folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Mehmetçiğe Dua Edelim.

Mehmetçiğe Dua Edelim.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BLueShaDow
    BLueShaDow's avatar
    Erkek

Arkadaşlar doslarımız,kardeşlerimiz,MÜRİTLERİMİZ Irağa girdi. Milletimiz için tek yürek olup onlara dua edelim.

Oynama Babayla Baba Yorgun....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek

ben bol bol etmeye çalışıyorum yeri geldiğinde... 

provakaktör arkadaşlarda lütfen zırvalamasın rica ediyorum. etmeyecekseniz etmezsiniz fakat sert bi şekilde "ne gerek var" tarzı ifade etmeyede,ben etmem edenede tevazu göstermem demeye gerek yok. lütfen gerilmesin ortam.

15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek
    provakaktör falan degilim sadece garibime gitti dua namaz bireyseldir kişinin kendi içinde yapması gerekendir elbet her musluman türk,askerlerimiz için dua edicektir ama bunu zorunlu toplumsal bir hareketmiş gibi belirtmek bu yönde insaları yönlendirmek baslıbasına provakaktörlük'dür dua ve namazla takva kazanılır savaş degil bırakalım topu tufegi ufure ufure catısalım gibi bir sey cıkıyo ortaya komik neyse herkes hangi inanclara sahip olursa olsun askerlemrizin yanındaysa dua'larını eksik etmesin seytana bile tapıyosanız dua edin kardeşim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek
    bu konudan tartışma çıkacağı çok belli o yüzden dua eden etsin etmeyende saygı duysun başka bir iylik yapabiliyorsa başka iylik yapsın.

işte öyle
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    rıfata katılmakla birlikte ..... neyse ...

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek

öncelikle dua bireysel değil ibadet bireyseldir.

ibadet, allah'ın insana emrettiği şükür ve dua kavramlarını içinde barındıran bir olgudur.

her hangi bir kişi allah'ın emri olarak ibadet ettiği yada etmediği noktada kendinden sorumludur. lakin dua dediğimiz vakit bunu sadece dua'yı yapan kişi için olduğu düşüncesi hatalıdır. bir kişi inandığı varlık her ne ise ona kendisi için,kendisisin elde etmek istediği şeyler için,başkası için yada başkalarının iyiliği için dua edebilir.

buna vatanının,milletinin bölünmezliğini korumaya çalışan,düşmanla çarpışan askerlerimizde içinde dua edebilme dahildir.

dua,tek kişi,tek amaç için edilmek zorunda değildir,ibadet halinde edilmeside gerekmez,her yerde,her durum her an için edilebilir. bunu yapmak kullar için hayırlıdır fakat zaruri değildir. kişi allaha dua etmelidir,fakat etmez ise yine kendi insiyatifidir.

yukarda yazdığım nedenlerden dolayıda duaların dayatılmadığnı düşünüyorum.

diğer bir nokta müridin amacı.

bir insanın dualar etmesini empoze edemeyiz;bunun adı olsa olsa ancak teblig etmektir. arkadaşımız bize dua etmemizi tavsiye etmiş,fakat dua etmezseniz kaybederiz,yada dua etmek zorundasınız gibi bi söylemde bulunmamış,zaten benimde ilk mesajımda özellikle dua etmenin sizin insiyatifinizde olduğunu özellikle vurgulamam bu yüzden. bu provakatörlük değildir,eğer yukarıda dediğim gibi bir zorlama olaydı o zaman diyebilirdik ki dini vecibeler üzerinden ortalığı germeye çalışıyor,ama böyle bir durum zaten söz konusu değil.

elim değmişken sitede her daim "savaş dua ile,din ile kazanılmaz" diyenlerede iki çift sözüm var.

öncelikle burada yazacaklarım allah'a inanan müridlerimiz için

malum allah inancı olan insanlar hayrın ve şerrin allah'tan geleceğini bilir. bu yüzden allah'tan hayırlara vesile olmasını dua ile diler.

ayrıca islam dininde fiili ve kavli dua kavramları vardır. bunları örnekle açıklarsam daha iyi anlarsınız;

örneğin;öss'yi kazanmak için kafa patlatmak,sabahlara kadar çalışmak fiili duadır. dikkat edin "fiili dua"

buna eyleme dökülmüş dua'da diyebiliriz. çünkü biz sınavı kazanmak isteriz,bunu kazanmamızın yada kaybetmemizin allahtan olduğun biliriz ve çalışarak allaha "ben üstüme düşeni yaptım,ben çalıştım hakkımı almam lazım" demek gibi birşey olur.

fakat allah inancı olan insan "allahım ihsan eyle kazanayım" diye dua etme gereğide duyar çünkü dediğim gibi islam inancında hayrın ve şerrin allahtan geldiğine inanmak vardır.

operasyonumuzada bu yönden bakabiliriz. askerlerimiz terörü bitirmek için,eyleme geçmişler yani fiilii dua'yı yerine getirmişlerdir. 

bu yüzden bize milletimize düşen ve bana göre yapmamız gereken onlardan kavli dualarımızı eksik etmemektir.

ve bende size ordumuzdan kavli dualarımızı eksik etmemek gerektiğimizi söylüyor ve sizi dua etmeeye zorlamıyor fakat davet ediyorum seçim sizin...

selametle. 

edit:tartışma yada konuyu başka yöne çekme amacım yok müridler sadece dua'nın benim düşüncelerimie göre mühim olduğnu dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım yanlış anlama olmasın,dahada cevap yazmayım tartışma çıkmasın yok rahatsız olan birisi varsa mesajımdan şayet yazsın edit edeyim.

15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek
    Akıl+din 2 side olacak bunu bilir bunu söğlerim.Dualarımız mehmetçikle arkadaşlar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek
    jannissary bunu yazdı:
    -----------------------------

öncelikle dua bireysel değil ibadet bireyseldir.

ibadet, allah'ın insana emrettiği şükür ve dua kavramlarını içinde barındıran bir olgudur.

her hangi bir kişi allah'ın emri olarak ibadet ettiği yada etmediği noktada kendinden sorumludur. lakin dua dediğimiz vakit bunu sadece dua'yı yapan kişi için olduğu düşüncesi hatalıdır. bir kişi inandığı varlık her ne ise ona kendisi için,kendisisin elde etmek istediği şeyler için,başkası için yada başkalarının iyiliği için dua edebilir.

buna vatanının,milletinin bölünmezliğini korumaya çalışan,düşmanla çarpışan askerlerimizde içinde dua edebilme dahildir.

dua,tek kişi,tek amaç için edilmek zorunda değildir,ibadet halinde edilmeside gerekmez,her yerde,her durum her an için edilebilir. bunu yapmak kullar için hayırlıdır fakat zaruri değildir. kişi allaha dua etmelidir,fakat etmez ise yine kendi insiyatifidir.

yukarda yazdığım nedenlerden dolayıda duaların dayatılmadığnı düşünüyorum.

diğer bir nokta müridin amacı.

bir insanın dualar etmesini empoze edemeyiz;bunun adı olsa olsa ancak teblig etmektir. arkadaşımız bize dua etmemizi tavsiye etmiş,fakat dua etmezseniz kaybederiz,yada dua etmek zorundasınız gibi bi söylemde bulunmamış,zaten benimde ilk mesajımda özellikle dua etmenin sizin insiyatifinizde olduğunu özellikle vurgulamam bu yüzden. bu provakatörlük değildir,eğer yukarıda dediğim gibi bir zorlama olaydı o zaman diyebilirdik ki dini vecibeler üzerinden ortalığı germeye çalışıyor,ama böyle bir durum zaten söz konusu değil.

elim değmişken sitede her daim "savaş dua ile,din ile kazanılmaz" diyenlerede iki çift sözüm var.

öncelikle burada yazacaklarım allah'a inanan müridlerimiz için

malum allah inancı olan insanlar hayrın ve şerrin allah'tan geleceğini bilir. bu yüzden allah'tan hayırlara vesile olmasını dua ile diler.

ayrıca islam dininde fiili ve kavli dua kavramları vardır. bunları örnekle açıklarsam daha iyi anlarsınız;

örneğin;öss'yi kazanmak için kafa patlatmak,sabahlara kadar çalışmak fiili duadır. dikkat edin "fiili dua"

buna eyleme dökülmüş dua'da diyebiliriz. çünkü biz sınavı kazanmak isteriz,bunu kazanmamızın yada kaybetmemizin allahtan olduğun biliriz ve çalışarak allaha "ben üstüme düşeni yaptım,ben çalıştım hakkımı almam lazım" demek gibi birşey olur.

fakat allah inancı olan insan "allahım ihsan eyle kazanayım" diye dua etme gereğide duyar çünkü dediğim gibi islam inancında hayrın ve şerrin allahtan geldiğine inanmak vardır.

operasyonumuzada bu yönden bakabiliriz. askerlerimiz terörü bitirmek için,eyleme geçmişler yani kavli dua'yı yerine getirmişlerdir.

bu yüzden bize milletimize düşen ve bana göre yapmamız gereken onlardan kavli dualarımızı eksik etmemektir.

ve bende size ordumuzdan kavli dualarımızı eksik etmemek gerektiğimizi söylüyor ve sizi dua etmeeye zorlamıyor fakat davet ediyorum seçim sizin...

selametle.

Baba fzla deşmeye gerek yok konuyu sapmasın şimdi konu içim kan ağlıyo zaten şerefsizler mermi sıkan ellerini s...........m. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek

Siz hiç merak etmeyin arkadaşlar biz görevimizi en iyi şekilde yapacaz orada ben ordumu tanıyorum ve güveniyorum

onları mahvederiz biz iki günde orada operasyon da çok kısa sürecek şimdiden söyliim

askerde olduğum için birçok bilgiye herkesden önce ulaşmam münkündür ...

bu arada mayıs ayı içinde askerlik de 12 aya inebilir haberiniz olsun sağlam bilgidir :)

operasyon tabi ki olacak tek temennimiz bu harekatı en az kayıpla kapatmaktır

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek
    Blue_moon bunu yazdı:

Siz hiç merak etmeyin arkadaşlar biz görevimizi en iyi şekilde yapacaz orada ben ordumu tanıyorum ve güveniyorum

onları mahvederiz biz iki günde orada operasyon da çok kısa sürecek şimdiden söyliim

askerde olduğum için birçok bilgiye herkesden önce ulaşmam münkündür ...

bu arada mayıs ayı içinde askerlik de 12 aya inebilir haberiniz olsun sağlam bilgidir :)

operasyon tabi ki olacak tek temennimiz bu harekatı en az kayıpla kapatmaktır

Hic suphemiz yok dostum... PKK diye birsey artik yok....

Shaban Interactive Pro.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    Bir ''Provakatör'' kelimesi olayları nereye çekmiş. Konuda söz konu olan kişiler MEHMETÇİK, biraz daha saygılı olmamız gerekir.
Toplam Hit: 2811 Toplam Mesaj: 12