folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Masa Üstü Bilgisayarlarda Neden Çift Ekran Kartı Çalışmaz (Mı)?

Masa Üstü Bilgisayarlarda Neden Çift Ekran Kartı Çalışmaz (Mı)?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Gençler Birçok Laptop bilgisayarda ikili ekran kartı oluyor biri intel / biri NVİdia  ya da ati gibi

fakat masa üstü bilgisayarlarda bu nden olmuyor .. olsa bile illa aynı marka ve de crosfire/ SLI destekleyen kartlarla oluyor..

Mesel abenim bord da onbord ekran kartı ve iki PCI EX 16 ekran kartı yuvası var.. normallde cros fire ati destekliyor

iki yuvaya da aynı Nvidia  ekran kartını taksam kartlar entegre çalışmaz mı .. ya d a bir yöntemi yok mudur?

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

Hocam laptop cihazlarda öyle yapılma nedeni şarj süresi ile alakalı. İkisini aynı anda kullanmıyorsun. Onboard olanı düşük güç gerektiren uygulamada, harici olanı oyun grafik işleme gibi işlerde kullanıyorsun. Ama ikisi de aynı anda çalışmıyor. 

Masaüstünde ise böyle bir şeye bence gerek yok. 

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

hocam tam bilmiyorum ama şöyle olması lazım. daha bios ekranı gelmeden biosa kayıtlı olan ekran kartı yuvasına bakar, kart varsa ordan çalışır. ikici ekran kartı seçeneği diye olayı hiç duymadım.

çift ekran muhabbetine gelince ekran kartı çıkışında bi normal monitör çıkışı bide bi tane daha çıkış olur. o çıkışı monitör girişine çeviren aparatlar vardır. öyle aynı görüntüyü iki monitörde de görebilirsin. bu dediğim şey için şeyli t....lı ekran kartı lazım. (:

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

bunu yapmak istemendeki amaç nedir ?

sli yada cf ın olayı o zaten.. iki aynı sli destekli kartı takıyosun entegre çalışıyor?

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Sanırım demek istediği şey şu şekilde; ''Elimizdeki ekran kartını güncelledik ve daha hayvansı bir kart aldık ama diğer kartın boşa çıkmasını da kendimize yediremiyoruz. Onu da ''gel kardeşim işlerin ucundan tut'' şeklinde sisteme dahil edemez miyiz ?''

:)

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

SLi veya CF zaten yapıyor.

Bazı anakartlarda hem onboard hem external gpu yu kullanabiliyorsun

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı

Sanırım demek istediği şey şu şekilde; ''Elimizdeki ekran kartını güncelledik ve daha hayvansı bir kart aldık ama diğer kartın boşa çıkmasını da kendimize yediremiyoruz. Onu da ''gel kardeşim işlerin ucundan tut'' şeklinde sisteme dahil edemez miyiz ?''

Aynen şvaynen..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı
    NaZi_ bunu yazdı

Aynen şvaynen..

Aslında bu dediginiz olabilir  ama büyük firmalar yapmaz sistem kapitalist.

Aynı marka içinde amd yada nvida. Eski amd ekran kartım var, yeni bir amd ekran kartı aldım. Bunun için anakartlar standart 2 ekran kartı girişi olmalı. Üretici firma uygun driverla işi çözebilir bence çokta ütopik gelmiyor. İşi bölüştürecek ekran kartlarına yeni karta % 70 eski kartada %30 iş gücü verecek olur bence...

Bekara karı boşamak kolay tabi :D yapılabilr mi o var..

Dur be kadınnnn....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Farklı kartları crackli driverlarla birlikte çalıştırma olayı var bayadır. Millet bir kartı ana ekran kartı diğerini fizik kartı olarak kullanıyor.

Mesela 980TI var ilk ekran kartı olarak

adamda gtx 670 var birde eski kartı onu da crackli sürücü ile psyhx kartı olarak gösteriyor böylece ikisi de çalışıyor. Mantık bu :)

Almanya Fatihi
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı

Farklı kartları crackli driverlarla birlikte çalıştırma olayı var bayadır. Millet bir kartı ana ekran kartı diğerini fizik kartı olarak kullanıyor.

adamda gtx 670 var birde eski kartı onu da crackli sürücü ile psyhx kartı olarak gösteriyor böylece ikisi de çalışıyor. Mantık bu :)

Bu işi işlemci veya anakart üzerindeki grafik bellek ile de yapabilir miyiz ? Bende Intel'in i3 6100 serisi işlemcisi var; zamanında onboard anakart yerine bunu alıp grafik özelliği ile işimi görmüştüm.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı
    deja-vu bunu yazdı

Bu işi işlemci veya anakart üzerindeki grafik bellek ile de yapabilir miyiz ? Bende Intel'in i3 6100 serisi işlemcisi var; zamanında onboard anakart yerine bunu alıp grafik özelliği ile işimi görmüştüm.

AMD nin benzer bir sistemi  vardı sanırım. Onboard kartı mesela senin kartın da aynı seridense crossfire olarak çalıştırabiliyordu. Benim kartımdan var bu destek ama hd 3000 series birşey takmam lazım yani eski baya :D 

Aldığımda bile 4000 serisi vardı o yüzden hiç bulaşmadim. 

Biraz araştırmak lazım bence intelde de vardır öyle birşey 

deja-vu tarafından 07/Nis/17 15:42 tarihinde düzenlenmiştir

Almanya Fatihi
Toplam Hit: 2147 Toplam Mesaj: 17
dual ekrankarı slı cross fire