folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Meizu 16 Ve 16 Plus Tanıtıldı (Xiaomi Bakta Feyz Al)

Meizu 16 Ve 16 Plus Tanıtıldı (Xiaomi Bakta Feyz Al)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

Şu android telefonlara ios kurmaya basaracak olan adam kesin milyonlar kazanacak :D

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

afedersiniz ama kürek gibi telefon çıkarıp bintane özellik ekledik demek bi işe yaramıyor, o telefonu insan eli tutacak, 6 inç nedir yaa, bütün markalarda görüyorum bun, birtek samsung ve xiaomi bu konuda rahat, telefon dedğin avucuna aldığında rahatlıkla sarabileceksn, öyle koca ekran olunca cepte, elde, masada sürekli dert, onu düşünmekten kullandığına pişman olur insan.. bence

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    EdepsizPenguen bunu yazdı

afedersiniz ama kürek gibi telefon çıkarıp bintane özellik ekledik demek bi işe yaramıyor, o telefonu insan eli tutacak, 6 inç nedir yaa, bütün markalarda görüyorum bun, birtek samsung ve xiaomi bu konuda rahat, telefon dedğin avucuna aldığında rahatlıkla sarabileceksn, öyle koca ekran olunca cepte, elde, masada sürekli dert, onu düşünmekten kullandığına pişman olur insan.. bence

IPhone 6s

• Yükseklik: 138,3 mm (5.44 inç)
    • Genişlik: 67,1 mm (2.64 inç)
    • Derinlik: 7,1 mm (0.28 inç)
    • Ağırlık: 143 gram (5.04 ons)

Meizu 16

• Yükseklik: 150,5 mm
    • Genişlik: 73,2 mm
    • Derinlik: 7,3 mm
    • Ağırlık: 152 gram

Aradaki fark 2.2 cm hocam pek de tutulamayacak bir yanı yok.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    müstakar
    yarasaadam
    yarasaadam's avatar
    Erkek

oncelıkle cınlı telefonlar ve cınlı tasarımcıları begnsenız de begenmezsenızde tebrık etmek gereklı 

tasarımda sundan bundan kopyalasalarda gercekten cok cıddı tasarım ve yazılımlar uretebılıyorlar Meizu gorsel olarak cok guzel bır tasarıma sahıp 

merak ettıgım kamerasını , hızını ınternete gırısını , teknık ve donanımsal ozelleıklerını Iphone S, Plus,XS ve Huaweı P20 ıle kıyaslama sansınız nedır ? ve de cıhazı alıp denemek deneyımını yasamakta cok onemlı 

batarya bu devırde cok onemlı ama kutunun ıcınde cıkan bataryalar yapılan testler sonucunda ne yazıkkı uzun zmanalar ıcınde cıhazı tekrardan fulleyebılıyor bunun ıcın ayrıca para verıp tekrardan hızlı sarjlara yonelmenız gerekıyor cebınızden sırkete bır mıktar daha para gıdecegının farkında olmanız gerekır , Meuzı nın sarjı acaba  kac saat gıder?

bırde oldu kı bozuldu Turkıye pazarınd olmadıgı ıcın garanrısınde de sorun yasayabılecegınız ve de sıze ulasımı zaman alabılecegını de kabul etmıs olmanız gerekır 

teknık ozellıkler tasarım hos , fıyat baya cosmus ama rakıplerle de ıdare eder gıbı :)

son olaraktan br arkadas Oppo Fındx ı sormustu ; Amoled ekran cok guzel, kamera harıka, hız super, sarj guzel dayanıyor gec dolu ama sonucta cebınızden yıne para cıkıyor , ses sadece hoporlor nedenıyle cok az teknık ozellıkler harıka,  bırde garantı Meızu ıle aynı gıbı Turkıye pazarına daha gırmemıstı ben baktımda sımdı gırmıs mı bılmıyorum deneyımı fena degıl , kamerası benım cok hosuma gıttı yanda tus var basyorsunuz ekranı kaydırıp yukarı cıkıyor ısınız bıtınce tumlesık oluyor harıka 

bu arada bıze yenı bır cıhaz tanıttıgın cok ama cok sagol elıne saglık 

ısternız bununda tanıtım vıdeosunu ınceleyebılırsınız 

https://www.youtube.com/watch?v=Y5uIcXfir1o

yarasaadam tarafından 11/Eki/18 21:21 tarihinde düzenlenmiştir

Beyninizi işlemci olarak kullanın , harddisk olarak değil :) İnsanlar kitap gibidir azizim , önemli olan cildi değil, içerikleridir Tüm ağı çökertmek , bir insanı hacklemekle başlar
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sadece ekranı düşünürsen yanılırsın. Zira adamlar çerçeyi sıfırlamışlar neredeyse. Birde Samsung veya Xiaomi'nin hangi modeliyle kıyas yapıyorsun ? Zira muadili Xiaomi Mi 8'in ekranı bile 6.2 inç.

Bu arada Meizu Türkiye'de resmi olarak var. Ofisleri falanda var. Xiaomi'nin Evofone'u gibi değiller. Çinli genel merkez yönetiyor Türkiye ofisini. 

mkyb tarafından 11/Eki/18 21:39 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Sadece ekranı düşünürsen yanılırsın. Zira adamlar çerçeyi sıfırlamışlar neredeyse. Birde Samsung veya Xiaomi'nin hangi modeliyle kıyas yapıyorsun ? Zira muadili Xiaomi Mi 8'in ekranı bile 6.2 inç.

Bu arada Meizu Türkiye'de resmi olarak var. Ofisleri falanda var. Xiaomi'nin Evofone'u gibi değiller. Çinli genel merkez yönetiyor Türkiye ofisini. 

Samsung Galaxy serisi ve Xiaomi mi5 m5s gibi modellerde 5.2 inç aşmıyorlar, galaxyde yukari dogru uzatılmış oldugundan totelde yine ele oturuyor

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Xiaomi Mi 5S’i örnek verdin oradan devam edelim. Meizu 16 ve 5S arasında hem enden hem boydan boyut olarak 1 CM’den az fark var. Telefonu ele alınca tek bakışta 1 CM’den az boyut farkını anlıyorsan Kartal gibi gözün varmış ona bir şey diyemem. 

Samsung’un S9’uyla o kadar bile fark yok. Hemen hemen aynılar. 

Kaldı ki bu telefonu ekran boyutu üstünden eleştirmeni anlamsız buluyorum. Adamlar mini veya compact model olarak çıkarmadı ki bu cihazı. 

mkyb tarafından 12/Eki/18 02:20 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

Meizu nun Kullanıcı sözleşmesi bu mu? Letgo da bu şekil paylaşılmış. Normal mi sizce?

rahmandaburda tarafından 12/Eki/18 18:00 tarihinde düzenlenmiştir

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sivil
    sivil's avatar
    Erkek

Çok abartiyorsunuz amk şu telefon işini valla

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Telefon müzik severler için tam bir efsane.

• Qualcomm Aqstic (WCD9341) ses işlemcisi
    • Cirrius Logic (CS35L41) amplifikatör
    • Stereo çift hoparlör
    • 3.5mm kulaklık jak yuvası
    • mEngine 2.0 etkileşim motoru
    • Qualcomm Aptx ve Aptx HD desteği
    • Sony LDAC kodek desteği

Toplam Hit: 7006 Toplam Mesaj: 45
meizu mevzu varsa meizu var