folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Media Markti Nereye Sikayet Edebilirim?

Media Markti Nereye Sikayet Edebilirim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

merhaba

konu dogru yerdemi bilmiyorum ama

şu aleti satıyolar üstünde 3x hızlı şarj yazıyo (tabiki yalan kablonun sarja bi etkisi yok, içerisinde adaptör yok ürünün)

http://i.hizliresim.com/qPg353.jpg

bunu şikayet etmek istiyorum, ürünü satın alıp tüketici mahkemesine gitsem en fazla para iadesi falan alırım sanırım

bide diğer kablolardan biraz daha pahalıya satıyo bunu ibneler.(fiyatı hatırlamıyorum tam şimdi) anamız/babamız bilmeyen biri gidip kanıp alıcak. çok sinir oluyorum böyle şerefsizliklere

nereye şikayet edebilirim ? bimere mi yazsam?

bide media markt ımı yoksa kabloyu üretenimi şikayet etmem lazım

black implies white, self implies other, life implies death.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

tüketici heyeti ve sikayetvar.com

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Media Markt'ta topu ithalatçı firmaya atar, ithalatçı firmada Çin'deki üreticiye atar.

Özet : Bi şey yapamazsın burası Türkiye.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcellencE
    ExcellencE's avatar
    Erkek

Kablonun şarja etkisi yok mu?

Bence var.

Yapay zeka, zeka değildir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

3x kadar etki eder mi bilemem ama, kabloda kllanınlan metalin bakır yoğunluğu vs, dış ortamdan etkilenmemesi için kaplama materyalleri farkedebilir.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

içerisinde 9v kablosu var hocam hızkı şarj cihazları için. 

İmzalar Kaldırılsın!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fcuk
    Fcuk's avatar
    Erkek

Kablonun kesinlikle şarja etkisi var bunu çok tecrübe ettim şikayetlik bir durum yok.

Hoop.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Diathorus
    Diathorus's avatar
    Erkek

Kullanılan kablonun %100 şarja etkisi vardır. Bu kablo belki 3X etki etmez ama şikayetlikte bir durum yok bence.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erblood
    erblood's avatar
    Erkek

valla ben tüketici hakem heyetine gidip superonline için şikayetimi belirtip ,paramı geri aldım.evet biraz uzun sürüyor ama sonuçta hakkımı aldım

bence sende yanıltıcı reklam var diyip paranı geri alabilirsin ve kutu üzerindeki bilgileri düzeltmelerini isteyebilirsin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam iletkenlikle ilgili bir şey olması lazım.  mesela hdmi kablolarında genelde altın uç kullanılır, bu da iletkenlikle alakalı bir durum.. Bu tarz sebeplerden dolayı daha iyi veri aktarımı yapılır.. 

3X şarj biraz iddialı olmuş, belki teoride böyledir ama pratikte pek mümkün olduğunu sanmıyorum. İlk etken adaptördür ama kablonun etkisi çok var. Önemli olan kaybın az olması (az direnç olması), kablo uzadıkça kayıplar artar. Gerçi 1.5 metre çok da uzun değil ama yine de kablonun etkisi vardır hocam. Şikayet etsen de haksız bulunabilirsin.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Bak şöyle bir olay varmış

By the micro USB standard, if you tie the two USB data lines (D- and D+) together, then the Thunderbolt goes into a fast charge mode. I have seen around 850ma max. You can place a piece of aluminum foil on the charger end (large USB) to short out the two center pins only and switch it to high rate.

https://www.youtube.com/watch?v=eg4jF25AW4c

Burdaki eleman usb deki data uçlarını kısa devre yapıyor ve böylece daha hızlı şarj yaptığını söylüyor.. Belki o satılan kablolarda da bu iki uç birleştirilmiş olabilir..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 2258 Toplam Mesaj: 18
media markt