folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Mavi Gözlüler Zeki, Koyu Renkliler Güçlü

Mavi Gözlüler Zeki, Koyu Renkliler Güçlü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IsLaMiC_ForCe
    IsLaMiC_ForCe's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

[mavi gözlüler golf gibi strateji gerektiren oyunlara daha yatkın oluyor..]

tiger woods ? =))

tipik aryan irk teorisi propagandasi.. gözlemle bakiyorsak olaya bir ciddi düsünelim, renkli göz sadece kuzeyavrupa kökenli irklarin özelligi, peki hiç mi diger irklardan zekasi dehasi ile tarihe geçmiş insan yok.. evrim kuramina inaniyorum, inkar edilemez bir gerçek.. (felsefelesmis ideolojislesmis darwinizm hayir) insan irklarinin dogal olarak belirli genetik özelliklere yatkin ya da pasif oldugu da apacik bir gercek.. cünkü bu da evrimsel bir sürec.. kompleksli degilim, (sari sacli degilim ama dedem mavi gözlü, yine de söylüyorum :) ama sunu da söyleyebiliriz, tamam aryan irkinin yaratici dehasinin ve ilahi kivilciminin daha baskin oldugu da acik gibi.. ama bu diger irklarin gerizekali oldugunu göstermez.. yani apacik sekilde göstermez.. örnegin; semitik bir irk olan yahudilerin son derece zeki olduklarina inaniyorum.. einstein da yahudiydi.. sadece dünyada bir sekilde süper bir güc olan bu halkin konumu bile bir ipucu vermiyor mu, gerizekali olsalar tesadüfen mi kazanirlardi bu gücü.. iste devamli kendilerini koruma ve düsmanlik dislanma görmeleri, yahudileri ve yetistirdikleri bireyleri gözü acik, uyanik, devamli bir hayatta kalma mücadelesi icerisinde birakmis, ve yahudi bu özelligi kazanmistir.. bir bireyi ancak zor bir durumda kapasitesini görebilirsiniz.. sadece su: bir irkin bireyleri potansiyel olarak yatkin olabiliyorsa bir genetik özellige: bu zekada olabilir.. ama icinde yetistigi kültür, medeniyet ve gördügü egitim, onun özelligini yontan ya da gelistiren bir etkendir.. sporda hemen göze carpan yetenek ve özellikleriyle siyahlar fiziki güç konusunda üstünlüklerini gösteriyorlar, ama bir beyaz da bir siyahdan iyi o sporu yapabilir, sadece daha fazla calismasi gereklidir..

dogada evrim bir gercek.. körelttiginiz ya da güclendirdiginiz genetik özelliklerinizi bir sonraki nesillere aktarmaniz doganin bir kanunu.. bu yazdigimin yaziyla paralel oldugu görünüyor ancak sadece sunu demek istiyorum: zekada bu kadar acik bir fark yok.. zekada etken, genetik ve kan degil, kültür ve egitimdir.. örnegin hindistanin bir köyünde dogup büyüse zekasiyla en fazla iki kiz fazla tavlayacak bir adam, amerikada dogup büyüse buldugu firsatlarla dünyanin dalinda en basarili insanlardan biri olabilir..

kisacasi bu konuda bence heil degil, scheiss hitler..

"Oku! Yaratan Rabbinin adıyla oku. O insanı alak'tan yaratmıştır. Oku, Rabbin sonsuz iyilikler sahibidir. İnsana bilmediklerini, ve kalemle öğreten, O'dur."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    baba büyüksün :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kara_Mc
    Kara_Mc's avatar
    Erkek
    niye o zmn sarışın hatunların çoğu aptaldır.... orjinal sarışınlar mavi gözlü deilmidir..  :P

Kahpe Dostun Olacağına Delikanlı Düşmanın Olsun....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    bu araştırmanın sebebini şöyle düşündüm.Mavi gözlüller genelde açık tenli beyaz ırktandır.Beyaz ırkın çoğunluğu da amerika ve avrupada ve IQ olarak en zekiler sıralamsında hep avrupalılar vardır ne hikmetse. Koyu renk gözlere sahip olanlar is koyu renkli ırklar burdan da siyahi insanların fiziksel gücünü hesaba katmalıyız. Ancak genelleme yapılacak kadar anlamlı bir fark olduğunu düşünmüyorum ben. Bence en zekiler melezler. :D

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustang1
    mustang1's avatar
    Erkek

ben renkli gözlüyüm hemde mavii ama o kadarda zeki deilim açıkcasıı (zuhhaaa)  bilmiyorum araştırma tam doğrumu başakalarına da sormak lazım

ne diyorum ben ya kendime salak dedim iyimi!?  :D

UmUt Bu ToPrAkLaRdAn GiDeLi ÇoK OlDu...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dipLoit
    dipLoit's avatar
    Erkek

bu tür genellemeler %100 doğrudur diye birşey yok, çoğunluğa göre doğru olabilir, ama karşılaştırılan her iki grupta istisnalar da pek ala olabilir. zekanın tek belirleyicisi göz olmadığına göre, %100 sağlamaması da gayet normal. adamlar sadece zeka işaretlerinden biri diye sunmuşlar yani niye kızıyonuz ki.)

ben elayım. mutluyum. yiyin birbirinizi.d

bir imzam bile yok
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anubisx
    anubisx's avatar
    Erkek
    Vlla benim iq 155 ama gözler koyu kahverengi nabam şimdi ?

http://yigitdemirag.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZeroCooL
    ZeroCooL's avatar
    Erkek

Benim kide Ela Hemde Ahu Gözlüyüm :)) Demekki Hem Zeki Hem Güzlü Hemde Fırlamayım :))

Not:( İçimdeki Piç Beni Terketme Hiç.!)

Set by ZeroCooL` :))

Yaşam ve Ölüm arasındaki ince çizgide alırken nefes bazen mutlu bazen mutsuz herkes...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    boraks
    boraks's avatar
    Erkek
     divan edebiyatında "kıyafetname" adlı eserlerde görülür bu tarz yorumlar. mavi gözlü olanlar sinsi, uzun boylu olanlar saf vb... okuyun geçin işte :)

gözlerin açıksa göreceksin! Kulağın sağır değilse duyacaksın! Ellerin kesik değilse uzanacaksın! UĞUR MUMCU
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    avast
    avast's avatar
    Erkek

kardeşim koyu gözlü hayatı birinciliklerle dolu ve çok güçlüdür her konuda..

çok ssaçma arastırma

!.ne oldu zorunamı gitti.!
Toplam Hit: 4018 Toplam Mesaj: 23