folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Materialist Misiniz ? İdealist Misiniz ?

Materialist Misiniz ? İdealist Misiniz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Paşa önce bir saygılı ol.. Terbiyeni takın

Hem elamaya armut diyeceksin, karaya ak, ak kara

Sonra da bize parazit , sen olsan olsan küçük parazit olursun...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

ltcelik bunu yazdı:
    -----------------------------

Paşa önce bir saygılı ol.. Terbiyeni takın

Hem elamaya armut diyeceksin, karaya ak, ak kara

Sonra da bize parazit , sen olsan olsan küçük parazit olursun...

"Materyalizm o demek değildir... Lütfen biraz kitap okuyun... Hiç değilse gogldan vikipedyadan öğreni yav.."

Bana böle konuşana saygı duymam. Beni tanıyon mu ? Kitap okuyup okumamam beni kültürlü mü yapar ? Sen ne okuyorsun ?  Hem kendin anlamıyorsun bişeyleri hemde bilmişlik yapıyorsun.Senin söylediğin ve benim söylediğim farklı şeyler.

Senin söylediklerin felsefik açıdan doğru ama benim konumla bir alakası yok.Ben matematikde 100 den bahsetmişim sen dilde yüzmekden bahsetmişsin.

لا إله إلا الله \\\\\\\ Rene t-shirtleri Prada'dan mı sipariş ettin naptın.10 senedir giyiyorum hala rengi solmadı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

u235 bunu yazdı:

Ben bu kavramı götümden uydurmadım halk arasında kullanılan kalıp budur.Felsefi olarak açıkladığımı kim söyledi ?

Material = Maddi,madde,maddesel

Zaten şunu yazdıkdan sonra hala nie saçmalıyorsunuz anlamadım.

"Kaba bir anlatışla kendi bakış açımdan tanımlayayım."

Eğer sizin bahsettiğiniz olarak işe felsefik baksaydım Felsefik olarak açıklayayım derdim.Felsefik olarak konuya yaklaşsaydım da Karl Marx dünyanın en paragöz insanı olurdu.

Sizin gibi parazit yapacak 1-2 kişinin çıkacağını önceden anladığım için konunun başında açıklamada yaptım ama yine orta şut karışımı bişey yapayımda göz doldurayım entel ayağına yatayım peşindeki arkadaşlar kendi kendilerine zemin yarattılar sağolsun : )

Bu kavramı bir yerinden uyduranlardan alıntı yapıyorsun o zaman sırf havalı olsun diye. Neyse biz Ağbilimizi yapıp uyaralım dedik dışarıdan böyle görünüyorsun gülenlerde çıkıyordur olduk parazit. Bildiğin gibi yap sevgili müridim karıştır  harmanla kavramları sende sonuçta herşey birbirine girsin istendiği üzere. Bir amaca hizmet etmekte birşeydir..

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

zeyrekli bunu yazdı:

u235 bunu yazdı:

Ben bu kavramı götümden uydurmadım halk arasında kullanılan kalıp budur.Felsefi olarak açıkladığımı kim söyledi ?

Eğer sizin bahsettiğiniz olarak işe felsefik baksaydım Felsefik olarak açıklayayım derdim.Felsefik olarak konuya yaklaşsaydım da Karl Marx dünyanın en paragöz insanı olurdu.

Sizin gibi parazit yapacak 1-2 kişinin çıkacağını önceden anladığım için konunun başında açıklamada yaptım ama yine orta şut karışımı bişey yapayımda göz doldurayım entel ayağına yatayım peşindeki arkadaşlar kendi kendilerine zemin yarattılar sağolsun : )

Bu kavramı bir yerinden uyduranlardan alıntı yapıyorsun o zaman sırf havalı olsun diye. Neyse biz Ağbilimizi yapıp uyaralım dedik dışarıdan böyle görünüyorsun gülenlerde çıkıyordur olduk parazit. Bildiğin gibi yap sevgili müridim karıştır  harmanla kavramları sende sonuçta herşey birbirine girsin istendiği üzere. Bir amaca hizmet etmekte birşeydir..

Havalı olsun diye bişey yapmıyorum.Bilimsel,teknik kelimeler kullanarak bununla hava atabileceğimi düşünmem.Ha uyduranlardan alıntı yapıyorsun demissin.Doğru olabilir.Bunu daha önce baska yerlerde de gördüm bir cok kez.Kendi uydurduğum bir kavram değil.

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=materyalizm

7.  - 19. - 23. - 24.- 26. - 35. - 37

Neden bahsettiğimi yukardaki numaralı yorumları okursanız anlayacaksınız arkadaşlar.

لا إله إلا الله \\\\\\\ Rene t-shirtleri Prada'dan mı sipariş ettin naptın.10 senedir giyiyorum hala rengi solmadı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Dünya, caddelerde amaçsızca dolaşanların, meyhanelerde kavga edenlerin, lüks kafelerde birbirlerine gösteriş yapanların, boş sohbetlerle ömürlerini tüketenlerin, mallarıyla övünenlerin, cimri ve bencil tutkularının esiri olanların, hayatlarını boş amaçlara adayanların sandığı gibi gerçekte var olan, mutlak bir yer değildir. Sadece bir algılar bütünü, bir hayaldir, 

Dünya üzerindeki canlıların, DNA zincirinde sadece dört Nükleotit bulunur, Her canlı varlık, bu dört temel yapı taşlarının değişik kombinasyonlarıyla yaratılmıştır, Bizim gen zincirimizde ise; Boşluklar vardır, Bunlar beşinci ve altıncı DNA Nükleotidir, Şu an gen aktarımını tamamladık, yeni bir tür yaratmayı başardık, Bu tür insan ile uzaylı melezidir,
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

idealmeteryalist.

Avukat/Hukukçu
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

u235 bunu yazdı:

zeyrekli bunu yazdı:

u235 bunu yazdı:

Havalı olsun diye bişey yapmıyorum.Bilimsel,teknik kelimeler kullanarak bununla hava atabileceğimi düşünmem.Ha uyduranlardan alıntı yapıyorsun demissin.Doğru olabilir.Bunu daha önce baska yerlerde de gördüm bir cok kez.Kendi uydurduğum bir kavram değil.

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=materyalizm

7.  - 19. - 23. - 24.- 26. - 35. - 37

Neden bahsettiğimi yukardaki numaralı yorumları okursanız anlayacaksınız arkadaşlar.

İyi ya işte şu halde gerçekten bir şeyler anlatmak isteyen insanlarada kalkıp bir ton ipe sapa gelmez kelime ile yüklenmemelisin bence. Sen o insanların ukalalık yapıp sana saldırdığını sanıyorsun ya aslında birçoğu artık bu kavramların iinin boşaltılması çalışmaları canına tak ettiği halde  bunları yapan ukalalara yinede laf etmiyorlar. Bırakın artık herşeyi sanaldan öğrenmeyi öğrenilecek şey var öğrenilmeyecek şey var. Üzerine birde savunuyorsun ben bir yerimden uydurmadım diye hemde..

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Muz , kutup bölgelerinde havada yetişen bir kuştur

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek
    %1000 İdealist.

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umbatu
    umbatu's avatar
    Erkek
    sanırım idalist birisiyim. sürekli bilgiye aç bir adamım. önüme hedef koyarsam o hedeften şaşmamaya çalışırım. fakat çevremde materyalist insan çok olduğu için hedeflerimi şaşırtabiliyorlar... ayrıca yaşıtlarımdan farklıyım. buda benim özelliğim arkadaş . napıyım yani..

bir zaman...
Toplam Hit: 3943 Toplam Mesaj: 43