Max 500 K İş Fikri -Üretim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S-E-R-H-A-T
    S-E-R-H-A-T's avatar
    Erkek

muridler selam,

500 k ya kadar bi sermaye ile - sadece üretim-imalat üzere iş fikirlerine ihtiyacım var.

aklıma gelenler,

- doğal ürün - sirke vb üretimi

- tuz rafinerasyon

- cnc tezgah ile hediyelik eşya üretimi ( forumdaki muridin hometech fikrine benzer)

tuz, sirke vb gibi şeyler temel tüketim malzemeleri oldugundan her zaman gerekli şeyler ve marketçilerle yaptıgım görüşmelere göre de bu iki ürün ortaya çıktı, buu ürünlerde pek markaya bakılmıyormuş digerlerinde full marka tercihi var.

sizden ricam cebimde 500 k keş varmış gibi düşünüp al sat işlerine yönlendirme yapmayın öyle bi param yok : ) bir kısmı kredi bir kısmı devlet teşvik projesi kosgeb işgem vb. düşünüyorum. (halihazırda çalıştıgım şirkette o işleri yürüttüğümden teşvik işlerine hakim sayılırım)

özetle biraz kredi,  biraz devletten cihaz destegi vb ile ufaktan imalat ile piyasa yapmak, kendi yağımda kavrulabildikten sonra da marka-dijital pazarlama vb işlerine girip sürekli büyümeye çalışmak gibi bi fikrim var. her türlü önerinize açığım

şeyini şeyettiğimin şeyi
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Cv nereye atayım ? 

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

yaptığımız toplantılar ve medyaya da baktığımızda ekonomik kriz ciddi anlamda 2019 ve 2020 yılında kendini hissettirecek bu durumda iki yöne gidilebilir 

1- Temel gıda ihtiyaçları tuz, sirke, makarna v.b. raf ömrü uzun üretimi kolay ürünler.

2- Kar marjının yüksek olması nedeniyle teknolojik yatırımlar. Özellikle yurt dışı pazarına yazılım, tasarım ve danışmanlık satışı. 

Üretim içi verebileceğim nacizane fikir ne üreteceksen üret hammadde olayı kesinlikle yerel pazardan çözülebilen şeyler olsun çünkü siyasi durumlar iyiye gitmiyor S400, F35, İran Ambargosu derken bize de ambargo uygulanabilecek bir çok neden adamların ellerinde mevcut bu nedenle olası bir ambargo durumunda üretemiyoruz dememek için en baştan önlemini alabilmek adına hammadde çözümünü yerel pazardan çözebil.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    streetw1se
    streetw1se's avatar
    Erkek

marketçi tanıdıklar varsa zeytinyağı konusunda tedarikçi olabilirim :) 

Alman GEA Westfalia marka sıkım makinemiz var.

Ayrıca kendimize ait 9300 ağaçlık bahçe var. Tam entegre çalışıyoruz. Kendimiz yetiştiriyor, kendimiz sıkıyor ve kendimiz dolduruyoruz.

Gerçek soğuk sıkım yapan ender fabrikalardan biriyiz. 

İhtiyacı olan arkadaşlara yardımcı olurum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S-E-R-H-A-T
    S-E-R-H-A-T's avatar
    Erkek
    nevorapat bunu yazdı

Cv nereye atayım ? 

insankaynaklari@max500kisfikriuretim.com  : )

şeyini şeyettiğimin şeyi
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S-E-R-H-A-T
    S-E-R-H-A-T's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı

yaptığımız toplantılar ve medyaya da baktığımızda ekonomik kriz ciddi anlamda 2019 ve 2020 yılında kendini hissettirecek bu durumda iki yöne gidilebilir 

1- Temel gıda ihtiyaçları tuz, sirke, makarna v.b. raf ömrü uzun üretimi kolay ürünler.

2- Kar marjının yüksek olması nedeniyle teknolojik yatırımlar. Özellikle yurt dışı pazarına yazılım, tasarım ve danışmanlık satışı. 

Üretim içi verebileceğim nacizane fikir ne üreteceksen üret hammadde olayı kesinlikle yerel pazardan çözülebilen şeyler olsun çünkü siyasi durumlar iyiye gitmiyor S400, F35, İran Ambargosu derken bize de ambargo uygulanabilecek bir çok neden adamların ellerinde mevcut bu nedenle olası bir ambargo durumunda üretemiyoruz dememek için en baştan önlemini alabilmek adına hammadde çözümünü yerel pazardan çözebil.

Açıkçası fikrini merak ettiğim kişilerdendin hocam konuyu açtıgımda. Ben de temel gıda  daha dogrusu ucuz temel gıda üzerinden gitmeyi düşünüyorum. 

Kendim bir bilgisayar muhendisi ve yazılım uzmanı olduğum halde hayatım boyunca teknolojik bir yatırıma inanamadım, hevesimin en az oldugu sektör o diyebilirim. Bunun sebebi de TR piyasası muhtemelen. Ama kendi meslegimde içimde bir aslan hayali de yatmıyor degil...

özet olarak hammadde ve üretim maliyetleri düşük ve dedigin gibi yerelden saglanabilecek, ve "kardeş sana x ay vadeli çek vereyim" muhabbetine girmeyecegim kadar da maliyeti yüksek olmayan birşey üretmek istiyorum. Çünkü vadeli işleri şu halimle finanse edemem, çarkın dönmesi için peşin e yakın bir modelleme olması lazım

şeyini şeyettiğimin şeyi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S-E-R-H-A-T
    S-E-R-H-A-T's avatar
    Erkek
    streetw1se bunu yazdı

Ayrıca kendimize ait 9300 ağaçlık bahçe var. Tam entegre çalışıyoruz. Kendimiz yetiştiriyor, kendimiz sıkıyor ve kendimiz dolduruyoruz.

hocam açıkçası epey çevrem var, pm den bilgi ve fiyat listesi atarsan bi sinerji olabilir : ) neye niyet kime kısmet : )

şeyini şeyettiğimin şeyi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek
    S-E-R-H-A-T bunu yazdı
    streetw1se bunu yazdı

hocam açıkçası epey çevrem var, pm den bilgi ve fiyat listesi atarsan bi sinerji olabilir : ) neye niyet kime kısmet : )

Pm değilde buradan da gönderse süper olur biz de alırız :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

Şöyle belirteyim mesleğine hevesin kaçmış ancak şu an düşündüğün 500K gibi bir rakam ile yapacağın üretim ne zaman seni amorti edecek ne kadar çalışman ve ne kadar satman gerek bunun heasbını yapıp ardından düşündüğün sermayenin 5te 1 oranında teknolojiye harcayacağın (özellikle pazarlama) para ile harcaman ne kadar sürede amorti eder bunun hesaplamasını yaparsan teknolojik iş yatırımlarının daha kısa sürede amorti edeceğini görebilirsin hocam. Teknoloji katma değeri yüksek bir sektör ve şayet olurda girersen ülkede ki sorunlardan herhangi birine çözüm sunduğun anda büyümeme gibi bir durumun yok. Büyümekten kastım kobi olacaksın holding olacaksından ziyade müşteri sayının kurumsal bazda artması. Şayet güzel bir mali plan doğrultusunda gidersen kredisiz, kazançlı kobi olmakta çok zor değil. 

Marka v.b. konularda aklına takılanlar olursa hem pm hemde buradan sorabilirsin elimden geldiği ve dilimin döndüğü kadarıyla cevaplamaya gayret ederim. 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek

Valla bu konularla alakalı youtube'da bir kanal var "para nerede" orayada bir göz atıp belki fikir verme konusunda yardımcı olur. Güzel iş dalları fikir verecek şeyler çıkabiliyor.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sancaks
    sancaks's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı

Şöyle belirteyim mesleğine hevesin kaçmış ancak şu an düşündüğün 500K gibi bir rakam ile yapacağın üretim ne zaman seni amorti edecek ne kadar çalışman ve ne kadar satman gerek bunun heasbını yapıp ardından düşündüğün sermayenin 5te 1 oranında teknolojiye harcayacağın (özellikle pazarlama) para ile harcaman ne kadar sürede amorti eder bunun hesaplamasını yaparsan teknolojik iş yatırımlarının daha kısa sürede amorti edeceğini görebilirsin hocam. Teknoloji katma değeri yüksek bir sektör ve şayet olurda girersen ülkede ki sorunlardan herhangi birine çözüm sunduğun anda büyümeme gibi bir durumun yok. Büyümekten kastım kobi olacaksın holding olacaksından ziyade müşteri sayının kurumsal bazda artması. Şayet güzel bir mali plan doğrultusunda gidersen kredisiz, kazançlı kobi olmakta çok zor değil. 

Marka v.b. konularda aklına takılanlar olursa hem pm hemde buradan sorabilirsin elimden geldiği ve dilimin döndüğü kadarıyla cevaplamaya gayret ederim. 

bu adamın yazdığı herşey bana neden mantıklı geliyor :D (hataydan selamlar )

Toplam Hit: 2831 Toplam Mesaj: 28
iş fikri üretim fikri 500 k ya iş