Mantık İçeren Korku Filmleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    KrypT bunu yazdı

Mantık içeren korku filmi ne lan? Saw'daki mantık neymiş mesela?

yani günlük yaşamda olabilecek birşeyse mantık içeriyor demektir.

mesela

saw

adam kanser hastası ve başarılı bir mühendis. bu hasatalıktan sonra biraz kafayı sıyırıyor ve mühendis olduğu için kendi yaptığı düzeneklerle gözüne kestirdiği kişilere tuzak kurup seyrediyor yani ölüme giderken kendine bir amaç edinmiş.

seri katillerde bunun gibi yokmu var. bu filmdekinin alasını yapmışlar.

ama hayalet gemi mesela

nedir ruhlar ölüler falan var mantıklı değil. yaratık vardı bir dönem kadının karnından fışkırıyordu.

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

1408 izle mutlaka.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

American Horror story film degil dizi ama tavsiye ederim hocam. Ilk sezonda violet diye bir hatun var hastasiyim yeminlen.

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

1408 izle mutlaka.

Çok haklı. İlk olarak izlemen gereken film budur. Çok güzel bir kurgusu var.

Çok film izliyorum evet ancak, durum böyle olunca da garip tecrübelerle karşılaşabiliyorsun. Şimdi sana hayatında izleyebileceğin en berbat filmi tavsiye ediyorum. Korku filmi özelliklerini tam olarak taşıyor olmasa da şöyle uzun bir süre kafanın içinde kalacaktır.

A Serbian Film (Bir Sırp Filmi)

http://www.imdb.com/title/tt1273235/?ref_=nv_sr_1

EDİT: Bir de dün izlediğim filmi paylaşayım. Güzel bir filmdi. İyi seyirler.

http://www.imdb.com/title/tt0462504/?ref_=nv_sr_2

NaZi_ tarafından 11/Ağu/14 12:42 tarihinde düzenlenmiştir

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HashiramaSenju
    HashiramaSenju's avatar
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

1408 izle mutlaka.

john kusack hep aynı şekil takılıyor ama bu rol direk o adam için yazılmıştı sanki.

genel olarak mantık içeren korku filmi değilde "gerilim filmi" tabiri daha uygun olur. korku filmlerini düşünerek izlersen mantıksız saçma sıkıcı gelir.

Ninjaların Tanrısı...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek

1408'i indiriyorum, akşam izleyeceğim.

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    NaZi_ bunu yazdı
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

1408 izle mutlaka.

Çok film izliyorum evet ancak, durum böyle olunca da garip tecrübelerle karşılaşabiliyorsun. Şimdi sana hayatında izleyebileceğin en berbat filmi tavsiye ediyorum. Korku filmi özelliklerini tam olarak taşıyor olmasa da şöyle uzun bir süre kafanın içinde kalacaktır.

eminmisin o filmi tavsiye ettiğine.

keşke seyretmeseydim diye kendinize küfür ettirecek bir yapım.

ben bilmeden başladım bitiremedim. zaten bitirebilmek için adamda çok sağlam bir mide olması lazım.

psikolonizi bozar sakın seyretmeyin.

biliyorum böyle yazınca daha dikkat çekiyor ama böyle iğrenç film yok .  ipucu vereyim çocuk po. var.

artık bunun üstüne hala seyredecekseniz siz bilirsiniz.

arkadaşın dediği o sektörün içeriği olduğu için olaylara farklı bakıyorsun demek istemiş. haklı bencede günlerce kafamdaydı. hemde filmi bitirmediğim halde sepme sepme atlayarak baktım sildim.

futurist tarafından 11/Ağu/14 14:03 tarihinde düzenlenmiştir

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    NaZi_ bunu yazdı
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

1408 izle mutlaka.

ben bilmeden başladım bitiremedim. zaten bitirebilmek için adamda çok sağlam bir mide olması lazım.

biliyorum böyle yazınca daha dikkat çekiyor ama böyle iğrenç film yok .  ipucu vereyim çocuk po. var.

arkadaşın dediği o sektörün içeriği olduğu için olaylara farklı bakıyorsun demek istemiş. haklı bencede günlerce kafamdaydı. hemde filmi bitirmediğim halde sepme sepme atlayarak baktım sildim.

O zaman A Serbian Film'i bugün izliyorum :D Bakalım nasıl iğrençlikler var.

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    NaZi_ bunu yazdı
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

1408 izle mutlaka.

Film ilgimi çekerse, ardını araştırmayı seviyorum. Filmin yapımcıları ile yapılan uzunca bir söyleşiyi okumuştum. Hatta söyleşiye ilk olarak ''Sizin derdiniz nedir ?'' sorusu ile başlamıştı. Adamların ülke içinde dönen bazı dolaplara tepki olarak böyle bir film yapmak istedikleri anlaşılıyor ancak, extra olarak kattıkları unsurları açıkladıkları bir satır yok. O konuda ise film sektörünün rekabetli olduğunu ve değişik yapımların ilgi gördüğünü söylüyorlar. 

Ben çok fazla film izleyip, benzerlerine -çok ender- rastlamış ve az çok alışmış olduğum için sonuna kadar izledim. Yanımda bir arkadaşım vardı, filmin sonunda direk gidip bir duş aldı. Ciddi anlamda sarsıcı ve insani duygularınızı, ahlaki yargılarınızı sorgulamanıza neden olacak bir yapım. 

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

The cube 1-3

2 berbat ama

All I need is a possibility.
Toplam Hit: 3458 Toplam Mesaj: 35