folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Marka Tescilinde Tahribata Özel %15 İndirim

Marka Tescilinde Tahribata Özel %15 İndirim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek
    furkiak bunu yazdı

özür dileyerek soruyorum hocam epats üzerinden başvuru yapıp ödemeleri yaptığımızda azten marka tescilimizi alabiliyoruz. hizmet bedeli olarak alınan para sadece oradaki başvuruyu doldurmak ve sistemin sana attığı maillerden sonra bilgi verip harçları yatırmak için alınan bir paramıdır ? 

Bu kesinlikle seni kötülemek için söylediğim birşey değil. Yani e devlet gibi bir yerden yapılan iş için neden birinden hizmet alayım onu merak ettim ?

Hizmet alan biri olarak ben yanitlayayim, olay sadece tescil yapmak degil.

Bultenleri takip edip, markana tecavuz edenleri tespit etme, itiraz olusturma, dava sureclerini takip etme vesaire gibi islemler icin, profesyonel destek cok mantikli oluyor, bircok sirketin bu yetkinlikte calisani yok, kendilerinin ise vakti olmuyor.

Kaldi ki epats uzerinden bahsettigin islemlerin nasil yapilacagini bilmeyen, arastirmayan, ya da arastirmaya vakti olmayan, dunya kadar adam var.

Var ki; neticede "marka tescil danismanligi" ismiyle bir sektor var. bunu meslek olarak yapip para kazananlar var.

Talep olmasa arz olmazdi, sana bana basit gelene uzayli gormus gibi bakanlar var (:

Mesela ben bu islere aşina oldugum halde, vakit ve nakit endeksli bakarak, profesyonel destek almayi tercih edenlerdenim.

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaptanankara
    kaptanankara's avatar
    Erkek
    furkiak bunu yazdı

özür dileyerek soruyorum hocam epats üzerinden başvuru yapıp ödemeleri yaptığımızda azten marka tescilimizi alabiliyoruz. hizmet bedeli olarak alınan para sadece oradaki başvuruyu doldurmak ve sistemin sana attığı maillerden sonra bilgi verip harçları yatırmak için alınan bir paramıdır ? 

Bu kesinlikle seni kötülemek için söylediğim birşey değil. Yani e devlet gibi bir yerden yapılan iş için neden birinden hizmet alayım onu merak ettim ?

furkiak bunu yazdı

Est. hocam. Ülkemizde tüm hukuki işlemleri kişi avukatı veya vekili olmadan tek başına yapabiliyor. Dava açmak, tescil başvurusu yapmak, arabulucuya başvurmak vs. gibi.  

Vekil olarak biz öncelikle sizin için marka araştırması yapıyoruz. Bu marka gerçekten tescil edilebilir mi, hangi sınıflarda hangi emtialarda başvuru girilmelidir. Bu araştırma eksik yapıldığında başvuruların ön incelemede reddedilme ya da bültende yayımlandığında itiraz alma ihtimali çok yüksek. Yine almanız gereken bir sınıfı zamanında almazsanız hak kaybı yaşayabilirsiniz. Bu gibi durumlarla başa çıkabilmek için hukuki destek almanız gerekir.

Öte yandan markanız bir şekilde tescil edilse bile eğer zayıf bir marka başvurusu ise aleyhinizde dava açılma ihtimali de mevcut. Bu davaları kaybetmeniz halinde 30-40 bin TL ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Marka başvurunuz birinin itirazı üzerine reddedilirse marka hakkına tecavüz kaynaklı hukuk ve ceza davaları ile muhatap olabilirsiniz.

Elbette markayı tescil etmek de tek başına yeterli değil, markanızı takip ederek başkaları tarafından yapılan kullanımları, tescil başvurularını da engellemeniz gerekiyor. Başkalarının sizin markanıza benzer şekilde yaptıkları başvuruları sizin takip edebile ihtimaliniz yok. Tüm bu takipleri de yine marka vekilleri yapmakta.

Avukat (Ceza ve Hukuk Davaları), Marka Vekili (Marka, Patent, Tasarım Tescili)
Toplam Hit: 1111 Toplam Mesaj: 13
marka tescili