Marangozluk Hizmeti (Alınık)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Tam istediğim gibi bir masa bulmuştum ki adrese teslimi olmadığını öğrendim ve artık aramaktan cidden yoruldum.

Aklımdaki masayı (ayaksız haliye yani sadece masanın üst kısmını - altına masayı aşarağı yukarı hareket ettirebilen şu motorlu ayaklıklardan takıcam) bana yapabilecek ölçüleri derinlik 60-80 cm genişliği ise 160- 200cm arasında olacak, üst kısım olarak yaptırılacak bu parçanın altına resimdeki gibi derinliği fazla olmayan fakat şık ve en kaliteli raylı sistemi kullanarak yapacak, masanın orta kısmında içeri göçmeli kavis olacak yani derinliği 60 cm ise masanın ortasında bu derinlik 50cm'e kadar inebilecek

TERCİHEN online hizmet sunabilecek usta aranmaktadır. Masanın hangi tür ağaçtan yapılacağını konuşuruz çok ağır bişey olmaması lazım çünkü marketteki en güçlü motor bile mak 125kg taşıyabiliyor, ayrıca şart değil ama masa içine istenen renkte ve şekilde epoksi ile tasarım katabilecek bir usta oğlu usta arıyorum. Çevrenizden varsa marmara bölgesi sınırları içinde online hizmet vermesi de şart değil yeterki referans üsürnlerini atsın whatsappdan bana.

Masa şekil itibariyle bunub gibi olacak sadece bombesi biraz daha içe doğru olacak  : 

İstediğim şıklıkta çekmece derken de kastım şunun gibi derinliği fazla olmayan tahmini 6-7 cm fakat açma kapama mekanizmasında her ne kullanılacaksa sınıfının en iyisi olması lazım:

Not: çekmece kısmı tam kavisin olduğu yerde olacağı için üst kısmı gibikavisli olacak zaten söylememe gerek yani bir bütün gibi duracak çekmece kapalıyken.

Troubles'll come & they'll pass
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

@Lazmania61 e ulaş o yapar 

bir de sineklik hediye ediyordu bir ara ne alırsan al

o devam ediyorsa sineklik almayı unutma

No way out
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı

Masayı yapıp göndersin parasını ödeme peşinden koşsun biraz ipine :W 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    SaviorAngel bunu yazdı

Sineklik nasıl bisey hocam? Resmi varsa atar mısın? 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Öncelikle merhaba, 

Attığınız görsellerdeki masalar MDF Lam'dan üretilmiş. İlk görsel muhtemelen kayın mdf lam ikincisi ise normal beyaz zaten fakat siz anladığım kadarıyla masif tabla istiyorsunuz. Fakat öyle hayal ettiğiniz gibi olmuyor

1) Odadaki nem ile ağacın özündeki nem her zaman birbirini dengelemeye çalışır ve ağaç çok yaş ise kısa sürede çatlamaya başlar odadaki nemi geçtim 2 farklı ağaçtan biçilen keresteler bile yanyana tutkallanıp sıkıldığındada aynı sorunu yaşarsın tekrardan tablayı tutkallayıp sıkmak gerekir eğer kuru ise daha uzun sürede hareketlenir atıyorum 1 sene. Fırınlanmış masif malzeme kullanıyoruz ve ona rağmen zorluklar çıkarıyor... Masif masa tablası üretirken özellikle sıcak havalandırmanın altında ağacı 3-5 gün tutuyoruz ve çatlayacağı kadar çatlasın diye bekliyoruz. Tavsiyem bu boyutlardaki bir masada masif tabla kullanmaman 60x160 tabla her türlü çatlar patlar(Özel satılan tablalar hariç)... Masifpan - Kaplamalı mdf - papel kullanabilirsiniz.

2) Ağırlık olarak ele alırsak 18mm MDF kullanırsan sadece tabla(Çekmece - raylar vs hariç) yaklaşık 20 kg falan gelir. Masifde 18mm kullanamazsın kalın kullanman gerek masifin türüne ve kalınlığına göre ağırlığıda değişir.

3) Bu malzemelere epoksi uygulayamazsın. (Özel satılan masif tablalar hariç)

4) MDF-Lam ile üst görseldeki o hareketli tablaya çekmece uygulayamazsınız kaplamalı veya masif(dönme riski gene fazla) malzeme kullanman gerek arc şeklinde ki bir çekmece örneği olarak bugün çektiğim bir videoyu bırakayım https://streamable.com/w8ipao 

5) Tavsiyem MDF Lam düz tabla yaptır işini ucuza çöz mis gibi çekmeceyi falan boşver. Yok ben MDF Lam istemem diyorsan sağlam para bayılman gerek.

İyi akşamlar.

Lazmania61 tarafından 21/May/21 23:01 tarihinde düzenlenmiştir

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    Lazmania61 bunu yazdı

---

Olmaz, olmuyor olamaz bu ne la adamın bütün umutlarını suya indirdin. 

Ama hallederiz diye ustadan korkacan asıl :) 

Şaka bir yana ben de bir masa düşünüyorum hocam. Orta kısmındaki ovallik benim de hoşuma gitti. Hazı iş bilen birini bulmuşken. Benzer ölçülerde ve altında ince çekmecesi olacak şekilde sabit ayaklı bir masa kaça mal olur hocam? Benim için maliyet ön planda ancak hepten de dandik bir şey olsun istemiyorum. Aslında L tipi masa hayal etmiştim hep. Evde bir oda daha olsa süper şeyler var aklımda üstler sırf raf al kısım masa her yer çekmece dolap falan. Acaba çocuğu mu kovsam odadan salonda yatsın biraz :)

Neyse hocam temiz güzel görünüm ben adiyim demeyecek bir masa malzemesi önerir misin bize? Mesela çatlamadan falan bahsetmişsin ağaç olursa çatlıyor da MDF olursa çatlamıyor mu? Mdf görünümü falan nasıl? Bu ara da ben de biraz araştırayım . Tşkler bilgi için.

İmzalamazsam ne olcak?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    Lazmania61 bunu yazdı

Öncelikle merhaba, 

Attığınız görsellerdeki masalar MDF Lam'dan üretilmiş. İlk görsel muhtemelen kayın mdf lam ikincisi ise normal beyaz zaten fakat siz anladığım kadarıyla masif tabla istiyorsunuz. Fakat öyle hayal ettiğiniz gibi olmuyor

1) Odadaki nem ile ağacın özündeki nem her zaman birbirini dengelemeye çalışır ve ağaç çok yaş ise kısa sürede çatlamaya başlar odadaki nemi geçtim 2 farklı ağaçtan biçilen keresteler bile yanyana tutkallanıp sıkıldığındada aynı sorunu yaşarsın tekrardan tablayı tutkallayıp sıkmak gerekir eğer kuru ise daha uzun sürede hareketlenir atıyorum 1 sene. Fırınlanmış masif malzeme kullanıyoruz ve ona rağmen zorluklar çıkarıyor... Masif masa tablası üretirken özellikle sıcak havalandırmanın altında ağacı 3-5 gün tutuyoruz ve çatlayacağı kadar çatlasın diye bekliyoruz. Tavsiyem bu boyutlardaki bir masada masif tabla kullanmaman 60x160 tabla her türlü çatlar patlar(Özel satılan tablalar hariç)... Masifpan - Kaplamalı mdf - papel kullanabilirsiniz.

2) Ağırlık olarak ele alırsak 18mm MDF kullanırsan sadece tabla(Çekmece - raylar vs hariç) yaklaşık 20 kg falan gelir. Masifde 18mm kullanamazsın kalın kullanman gerek masifin türüne ve kalınlığına göre ağırlığıda değişir.

3) Bu malzemelere epoksi uygulayamazsın. (Özel satılan masif tablalar hariç)

4) MDF-Lam ile üst görseldeki o hareketli tablaya çekmece uygulayamazsınız kaplamalı veya masif(dönme riski gene fazla) malzeme kullanman gerek arc şeklinde ki bir çekmece örneği olarak bugün çektiğim bir videoyu bırakayım https://streamable.com/w8ipao 

5) Tavsiyem MDF Lam düz tabla yaptır işini ucuza çöz mis gibi çekmeceyi falan boşver. Yok ben MDF Lam istemem diyorsan sağlam para bayılman gerek.

İyi akşamlar.

Hocam sağol çok detaylı açıklamışsın ama fazla detaylı ben anlamadım :D Çekmeceden vazgeçsek en iyi seçim hangi ağaç olur çekmeceden de bombeden vazgeçmeden altına mekanızmasını takabileceğim ,sorun çıkartmayacak bir tabla ne kadara mal olur dilersen özelden tel bırak detaylı görüşelim.

Troubles'll come & they'll pass
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    metalati
    metalati's avatar
    Erkek

Senin marangozla bir işin yok 

varsa yakınlarda mobilya ile ilgili sanayi

git cnc işi yapan yeri bul ne istiyorsan 

sana çizsin tablayı kayın panelden 22 mm

istiyorum dersin onlar bulur sana cnc işi 

ile 1200 tl felan tutar boya işi sende ister 

kendin boya ister boyacıya boyat 

marangoz uğraşmaz böyle işlerle uğraşsada

+1000 tl yazar sana 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Weldox
    Weldox's avatar
    Erkek

aha tam benim konu. Arkadaşlar açıklamış zaten MDF-masif, marangoz-CNC farkını o yüzden direk konuya gireyim. Ankara Sitelerde CNCciyiz istersen fiyat verebilirim tabla için, ilk resimdeki 18mm MDF yada Sunta LAM +cumba dönülmüş boya masrafı yok. 2. resimde 12mm Lake boyalı MDF (lake boya 180tl/m^2 gibi tutar masraf olarak). Fiyat istersen Ham MDF kesim için fiyat verebilirim.

Yaptık bişiler.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Lazmania61 bunu yazdı

Öncelikle merhaba, 

Attığınız görsellerdeki masalar MDF Lam'dan üretilmiş. İlk görsel muhtemelen kayın mdf lam , ikincisi ise normal beyaz zaten, fakat siz anladığım kadarıyla Masif Tabla istiyorsunuz. Fakat öyle hayal ettiğiniz gibi olmuyor.

1) Odadaki Nem ile ağacın özündeki Nem, her zaman birbirini dengelemeye çalışır. ve Ağaç, çok yaş ise kısa sürede çatlamaya başlar, odadaki nemi geçtim, 2 farklı ağaçtan biçilen keresteler bile yanyana tutkallanıp sıkıldığında_da aynı sorunu yaşarsın, tekrardan tablayı tutkallayıp sıkmak gerekir, eğer kuru ise daha uzun sürede hareketlenir(?), atıyorum 1 sene. Fırınlanmış masif malzeme kullanıyoruz, ve ona rağmen zorluklar çıkarıyor... Masif masa tablası üretirken, özellikle sıcak havalandırmanın altında, ağacı 3-5 gün tutuyoruz. ve çatlayacağı kadar çatlasın, diye bekliyoruz. Tavsiyem bu boyutlardaki bir masada masif Tabla kullan'maman, 60x160 Tabla her türlü çatlar patlar(Özel satılan tablalar hariç)... MasifPan - Kaplamalı mdf - papel(?) kullanabilirsiniz.

2) Ağırlık olarak ele alırsak, 18mm MDF kullanırsan, sadece Tabla(Çekmece - raylar vs hariç) yaklaşık 20kg falan gelir. Masif'de 18mm kullanamazsın, kalın kullanman gerek, masifin türü'ne ve kalınlığı'na göre Ağırlığı_da değişir.

3) Bu malzemelere Epoksi uygulayamazsın. (Özel satılan masif tabla'lar hariç.)

4) MDF-Lam ile üst görseldeki o hareketli tablaya Çekmece uygulayamazsınız. kaplamalı veya masif(dönme riski gene fazla) malzeme kullanman gerek, arc(yay) şeklinde ki bir çekmece örneği olarak bugün çektiğim bir video'yu bırakayım https://streamable.com/w8ipao 

5) Tavsiyem MDF Lam düz tabla yaptır, işini ucuza çöz, mis gibi, çekmeceyi falan boşver. Yok ben MDF Lam istemem diyorsan, sağlam para bayılman gerek.

İyi akşamlar.

güzel yazı olmuş. Tşk'ler.  ``, 

~@~

@LiquiD , çocuk  , ^^D`.

RitmFarbRacourci tarafından 22/May/21 14:43 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Ben de altnernatif bir sektör ile yanaşayım; granit veya mermer yaptır hocam :)

Bu çok basma kalıp bir görsel ama en azından çok daha sağlam ve şık bir üst tablan olmuş olur. Masanın tabla altı ve ayaklarını direk demircide hallettirebilirsin. 

Taş olarak önerilerim; 

STAR GALAXY

ABSOLUTE BLACK

SAVANA GREY

EMPRADOR DARK

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
Toplam Hit: 2050 Toplam Mesaj: 17
marangoz online ergonomik masa kavisli bombeli