folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Mayonez Satışa Çıktı... 5500 TL

Mayonez Satışa Çıktı... 5500 TL

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shock56
    shock56's avatar
    Erkek

(benim siteyle hiçbir alakam yoktur. aşağıdaki mesajı yazan sitenin adminidir.)

Öncellikle ziyaretçi bilgilerine değinmek istiyorum sitenin şu anki günlük ziyaretçi sayısı ortalama 24.000'dir bu rakam hafta sonları özellikle 26.000'i geçebilmektedir, hatta bazı günler 29.000 olduğu bile olmuştur.Fakat hitin seyri hiç değişmemiş en az olarak siteye giriş problemi yaşamadığımız günler 20.000 tekil hiti "mutlaka" geçmiştir.

Sanıyorum Alexa bilgilerimizden ya da sitenin "kendi alanındaki" kalitesinden söz etmeme gerek yok.

Gelelim maddi konulara,

Biz özellikle geçen yıl siteye hiç reklam almamaya çalıştık aldıysakta ufak tefek reklamlar aldık hatta bu doğrultuda reklam almadığımız için sizlerden "yardım" taleplerimiz oldu.

Bu yıl ise site daha farklı bir konumdaydı, sitenin kalitesine bağlı olarak reklam satışları daha iyiydi şöyleki yalnızca kenarda bulunan text yani yazı reklamlar (link kısmı) ile sitenin şu an aylık 700 tl civarı geliri bulunmakta, elbette sunucu masrafı bulunmakta sitenin bunada daha önce defalarca değindik Mayonez'i alıp hiç para harcamadan para kazanmanız olanaksız.

Öncellikle şuna değinmeliyim ki biz siteden öyle muhteşem paralar amaçlamadık amaçlasaydık her tarafa reklam alırdık, reklam taleplerine bile hızla dönüş sağlamadık hatta bazen hiç dönüş sağlamadık, biz reklam alsaydık gelirimiz ne mi olurdu onuda açıklayayım.Popup reklam ücretimi 280 liraydı ve 3-4 ay kadar bazı sitelerden popup reklam aldık (bazıları toplu ödeme ya da devamlılık sağladığı için aylık 250 liraya aldık) onun dışında koyduğum Gittigidiyor splashlarıda bir miktar para getiriyordu, fakat bir süre sonra sunucu ücretleri sorunsuz çıkmaya başladığı için reklamlara çok önem vermedik.Örneğin şu anda açılan popup parayla alınmış bir popup değildir.

Yani değinmek istediğim konu şudur ki, Mayonez'i satın alacak kullanıcının bakış açısıdır olay, eğer olaya maddi açıdan bakarsa kesinlikle para kazanabilir ve bunu bir "yatırım" olarak görebilir.Biz zevk aldığımız bir yer olarak görüyorduk cebimize para kalıyor muydu? Bir çok dönem kalmadı (özellikle geçen yıl) fakat bu yıl elbette kaldı.

Gelgelelim sitenin kapanma durumuna;
    Sitemizde bildiğiniz üzere film, türkçe mp3 gibi içerikler bulunmamakta bu içerikler zaten sitenin kapanmasını en önemli ölçüde etkileyecek unsurlardır, yani kapanma riskini en aza indirmiş bir unsurdur elbetteki sitemizdeki bazı programlar, oyunlar sizinde bildiğiniz üzere telif haklarını ihlal ediyor bu durumda telif hakkı sahibi bize mail ile ulaşarak (örneğin microsoft ulaşmış ve sitedeki programları kaldırtmıştı) uyarı gönderiyor sizde bu uyarıyı dikkate alırsanız problem kalmamış oluyor.

Peki gelgelelim tahminimce tüm üyelerin merak ettiğide siteye ne kadar isteneceği konusudur,

Arkadaşlar üsttede açıkladığım üzere eğer siteden para kazanmak isterseniz para kazanabileceğiniz bir hale çevirebilirsiniz.Hem bunu göz önüne alarak hemde bizim "siteye" ve "sitenin oluşumuna" harcamış olduğumuz emekleri varsayarak fiyatı 5500* lira olarak belirledik.

Bu ödemeyi ayrıca Gittigidiyor aracılığı ile taksitlendirme yöntemi ilede ödeyebilirsiniz.

Peki başka derseniz siteyi alana ayrıyeten ketcap.net domaininide hediye edeceğiz.

Bir diğer konu ise Mayonez'e bağlı özel üyelik sistemi olan http://www.tektik.net ;

Arkadaşlar bu satış http://www.tektik.net satışı değildir yani http://www.tektik.net ile alakasıda yoktur, site satışı olursa, ya da düşünenler olursa bu konuyu onlara özel olarak açıklayabilirim.

Bir konu ise, biz editör kadrosu olarak Mayonez'i seviyoruz, yani site satılışı olursa eğer alan kişi uygun görürse aynı doğrultuda aynı editör kadromuzla devam edeceğiz.Tabiki görüştüğüm editör arkadaşların onayı doğrultusunda yazıyorum bunu görüşmediklerimden gönlü olmayanlarada saygı duyarım.

Peki satılmak zorunda mı?

Biz satmayı deniyoruz arkadaşlar, bu demek değildir Mayonez battı, Mayonez bitti, bu konu Mayonez ile alakalı bir konu değil, Mayonez'in şu an için hiçbir problemi yok bu site satılmayadabilir, satılsada satılmasada aynen devam edecek sadece bu şekilde bir fikrimizin olduğunu ve sizleri bilgilendirmeyi görev edindim.Zaten bu nedendir ki konu başlığını "satılma düşüncesi" olarak düzenledim.

Peki nasıl ulaşabilirsiniz,

Gerçekten ciddi düşünenler mayonezadmin@gmail.com adresine mail atabilirler mail sonrası onlara msn adresimi, cep telefonu numaramı vereceğim.

Hepinize saygılar. 

@Mod: Artık bu tarz başka internet siteleri ile ilgili şeyleri internet siteleri bölümüne ekleyin

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

insan emek verdiği şeyi 1 aylık maaşa satıyorsa,o siteyi sevmiyordur hoca.55.000 olsa anlarımda 5 lira için böle acitasyon yapılan site satılmamalı.Emeğin varsa satmazsın.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JohnD
    JohnD's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

en son 6000 di.farklı projeleri varmış beyfendinin.

DOM..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madrakaru
    Madrakaru's avatar
    Erkek

Antikky bunu yazdı:
    -----------------------------

insan emek verdiği şeyi 1 aylık maaşa satıyorsa,o siteyi sevmiyordur hoca.55.000 olsa anlarımda 5 lira için böle acitasyon yapılan site satılmamalı.Emeğin varsa satmazsın.

Asgari ücret 550 ytl başkan 10 aylık maaş demek istedin galiba.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Madrakaru bunu yazdı:

Antikky bunu yazdı:

Asgari ücret 550 ytl başkan 10 aylık maaş demek istedin galiba.

bazılarının maaşına göre 1 aylık :)

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

benim sitem 26K olsa herhalde 100 milyardan fazla isterim herhalde :S

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Tahribat olarak alalım ve bizim olsun site :)

10 ortak mesela :)) yada daha fazla..

Ne dersiniz :)

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Adamları takip ediyorum kral warezciler vallaha :|

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    override
    override's avatar
    Erkek

çok iyi kazanç elde edebiliyorsa neden satıyor anlamadım !

g͇̫͛͆̾ͫ̑͆l͖͉̗̩̳̟̍ͫͥͨ
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

FLooXy bunu yazdı:

çok iyi kazanç elde edebiliyorsa neden satıyor anlamadım !

tektik.net i büyütebilmek için para gerek bence.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Yahu benim anlamadığım bu uploadçı adamları nereden topluyorlar?

Toplam Hit: 4748 Toplam Mesaj: 23