folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Mercedes 190E Motor Üst Kapak Hakkında

Mercedes 190E Motor Üst Kapak Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProSky
    ProSky's avatar
    Erkek

Selamlar tarikat müritleri. Umarım keyifleriniz yerindedir...

Yarın başlıkta adı geçen otomobil için araba bakmaya gidicem fakat bu sabah satıcı aradı ve abi motorda yağ kaçağı var usta ya subaplardan ya da kapaktaki çatlaktan olacağını 1-4 bin lira arası duruma göre masrafı olacağını söyledi (esaslı adammış helal olsun motoru benzinle yıkayıp bana iteleme şansı da vardı).

Şimdi satıcı diyor ki abi durumum yok istersen fiyattan 4 lira düşelim öyle al. . Bu arada otomobil muayeneden bu ayın 11inde yeni geçmiş alt takım komple yapılmış aküsü değişmiş ve debriyaj seti değişmiş kağıtları var. Bunu danışacak kimsem olmadığı için size sormak istedim. Araç bu haliyle alınır mı ?

Üzüldüğümde zevk alanların hepsine mutluluklarım girsin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OdiN
    OdiN's avatar
    Erkek

Tanıdıksa ya da ulaşabileceğin biri ise bence yaptır öyle bak. Ona göre fiyatı kırın. Bin lira ekstra masraf çıksa çokta problem değil dersen al yaptır ekstra bişi çıkarsa konuşursunuz anlaşırsınız.
    Buna göre durumu bir değerlendir derim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

hocam bu arabayı getir yaparım diyen tanıdık ustan olmadıktan sonra özeliikle tedirgin olup konu açıyorsan bence alınmaz.

mesela diyelim pejo 106 almıştım yağ eksiltiyordu. sanayide dolaşmadığım usta kalmadı ya abartı fiyat vermiştiler yada yapmayız olmaz uğraşamayız demişlerdi.

tesadüfen üst kata tamirci taşınmıştı şeker gibi adam. onunla konuşmuştum dürüstçe ilgilenmişti. adam tanıdık olmasa sanayide bahtsız bedevi gibi dolanacaktım.

kaldıki mersedesin motorunu herkes hakkıyla yapamıyor. yapsalarda güvenip uzun yol gidemezsin.

bu eski mersedeslerle iligili neler gördüm duydum. ustalar parçasını pulamayıp eskisini takıyorlar yolda brakıyor. 

sadece toplamak için topluyorlar yolda brakıyor.

bitane piç usta vardı birsürü insanı mağdur etmişti. 

mersedesin benzinli 95 modeli arabası krank vuruyor diye bujilere pul atıp motor yapıldı demiş. adam uzun ola gidince yatak sarmış.

kavga dövüş adamı konuşturdular . adam diyor kardeşim mersedesin krangını sökmek kolay mı ?. ozaman pezevenk niye motor yapıldı diye kandırıyorsun milleti.

yani diğeceğim oki git motoru yapılmış toros al arkana bakma daha iyi. işin kurdu değilsen perişan olursun sanayide.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akrepkral53
    akrepkral53's avatar
    Erkek

kapakta çatlak varsa, araç çalışırken stop eder arada benim bildiğim. bunu da illaki yaşamış görmüştür araç sahibi diye düşünüyorum. 

satıcı kabul ederse ve sende kesin alacağım dersen, tanıdığın ve güvendiğin işin ehli olan bir motor ustasına götürün. motoru açsın ve masrafı neyse söylesin. fiyattan düşün ve satışı alın derim. motor sökülünce ekstra masraf çıkabilir yoksa.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byugr
    byugr's avatar
    Erkek

hocam bende 86 model 200D var aynı durum benim başıma geldi motor kapağı çatlaktı conta yakmıştı, 7500tl masraf çıktı kapak değişti vs. 4 bin falan değil haberin olsun.

Bir namazlık saltanatın olacak, Taht misali o musalla taşında.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProSky
    ProSky's avatar
    Erkek
    byugr bunu yazdı

hocam bende 86 model 200D var aynı durum benim başıma geldi motor kapağı çatlaktı conta yakmıştı, 7500tl masraf çıktı kapak değişti vs. 4 bin falan değil haberin olsun.

hangi parçaları değiştirdiniz hocam yaptırdıktan sonra düzen tuttu mu araç

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    ProSky bunu yazdı
    byugr bunu yazdı

hangi parçaları değiştirdiniz hocam yaptırdıktan sonra düzen tuttu mu araç

tutmaz duzen o arac bır 4 bınse kendı yaptırır verır. 

uzun yolda bır bakmıssın motordan duman gelıyor conta yakarsın motoru yakarsın ugras dur sonra

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProSky
    ProSky's avatar
    Erkek

hocalar ustam yok maalesef bu aracı babama hediye olarak almayı düşünüyorum

peki satıcıdan masrafını düştükten sonra istanbulda içi ya da tekirdağda  bu araç için usta tavsiyesi verecek var mıdır ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Eski Mercedeslerde en önemli kısım beyin. Tamam Almanlar dönemine göre aşırı sağlam araba yapmışlar fakat elektrik tesisatı dandik. Zamanla beyne giden elektrik düzensizleşiyor araba beyin yakıyor. 

Ha şöylede bir durum var adamların 80'lerde ürettiği arabalar hala yağ gibi akıyor yolda. O yaylana yaylana gitme hissini Mercedesçiler anlamıştır bile. Şimdiki Mercedeslerde o duygu yok.

https://www.youtube.com/watch?v=roTyhgbSx1g

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

daha milleti yağ değişiminde sikiyolar motor kapağı yaptırıcam diyosun. hadi adam sana doğru diyo sadece üst kapakta sorun var gittin ustaya dedi ki "şu şu da değişecek mecbur, +4 bin de onlar tutuyo" dedi. bakıp anlıcan mı ne dediğini ? değişip değişmeyeceğini ? 

tanıdık usta yoksa bence o arabadan vazgeç. merak edip sahibindende baktım ucuz bi arabada değilmiş, 50 - 100 k civarı fiyatları var.

yerinde olsam daha yeni bir araç alırdım

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ayrıca bu kasa yerine kedi göz denen kasaya yönelsen daha iyi. Onlar hem daha genç, hem daha yeni motor, hemde piyasası hareketli.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 1464 Toplam Mesaj: 17
w201 mercedes 190e motor üst kapak