Mehmet Akif Ersoy

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Records39
    Records39's avatar
    Erkek

Hocalar acil yardım edin!! konu  Mehmet Akif Ersoyun kurtuluş savaşı ile  ilgili bağlantısı nedir bi kompozisyon yazıcam   yardım edin !! çarşamba gününe  kadar  yazmam lazım ,

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Records39
    Records39's avatar
    Erkek

Up Up Up !!!!

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gozkopat
    gozkopat's avatar
    Erkek

geçmişini bilmeyen milletler yok olmaya mahkumdur.

Yok olmanı istemedigim için söylemeyerek  araştırmanı tavsıye edıyorum sen bize lazımsın yok olma kardeşlik

Kolera Açık Hava Üniversitesi Sexoloji Profesörüyüm : "Efenim manita seni seviyorum evlenelim ayakları yaparsa önce yüz mumluk ampüle yarım metre mesafeden bakın.Sonra gözlerinizi ampülden ayırıp manitanın gözlerinin içine dikin,eğer hala cıvırın gözlerini görüyorsanız onunla hemen evlenin..."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

gozkopat bunu yazdı:
    -----------------------------

geçmişini bilmeyen milletler yok olmaya mahkumdur.

Yok olmanı istemedigim için söylemeyerek  araştırmanı tavsıye edıyorum sen bize lazımsın yok olma kardeşlik

şahsen kompozisyon yazamayan,500 sayfalık kitabı 3 satırda özetleyen  paragraf yazma özürlü biri olarak konuya değinmek istiyorum.

konuya hakim olupta kompozisyon yazamamanı anlarım ama  "Mehmet Akif Ersoyun kurtuluş savaşı ile  ilgili bağlantısı nedir" yazınca iş değişiyor :|   

gozkopatın dediklerine katılmakla birlikte  20 dkda konu uplarsan konununde sonunu hayırlı görmüyorum  :D  

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Records39
    Records39's avatar
    Erkek

Haklısınız  müritler TEŞEKKÜR ettm

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Ben şahsen -belki bilgisizliğimdendir öyle ise affola- M.Akif'in Kurtuluş Savaşı ve süreçleri ile bir bağlantısı bir etkisi katkısı olduğunu düşünmüyorum. M.Akif temelde Ümmetçilik politikasını benimseyip destekleyenlerdendir o dönemde de Osmanlıcılık ve Ümmetçilik politikalarını zaten Osmanlı ve diğer devlet adamları üstüne ittihatçılar da uygulamaya çalıştılar; ancak başarı elde edemediler. Kurtuluş savaşında da temel politika Milliyetçilik idi.-M.Akif'in milliyetçi yönü de vardır ama  tüm kitaplarda Ümmetçi kabul edilir buna dayanarak yazıyorum-. Bundan mütevellit benim kanaatimde; M.Akif'in belki az buçuk etkisi olmuştur bizim bilmediğimiz de -ki bu çok uç bi bilgi olur- elle tutulur gözle görülür bir katkısı Kurtuluş Savaşı ve Türk Bağımsızlık Mücadelesi'nde olmamıştır. Cumhuriyet Dönemi'nde İstiklal Marşımızın şairliğini yaptığı döneme kadar bir etkisinin görülmesi tekrar söylüyorum"benim gözümde" söz konusu olamaz.

Bütün bunları geçtikten sonra da oturup bir şeyler okumayı dene hocam. Sen bir Türk gencisin. Zararın neresinden dönersen kardır. Bir yerden başlamak lazım.

Avukat/Hukukçu
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Programmer
    Programmer's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

iistiklal marşındaki satırlar kurtuluş savaşını anlatıyor

Ayet var, ayet
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kebelek
    kebelek's avatar
    Erkek

Mehmet akif istipdat karşıtıdır. Abdulhamit han aleyhinde  bir çok şiiri vardır . misal  " milletin en kahraman evladını düşürdün yes'e , ne melunsun ki rahmetler okuttun ruhu iblise.  Onun dışındada dini yönden vahhabi etkisinde kalmıştır. safahatta akaid yönünde bir çok yanlış şiiri mevcuttur.

Niçin küçülüyor eşya uzakta? Gözsüz görüyorum rüyada, nasıl? Zamanın raksı ne bir yuvarlakta? Sonum varmış, onu ögrensem asıl?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

kebelek bunu yazdı:

Mehmet akif istipdat karşıtıdır. Abdulhamit han aleyhinde  bir çok şiiri vardır . misal  " milletin en kahraman evladını düşürdün yes'e , ne melunsun ki rahmetler okuttun ruhu iblise.  Onun dışındada dini yönden vahhabi etkisinde kalmıştır. safahatta akaid yönünde bir çok yanlış şiiri mevcuttur.

Arkadaşım konuya hakim birisi olarak geneli 1-2 satır ile dile getirmiş.Vahabilik islamiyette İngiliz etkisidir.Oktay Sinanoğlu ve daha çok kitaplarda ortadoğu için üretilen bu inanç sistemini inceleyeniliriz. günümüz tarikat ve cemaat yapılanmasının kökündeki etmenlerde küresel güçlerin hegemonyasının dini izdüşümüdür.Bize ne kadar yararlı olabileceği yönlerini iyi bilmek kalıyor zararları o zaman netleşir.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    kebelek bunu yazdı:

Malesef dogrudur diye bir yazi vat. http://m.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=7172

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek

Istiklal marşı, Kurtuluş savaşının eseri olarak ortaya çıkmıştır ve Mehmet akif Ersoy yazmıştır.Bundan yola çıkarak komposizyonunu Mehmet Akif ersoy kimdir? ile başlatabilirsin.

https://t.me/pump_upp
Toplam Hit: 1967 Toplam Mesaj: 15