folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Merkezi Uydu Kanal Ayarı Nasıl Yaparım

Merkezi Uydu Kanal Ayarı Nasıl Yaparım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Merhaba müridler, yeni taşındığım yerde merkezi uydu var arcelik tvye taktim(dahili uydu alicili) tarattim kanal falan buluyor ama CA modulu yok deyip açmıyor baska ayar yapsam bu sefer kanal D fox falan buomuyor Av TV cikiyor digerleri cikmiyor trt banko hepsinde cikiyor falan bi turlu full kanal bulamadi. Bu ayari nasil yapmak lazim yav acaba.

mobilim yazi hatalari icin özür dilerim

dcpromo tarafından 09/Eyl/18 23:19 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Operatör seçimi kısmı olacak orada Türksat Hızlı’yı seç hocam. Telefonla menünün fotoğrafını atarsan daha iyi yardımcı olurum. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Operatör seçimi kısmı olacak orada Türksat Hızlı’yı seç hocam. Telefonla menünün fotoğrafını atarsan daha iyi yardımcı olurum. 

Hocam turksat hizli secince hic bulmuyor

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Frekans değerlerini doğru yazdın mı ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

11844  yazdim hocam

Mesela ustteki resimdeki gibi daha once de aradim az buldu lnb disq ayari falan vardi onu kurcaladim falan suan yine bu resimdeki gibi ariyorum daha fazla kanal buldu %75 de 422 kanal 130 radyo

ama bu sekil Türksat hızlı ayarlasam 30 saniyede bitiriyor hic bulmuyor

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Şu anda kanallari buldu (3 saattir ugrasiyorum) simdilik iyi cekiyor problemsiz gibi

ileride ihtiyaci olan olursa diye alta yaziyorum bilgileri

sinyal bilgileri kismi 

uydu: Turksat 42.0E

modulasyon: DVBS QPKS

frekans: 12346

polarizasyon: yatay

sembol orani: 9600

kod orani : 3/4

DISEqc Modu: diseqc1.0

lnb:1/4 -- evrensel -- 14/19V

kalite: 68  sinyal gucu: 76

@mkyb teşekkür ederim hocam.

dcpromo tarafından 09/Eyl/18 23:44 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Rica ederim. İyi seyirler, iyi geceler. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Ne oldu su iptv uzmanlarına konu altların da göremiyoruz :) 

hocam dijital manuel arama modu var Vestel , Arçelik , Beko ortak üretimler de. 

Ona girip frekans : 12423 sembol : 27500 v yazıp , ağ tarama açık , disecq 1 ( merkezi sistemlerin hepsin de assagı yukarı disecq1 Türksat disecq2 varsa yabancı uydu olur. ) yapıp taramayı başlat dediğin de en güncel kanalları indirebilirsin :) 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    Roark bunu yazdı

Ona girip frekans : 12423 sembol : 27500 v yazıp , ağ tarama açık , disecq 1 ( merkezi sistemlerin hepsin de assagı yukarı disecq1 Türksat disecq2 varsa yabancı uydu olur. ) yapıp taramayı başlat dediğin de en güncel kanalları indirebilirsin :) 

Suankinde problem olursa bunu da deneyeyim hocam :D sağol. Tv uzmanlari yok yine yetis ya mkyb oldu koju sagolsun hemen cevapladi 😂

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    Roark bunu yazdı

Suankinde problem olursa bunu da deneyeyim hocam :D sağol. Tv uzmanlari yok yine yetis ya mkyb oldu koju sagolsun hemen cevapladi 😂

Ben varım. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

bu dahili uydu alıcılı tv lerin hepsi kanal geçişleri yavaş oluyor , harici alıcı almaktan başka çaresi yokmu bunun

Toplam Hit: 2091 Toplam Mesaj: 15
uydu