folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Masaüstü Açılmıyor.. Yeni Nesil Bir Virüs. Müritler Acil Yardım !!!..

Masaüstü Açılmıyor.. Yeni Nesil Bir Virüs. Müritler Acil Yardım !!!..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Evet arkadaşlar sorunu anlatıyorum. denemediğim yol kalmadı artık sizden yardım bekliyorum..

Bilgisayarıma bir virus girdi flash bellekten. Anti virus programım yoktu. Kurarken birden bilgisayar resetlendi ve açıldıgında oturum açma ekranı geliyor daha sonra mavi ekranla hata veriyordu.. bi kaç kez denedim bu sefer de oturum açma ekranından sonra masaüstü gorunmuyor. tamamen siyah bi ekran. sanki monitoru kapatmışım gibi. Görev yöneticisi (ctrl alt del) açılıyor bi kaç komut çalışıyor fakat hiç biri işe yaramıor. sistem geri yuklemeyi komutlarla açmayı denedim çalışıyor gözüküyor fakat ekranda göremiyordum. onu da görmeyi başardım bu sefer de geri yukleme noktası yok diyor. tarattım virusleri temizledim. yeni kullanıcı hesabı açmayı denedim. yok yok yok.. 400gblık film arşivim var bu yuzden format da atamıyorum.. harici hard diskim de yok..

Aynı sorunu yaşayan yada çözümü bilen var mı ?

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

bütün arşivin C: demi ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

zalimadam bunu yazdı:
    -----------------------------

eğer evetse

flaş diskine bi işletim sistemi atıyorsun portable xp ile bilgisyarı açıyorsun tabi öyle bir imkanın varsa

flaştaki işletim sitemini başlatıyorsun çabucak kurar zaten gerisi geliyor

edit: ikikere yazımışım :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

zalimadam bunu yazdı:

zalimadam bunu yazdı:

eğer evetse

flaş diskine bi işletim sistemi atıyorsun portable xp ile bilgisyarı açıyorsun tabi öyle bir imkanın varsa

flaştaki işletim sitemini başlatıyorsun çabucak kurar zaten gerisi geliyor

edit: ikikere yazımışım :D

Önerebilirim :) Kendi çalışmamdı :)

http://www.chip.com.tr/blog/baris/cebinizdeki-isletim-sistemi_4283.html

http://www.leyladansonra.com/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

dostum hard diskimi laptoptan söküp başka pc ye baglayrak arşivi kurtarabilrim fakat öğrenci oldugum için başka bi şehirdeyim ve o arşivi atabilecegim bir alana sahip degilim. ayrıca format atmak da istemiyorum masaüstü gelsin virusleri bir şekilde temizleyebilrim. ama önerdigin programı aldım lazım oolr diye tşşk ediyorum :)

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

hacı senin hdd tek parçamı ?

masaüstü gelincede virüsleri felan temizleyemzin sistem hasar görmüş bikere

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

hdd 2 parça fakat bilirsin laptoplarda orjinal recovery surucusu olur. orada hzır orjinal vista yuklu. onu kurmak istiyorum. HDD yi daha sonradan ben 2 ye boldum. recovery yaptıgımda 2 bolumu de silerek teke bindirecegini düşündügüm için D sürücüsüne attıgım dosyaların silinmesinden korkuyorum. bildigim kadarıyla da beniim ayrdıgım 2 sürücüyü birleştirecek ve tüm verilerim kaybolacak. öncelikle verileri kurtaracgım bir alanım olmalı.. harici hdd mi almam lazım :( param yok :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serwo
    serwo's avatar
    Erkek

recovery ni döndüğün anda dediğin şey başına gelir.. gider herşeyin..

hiren ile xp modunda açmalı içindeki avira ile temizlemeye çalışmalısın.. 

eğer virüs windows unu bozduysa temizlense bil sistemin açılması zor olucak..

bilgilerin sadece d de ise format atıcaksın C bölümüne..  D deki bilgilerinde öle kurtulucak..

yoksada birinden harici hdd gibi bişe alıp yedeklerini  ona taşıman gerekicek..

işin zor yani..bozulan bi işletim sistemini geri toparlamak zor..

kolay gelsin..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    apokontek
    apokontek's avatar
    Erkek

Yakın çevreden birinden taşınabilir hdd bul hocam.

Ardından 4 gb flasha ubuntuyu at,Flashtan ubuntuyu başlar ve verileri sağlama bi al.Ardından formatla tüm pc yi.

Recovery felan faso fiso.Aynı sorun degilde benzeri başıma gelmişti.Recovery kullandım kullanmaz olaydım :) Verilerin çogu gitti,az bişey kurtarabildim onlarda karma karışık çıktı,duzenlemeye çalıştım 2 gun,o kadar karısıktı kı urasmaktansa yenıden ındırırım dedım sildim gitti...

Tercih senin ...

Allah büyüktür vesselam...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam işletim sistemin ne ?

Windows kullanıyorsan cd ni koy cdroom a ve sistem onarma yap.

En kesin çözüm :

Flash a bir portable işletim sistemi yükle.Sonra bilgisayarını o flashtan başlat.

Bir harici hdd ile film arşivini kopyala.Sonra bilgisayarını formatla.Olay budur.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    ctrl+alt+del > görev yöneticisi > dosya > yeni görev (çalıştır) > explorer

bazen işe yarayabiliyor

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
Toplam Hit: 3004 Toplam Mesaj: 17