 yılından beri bu maçın yapılması gündemde ve herkesin beklentisi bu yönde, ama bir türlü anlaşamadılar.

Özet olarak bu ikisi gezegendeki en iyi boksörler.

Yukarıdaki nedenlerden ve dönen paradan dolayı Tyson-Lewis maçından daha önemli diyebiliriz. Tyson Lewis maçı 100m$ lık bir maçtı bu 300$ lık.

Orta sikletten ziyade boksörlerin kalitesi maçı izlenir yapan. Ayrıca bokstan anlayan birisi için ağır siklet harici maçlar da aşırı zevkli olur. (Yorulma ve hanttallık yerini hız ve tekniğe bırakır)

Diğer yandan Klitschko nun maçların yaklaşık 30m$ lık oluyor. Klitschko nun boksör olarak niteliği bu adamlarla kıyaslanamaz bile.

O yüzden meme

Ben MMA izlerim boxu çok takip etmem ama floyd ve pacmani tanırım.

Ayrıca floyd yenilgisiz değildir bulgar boksör bunu seneler önce bu 19 yaşındayken yenmişti.

u235 tarafından 02/May/15 12:38 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sscheme
    Sscheme's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    Sscheme bunu yazdı

Ben MMA izlerim boxu çok takip etmem ama floyd ve pacmani tanırım.

Ayrıca floyd yenilgisiz değildir bulgar boksör bunu seneler önce bu 19 yaşındayken yenmişti.

O olimpiyatlarda oldu, boks olimpiyatlarda amatör seviyede olur. Amatör de ve profesyonel de kurallar oldukça farklıdır. Kaldı ki amatör maçlarda çok rahat hakem vs faktörlere kurban olabilirsiniz ki, o maç için Floyd un yorumu da oydu. Ben maçı izledim haksız da sayılmaz. Floyd profesyonel kariyerinde yenilgisiz. Tyson ın da amatör de 3 maçı var 3 yenilgi :) dediğim gibi ikisi çok farklı

Bütün mesajlarım ve konularım BSD Lisansı"yla lisanslanmıştır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

bu maçı kaçırırsak tarih bizi affetmez hocular. 

Cigu bigule :(
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabudun
    karabudun's avatar
    Erkek

Ağır sıkletin dışındakiler çok seri oldukları ve birbirlerine bir sürü yumruk attıkları için bana boks dan çok sokak kavgası gibi geliyor. Ama yine de Manny in sol swingleri için seyredeceğim.

"Bugünden geru divanda, dergahta, bergahta, mecliste ve meydanda Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır." KaramanoğluMehmet Bey - 1277 -
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

hileli maç izlemek hiç zevkli olmuyor

malum bu kadar para için anlaşılan maçta

kazananın mayweather olacağı ve paranın büyük kısmını alacağı bellidir

pac te kendi payına düşen rakamı almıştır çoktan zaten

tiyatro izliycek olan varsa izlesin

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    AllahinOglu bunu yazdı

güzel teori ama sanmıyorum hocam bence hile olmaz

Cigu bigule :(
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    DrKeworks bunu yazdı
    AllahinOglu bunu yazdı

güzel teori ama sanmıyorum hocam bence hile olmaz

teori değil hocam gerçekler

dünyada hilenin rüşvetin olmadığı bir organizasyon yokki

hep tiyatro

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sscheme
    Sscheme's avatar
    Erkek
    AllahinOglu bunu yazdı

Şimdi ben sıradan bir boksör olsam siklet sıralamasında ilk 10 da bile olmasam ve  Floyd un 2 yıl önceki sparring partner ı olsam. Adamı yenmek şöyle dursun karşısında bile duramasam. Floyd Mayweather dese ki gel maç yapalım sana 10m$ vericem 7. rauntta nakavt olacaksın. Maç Almanya da olacak hakemler ayarlı zaten. Gider yaparım paramı alırım. (Floyd adını Wlad la değiştirirsen başka bir şey çıkar ortaya)

Ama Manny olursam 2011 yılında galiba dünyanın en çok kazanan sporcusu olmuşum. Floyd gelmiş bu tahtı benden almış. Yenersem yine öyle olacağım. Adamı yenebilecek gücüm, hızım, tekniğim var. Kariyerimin zirvesindeyim. Ki sacece ilk rövanş maçından artık kazanan taraf olduğum için %60 alıcam. Sonrası da cabası tarihe geçicem, Floyd un kazandığı parayı ben kazanıyor olacağım. Ben gider o maçı satar mıyım??

Bütün mesajlarım ve konularım BSD Lisansı"yla lisanslanmıştır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    Sscheme bunu yazdı
    AllahinOglu bunu yazdı

Şimdi ben sıradan bir boksör olsam siklet sıralamasında ilk 10 da bile olmasam ve  Floyd un 2 yıl önceki sparring partner ı olsam. Adamı yenmek şöyle dursun karşısında bile duramasam. Floyd Mayweather dese ki gel maç yapalım sana 10m$ vericem 7. rauntta nakavt olacaksın. Maç Almanya da olacak hakemler ayarlı zaten. Gider yaparım paramı alırım. (Floyd adını Wlad la değiştirirsen başka bir şey çıkar ortaya)

Ama Manny olursam 2011 yılında galiba dünyanın en çok kazanan sporcusu olmuşum. Floyd gelmiş bu tahtı benden almış. Yenersem yine öyle olacağım. Adamı yenebilecek gücüm, hızım, tekniğim var. Kariyerimin zirvesindeyim. Ki sacece ilk rövanş maçından artık kazanan taraf olduğum için %60 alıcam. Sonrası da cabası tarihe geçicem, Floyd un kazandığı parayı ben kazanıyor olacağım. Ben gider o maçı satar mıyım??

mayweather marka hocam artık öyle düşün yani justin bieber gibi

adamın pazarlaması iyi yapılıyor reklam geliri çok

gidip maçı pac e kazandırıp bu gelirleri bu ismi hiçbir menajer çöpe atmaz

belki bu maçın reklam gelirleriyle birlikte dönen para 3-5 milyar $ belkide daha fazla

yani kontratta anlaşılan para devede kulak

ben bir tarafın rakibini ölümüne dövüştüğünü veya sakat bırakacak kadar dövüştüğünü görmedikten sonra maçın hileli olmadığına inanmam heleki dünyanın izleyeceği böyle bir organizasyonda

ha ölümüne yine tezgahtan dövüşüyorlarsa o zamanda saygı duyarım helal olsun derim

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Muhammed aliden iyi oldugunu iddia ediyor bu zenci

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
Toplam Hit: 5503 Toplam Mesaj: 57