folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Masa Üstü PC Toplanacak (1900 TL Civarı)

Masa Üstü PC Toplanacak (1900 TL Civarı)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    rica ederım bide şunuda soylıyem... Amd 2. Nesıl fx ıslemcılerının buyılın 3. Ceyregınde cıkartıcakmıs dıye duydum ve soketlerıde am+ olacakmıs eger ıslemcını amd almayı dusunuyorsan kesınlıkle bekle... Amd fx 4170... 8170(ben 8170 ı beklıyorum eger cıkmassa 50 alıcam ...)

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek

işlemciden ramden kıs, neyap et bi ssd al 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    irem27
    irem27's avatar
    Dişi

Bu bilgisayarlarin hazir yapilmislari satilmiyormu ve hazirlar her zaman daha uygun fiyat araliginda degillermidir , bir bilgisayari parcalar halinde alip monte etmek veya ettirmek yerine bir magazadan alip cikmak arasindaki fark kendi sectiginiz konfigurasyona daha yakinlasabilmenizmi sadece ? Alicilarin sizin sectiginiz parcalarla hazirlanmis bir bilgisayar tipine ihtiyaclari varsa neden bu bilgisayarlari yapan markalar arz talep meselesi olan ticaretlerinde bunlara da yer vermemisler de ancak bir kac sitede sece sece yapabiliyorsunuz ? Bu konuyu bilen arkadaslar biraz aciklayabilirmi , butun bunlara ne gerek oldugnu ben merak etmisimdir ,benden baska merak edenler de mutlaka cikar .

1 tb hdd yerine 128gb ssd mantiklimi ?

There was an irem come unto the earth,born in the holy land of Pennsylvania,raised in the mystical east of Allentown.She believed she had the power to help herself and all mankind,so that others saw her power and came to her to be healed of their troubles and their many diseases.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek

arşiv yada fazla depolama yapmıyorsan mantıklı,

ben 120 ssd+ 500 hdd kullanuyorum ssd de işletim sistemi ve kasıntı yazılımlar bulunuyor film,arşiv tarzı şeyler hdd de duruyor

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

edit

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

irem27 bunu yazdı:
    -----------------------------

Bu bilgisayarlarin hazir yapilmislari satilmiyormu ve hazirlar her zaman daha uygun fiyat araliginda degillermidir , bir bilgisayari parcalar halinde alip monte etmek veya ettirmek yerine bir magazadan alip cikmak arasindaki fark kendi sectiginiz konfigurasyona daha yakinlasabilmenizmi sadece ? Alicilarin sizin sectiginiz parcalarla hazirlanmis bir bilgisayar tipine ihtiyaclari varsa neden bu bilgisayarlari yapan markalar arz talep meselesi olan ticaretlerinde bunlara da yer vermemisler de ancak bir kac sitede sece sece yapabiliyorsunuz ? Bu konuyu bilen arkadaslar biraz aciklayabilirmi , butun bunlara ne gerek oldugnu ben merak etmisimdir ,benden baska merak edenler de mutlaka cikar .

1 tb hdd yerine 128gb ssd mantiklimi ?

söyle söylim. Marka bilgisayarlar sadece acemi kullanıcılara destek satarlar. Yani bilgisayarını alır kurar kullanırsın. Bir sorun oldumu arar sorarsın. Arıza senden kaynaklıysa parasını alır yaparlar. Bir çeşit beyaz eşya almak gibidir. Anlamayan markasına bakar alır. Önemli olan güvenmektir. Fiyat ikinci seçenek olur genellikle.   Ancak toplama bilgisayarın mantığı farklıdır. Özellikle bir pc toplıcak kadar teknik bilgiye sahip kişiler öncelikle fiyatlandırmayı göz önüne alırlar. Marka bilgisayarlar ucuz gözüksede daha pahalıdır. Örnek vermek gerekirse atıyorum casper ın 1500tl ye 4 çekirdek işlemcili 2gb ekran kartlı 4gb ram li bilgisayar diye sattığı pc sadece pazarlama taktiği ile allanıp pullanmıştır. Çünkü bir çok 4 çekirdek işlemci ve 2gb ekran kartı ve 4gb ram vardır. Pc sini kendi toplucak biri bu numaraları yemez. işlemci dediğin zaman cache belleği, kaç nm de üretilmiş, socket yapısı cart curt bir çok değişeni var. Ekran kartı desen 2gb rami olabilir ama kaç bit? hangi marka hangi model. 2gb ekran kartı olup 50 dolardan 500dolara fiyatları olanları var. 

Yani demek istediğim marka pc ler göz doldurmacadır. şu hediye bu hediye dedikleri zaten maliyeti eklenmiş şeyler. 4 çekirdek işlemci koyup 30 dolarlık anakart koymanın tek mantığı pazarlamadır. CAsper pc satarken demez 4 çekirdek işlemci koydum ama anakartı dandik. 

Neden marka pc lerin özelliklerini biz seçemiyoruz konusuna gelirsek özetle marka pcler seri üretilir. Bir modelden yüzlerce hatta binlerce çıkar. HEr isteyene göre pc yapmazlar maliyet artar. Onunla başetmek pek mümkün değil. Ayrıca şöyle düşün. Casper bir pc oluşturmak için bir anakarttan binlerce alıyor. O yüzden ucuza geliyor. Senin 100tl ye alıcağın anakarttan bin tane alıp 30tl den alıyor :) Yani herşey toptan alıp ucuza mal edip süsleyip satmaktan başka bişey değil. Öyle herkese ayrı pc toplamazlar

Son olarak da bir pc toplayıcısı olarak o sıfır parçaları paketlerinden açmanın, yeni parça kokusunu içine çekmenin ve o güzelim parçaları birleştirip windows yüklemenin zevkinin hiçbir yerde olmadığını belirtmek isterim :))

son sorunda elma ile armut gibi olmuş 1tb hdd yüksek depolama alanı demek ssd ise hız demek. Hangisi sana lazımsa onu alırsın. SSD ler şuan çok pahalı olduğu için 1tb alıpta araba parası verilmez. 1tb normal hdd alırsın arşivini saklarsın. 128gb ssd alırsın sistemi ona kurarsın oyun oynucaksan yada tasarım yapıcaksan o programlarıda ssd ye kurarsın sistemin gayet hızlı çalışır . SSD şuan çok pahalı olduğu için serverlar haricinde arşiv için çok pahalı... Sadece işletim sistemi oyun ve program için kullanılarak hız sağlanır.

İmzalamazsam ne olcak?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek

mchacker bunu yazdı:

Kafanda olan bir sitem var mı yoksa bizmi toplayalım sistemi. iz toplayacaksak amd işlemcili mi istiyorsun yoksa intel mi.

Hocam benım kı oyun agırlıklı olacak ve fazla anlamam ...
    Ama sanırım onemlı olan Ekran kartı işlemcı ve power supply saglam olması ...

Önerılere acıgım ...

İmza YOK !!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek

nessaj bunu yazdı:

SSD ne hocam?

İmza YOK !!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

suhatuna bunu yazdı:

nessaj bunu yazdı:

SSD ne hocam?

hocam bu harddisklerin bi üstü daha hızlı veri yazıp okuyabileninden, fiyatları normalin 2katı veya daha fazla :)

test 1 2
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek

__hsyN__ bunu yazdı:

suhatuna bunu yazdı:

nessaj bunu yazdı:

SSD ne hocam?

hocam bu harddisklerin bi üstü daha hızlı veri yazıp okuyabileninden, fiyatları normalin 2katı veya daha fazla :)

Hmmm ...
    Evet Hocam öyleymıs sımıd arastırdım kurcaladım bıraz :D
    http://www.hepsiburada.com/liste/ssd-solid-state-drive/department.aspx?categoryId=114814&gclid=CKGz78u9lbACFUJL3wodSSZe3A
    Fiyatları bayagı da uçukk :) Harbıden de bu performansı verıyorlar mı acaba? :)

İmza YOK !!!
Toplam Hit: 2921 Toplam Mesaj: 41