folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Mehdilik İddiasında Bulunanlar , İnsanlığı Kurtarmak İsteyenler

Mehdilik İddiasında Bulunanlar , İnsanlığı Kurtarmak İsteyenler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

http://www.uzmanportal.com/wp-content/dosyalarim/2010/01/Adnan_Oktar_2.jpg

http://galeri.uludagsozluk.com/52/adnan-oktar_82192.jpg

http://www.yazaradnanoktar.com/resim/Adnan_Oktar_eylul_2007_06.jpg

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Mehdilik iddiasında biraz geç bulunmuşlar, mehdilik veya peygamberlik taklidini iyi yapanları bu işi 1500 sene önce felan yapsalarmış taraflar toplayıp ileride hak dini diye millete savundurtturabilirlermiş.

Sonuçta şimdi ki dinlerinde böyle psikolojik rahatsızlıkları olan birinden çıkıp çıkmadığını bilemeyiz.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheIceberg
    TheIceberg's avatar
    Erkek
    Mehdilik iddiasinda bulunanlar ile peygamberlik iddiasinda bulunan ve zamaninda bulunmus olanlarin sizofrenligini guzel aciklamissin hocam
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

nolanded bunu yazdı:
    -----------------------------

http://www.uzmanportal.com/wp-content/dosyalarim/2010/01/Adnan_Oktar_2.jpg

http://galeri.uludagsozluk.com/52/adnan-oktar_82192.jpg

http://www.yazaradnanoktar.com/resim/Adnan_Oktar_eylul_2007_06.jpg

hem mehdiyim demeye getiriyor hemde kabullenmiyor gibi.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek
    bizim burda da var bitane bi gün bana bi site ismi söyledi kırmızı yazıları okusan yeter dedi site kendine aitmiş bütün metne şöyle bi baktım nası bi çaba harcamış adam bi ara aşırı düşüşteydi yani mehdi olduğunu iddia etmeden önce kediyle köpekle konuşuyodu yadırgamak gibi olmasın zamanında da yemediği halt kalmamış gibi belki de onları silip atmak için böyle bi düşünce mantığına gark etti çileler çekmişti sınanmıştı vs vs neyse Allah kimseyi düşürmesin
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek

Arkadaşım senin bahsettiğin gibi bir sorun benim çok sevdiğim ilkokul arkadaşımda da vardı. Çocuk sürekli sınıf birincisiydi ortaokula kadar. Lise zamanında kendini bizden üstün görmeye falan başladı. Sonra sadece benimle konuşmaya başladı. Habire dünyanın kötü gidişatından falan bahsediyordu ve çözümler üretiyordu. Çözümleri duysanız şok olusunuz ama ... Teoride kusursuz planları vardı. Sonra ailesi bu durumdan rahatsız oldu ve doktora götürdüler. Çocuğa şizofren tehşisi konuldu ve ilaçlara başlatıldı. 

İlaçlara başladıktan sonra iyice içine kapandı çocuk . o kadar başarılı bir öğrenci liseyi zor bitirdi . Bir daha da düyayı takmadı kafasına. Namaza falan başladı , boşladı her şeyi.

Bizden farklı düşüncelere sahip her insanı şizofren diye ilaca boğmak ne kadar mantıklı. Belki de gerçekten Allah o çocuğu dünyayı değiştirebilecek kafa yapısına sahip dünyaya getirmişti. böyle bir seçenek olamaz mı yani. Bu köle sisteminde ezilmenin yanlış olduğunu düşünen , patronların cebini doldurduğunu çalışanların aç olduğunu gören herkes şizofrense bende şizofrenim o zaman .

Konuyu da bi yere bağlamıyorm moralim bozuldu amk aklıma gelince.... 

İndia İndia !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukan
    Mukan's avatar
    Erkek

bloodmage bunu yazdı:

Arkadaşım senin bahsettiğin gibi bir sorun benim çok sevdiğim ilkokul arkadaşımda da vardı. Çocuk sürekli sınıf birincisiydi ortaokula kadar. Lise zamanında kendini bizden üstün görmeye falan başladı. Sonra sadece benimle konuşmaya başladı. Habire dünyanın kötü gidişatından falan bahsediyordu ve çözümler üretiyordu. Çözümleri duysanız şok olusunuz ama ... Teoride kusursuz planları vardı. Sonra ailesi bu durumdan rahatsız oldu ve doktora götürdüler. Çocuğa şizofren tehşisi konuldu ve ilaçlara başlatıldı. 

İlaçlara başladıktan sonra iyice içine kapandı çocuk . o kadar başarılı bir öğrenci liseyi zor bitirdi . Bir daha da düyayı takmadı kafasına. Namaza falan başladı , boşladı her şeyi.

Bizden farklı düşüncelere sahip her insanı şizofren diye ilaca boğmak ne kadar mantıklı. Belki de gerçekten Allah o çocuğu dünyayı değiştirebilecek kafa yapısına sahip dünyaya getirmişti. böyle bir seçenek olamaz mı yani. Bu köle sisteminde ezilmenin yanlış olduğunu düşünen , patronların cebini doldurduğunu çalışanların aç olduğunu gören herkes şizofrense bende şizofrenim o zaman .

Konuyu da bi yere bağlamıyorm moralim bozuldu amk aklıma gelince.... 

Moralini bozmadan şöyle düşün:

Şizofrenin alevlenme safhasında o arkadaşın uçarak dünyayı kurtarabileceğini sanıp 25. kattan kendini aşağı bırakabilirdi. Ölebilirdi. Yahut örgütlerin eline düşüp dünyayı kurtarmak uğruna intihar bombacısı olabilirdi.

Şizofreni yalnızca ruhi bir bunalım veya uyumsuzluk değil. Beynin fiziksel olarak zarar görmesinden kaynaklanıyor. Eğer tanısı gerçekten doğru konulmuşsa doktorlar arkadaşının hayatını kurtarmış olabilirler.

Van Gogh'un kendi kulağını kestiğini biliyorsundur. Dünyayı değiştirecek eserler verdi ama bir kulağı eksik olarak... Belki eğitim, sosyal ilişkiler veya bilinç seviyesi düşük olsaydı başka şeyler de yapabilirdi.

Hakkımda atıp tutan birine rastlarsanız pm gönderin log ve görüntü kazanın. İster atın ister tutun.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n2n2
    n2n2's avatar
    Erkek

Ya bu sefa saygılı denen adam badem bıyıklı şakirt bi delinin tekidir, isminin önündeki doçentine doktoruna itibar etmeyin bilimsellikten çok uzaktır kendisi.

Neyse zaten konudaki alıntılarında yorum yok örnekler var güzel de, böyle daha adamakıllı birinin yazıları varmı hocam elinde bu konu üzerine? Baya ilginç bi mesele çünkü merak ettim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek

Mukan bunu yazdı:

bloodmage bunu yazdı:

Arkadaşım senin bahsettiğin gibi bir sorun benim çok sevdiğim ilkokul arkadaşımda da vardı. Çocuk sürekli sınıf birincisiydi ortaokula kadar. Lise zamanında .............

Moralini bozmadan şöyle düşün:

Şizofrenin alevlenme safhasında o arkadaşın uçarak dünyayı kurtarabileceğini sanıp 25. kattan kendini aşağı bırakabilirdi. Ölebilirdi. Yahut örgütlerin eline düşüp dünyayı kurtarmak uğruna intihar bombacısı olabilirdi.

Şizofreni yalnızca ruhi bir bunalım veya uyumsuzluk değil. Beynin fiziksel olarak zarar görmesinden kaynaklanıyor. Eğer tanısı gerçekten doğru konulmuşsa doktorlar arkadaşının hayatını kurtarmış olabilirler.

Van Gogh'un kendi kulağını kestiğini biliyorsundur. Dünyayı değiştirecek eserler verdi ama bir kulağı eksik olarak... Belki eğitim, sosyal ilişkiler veya bilinç seviyesi düşük olsaydı başka şeyler de yapabilirdi.

Hocam iyi dedin de ben bu konuda farklı düşünüyorum. Ben de kendime zarar verdim bir defa , erenköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde 1 hafta kaldım ve şizofreni tanısı koydular bana. Çok ağır ilaçlar kullandım. 6 ay sonra ben artık ben değildim.  Annem sağolsun durumumu gördü ve bana hissettirmeden ilaçlarımı azalttı ( Annem hemşiredir ve kullandığım ilaçları yavaş yavaş vitaminlerle değiştirmiş) Gün geçtikçe bir şeyler hissediyordum ( artık hissedebiliyordum) ve çok daha iyiydim. 

O olaydan bu yana 6 sene geçti . Düzenli hiç bir ilaç kullanmıyorum ve bir şirkette yönetici olarak çalışıyorum. Ben o ilaçları kullanmaa devam etseydim , sence onuç daha mı iyi olacaktı ??? Yoksa bende o çocuk gibi mi olacaktım ?

İndia İndia !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ern3st
    Ern3st's avatar
    Erkek

insanlar artık inanmıyor böyle şeylere. gelişti insanlık. eski insanlar gibi her önüne gelene inanmayı bıraktılar ! 

kahrolsun bağzı şeyler
Toplam Hit: 5876 Toplam Mesaj: 22