folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Metal Parçasındaki Ufak Harfleri Nasıl Yazdırabilirim ?

Metal Parçasındaki Ufak Harfleri Nasıl Yazdırabilirim ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Hocalar merhaba. Elimde 3.5cm X 3.5cm'lik br metal plaka var ve kalınlığı 2mm

Benim istediğim bu metal plakaya çok çok ufak harfler yazdırmak. Yanyana 10 11 adet harf yazılacak ve yaklaşık olarak 120ye yakın harf var.

Bunu nerede ve nasıl yaptırabilirim ? 

İstanbul içi olursa çok çok iyi olur :)

Internetten iki üç firma ile görüştüm. Bizdeki aletler bu işlem için çok kaba kalık dediler

GodKlaus tarafından 23/Ağu/17 12:40 tarihinde düzenlenmiştir

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Merhaba. Lazer yakma şeklinde olmayacaksa ve metal çok koyu renk değilse ben yapabilirim. Ama o ebatta metale 120 harf yazılacaksa bana pek okunmaz gibi geldi. Deneme yapabileceğimiz metal varsa Ümraniye'ye gelirsen birlikte yapabiliriz.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

10-11 adet kelime var sanırım, harf yazmışsın. 120 harf. 3,5cm karelik bir alana olur mu? Yazılır sanırım ama lazer lazım. Onu da burada hakiki fabrikalar yapar,keyfe keder iş yapmazlar diye düşünüyorum. Punto desteği bulabilirsen paintte ya da başka birşeyde dene bakalım, o kadar kelime muntazam oturacak mı diye. Ayrıca metalin cinsi de önemlidir. 

Errare Humanum Est
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    TaRuZ bunu yazdı

10-11 adet kelime var sanırım, harf yazmışsın. 120 harf. 3,5cm karelik bir alana olur mu? Yazılır sanırım ama lazer lazım. Onu da burada hakiki fabrikalar yapar,keyfe keder iş yapmazlar diye düşünüyorum. Punto desteği bulabilirsen paintte ya da başka birşeyde dene bakalım, o kadar kelime muntazam oturacak mı diye. Ayrıca metalin cinsi de önemlidir. 

Evet hali hazırda bir metin var elimizde. Harf aralıkları kenardaki boşlukları belli. Sadece harflerin bulunduğu kısımların çıkarılması lazım. Bunu yapabilen bir firma daha çıkmadı ayrıca metalin cinside galvanize çelikten alüminyum plakaya kadar hepsini bulabilirim sanıyorum :D

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

hocam o kadar küçük şeyi ne cnc ne lazer kesebilir. yapan olursa helal olsun elini öperim. 

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cevdet
    Cevdet's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

Internetten iki üç firma ile görüştüm. Bizdeki aletler bu işlem için çok kaba kalık dediler

Kaba kalık ne anlama geliyor?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    Cevdet bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı

Kaba kalık ne anlama geliyor?

Kaba kalır.
    Bu kadar mı Türkçe'n hocam?

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cevdet
    Cevdet's avatar
    Erkek

Kaba kalık deyince Adana'dan yazıyorsun zannettim, İST içi aradığını okuyunca sormak istedim.
    Hocam benim kullandığım bir power led'in arka alüminyumunda yazı vardı, baskıyla yapılmış. sanırım lazer

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek

Hocam merhaba, sanırım işine yarayacak alet bu olabilir. 

https://www.youtube.com/watch?v=D-nH8HkHc98

”Tanrım, değiştiremeyeceklerim için sabır, değiştirebileceklerimi değiştirmek için cesaret, aradaki farkı anlamam için akıl ver.”
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

Hocalar merhaba. Elimde 3.5cm X 3.5cm'lik br metal plaka var ve kalınlığı 2mm

Benim istediğim bu metal plakaya çok çok ufak harfler yazdırmak. Yanyana 10 11 adet harf yazılacak ve yaklaşık olarak 120ye yakın harf var.

Bunu nerede ve nasıl yaptırabilirim ? 

İstanbul içi olursa çok çok iyi olur :)

lazer markalama ile yapılır yapacağın işi autocad ile hazırla dxf olarak çıktı al sonrasında promosyon işi yapan ajansları ara onlarla görüş onlarda markalama cihazları ile anahtarlık kalem ıvır zıvıra yazıyorlar ya da lazer markalama cihazı satışı yapan lasersos vb firmalarla görüş demo cihazları vardır onlar yaptırabilirsin bi ihtimal yoksa kimse incik boncukla uğraşmaz.

ZzZzZzZ...!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Askeri malzemeciler künye yazıyorlar. Onlar ne ile yapıyor. Sen bi askeri malzemecilere uğra belki onlarda bu işi yapan makina vardır. Eskiden elde yapılıyordu ama şimdi onlar da makinaya dönmüşler.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
Toplam Hit: 1777 Toplam Mesaj: 15
kesim