folder Tahribat.com Forumları
linefolder Kriptoparalar & Blockchain
linefolder Metamask Kullananlar Lütfen Yardım

Metamask Kullananlar Lütfen Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yustang
    yustang's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar ben yine bi halt yedim ve metamaska bsc ağı üzerinden 33 USDT yolladım. metamaska ne kadar smart chain filan kursam da yok cüzdanda bir türlü göremiyorum.  https://bscscan.com/address/0x36A5593EC167E1282DBB19aF0f4844Fd4730971E  ama bu sitede görebiliyorum ve aynı anda milyonlarca airstack diye ilk defa gördüğüm token de gelmiş. metamaskı mozilla eklentisi olarak kullanıyorum. ayrıca siteden de bakıyorum yok. mail yolladım. 2 haftadır cevap gelmedi. binance de para gitti diyor bizlik bişey kalmadı diyor. mantıklı olan tabiki erc20 eth ağı üzerinden yollamaktı ama 15 usdt komisyon istedi 33 dolara 15 dolar vermek mantıklı gelmedi riske giriyim dedim 0.7 dolara tüm paradan oldum:)

HAYATTAKİ PÜRÜZLERİ EKSİK OLAN KISIMLARINI TAMAMLAMAK İÇİN KULLAN. O ZAMAN HAYAT DAHA KULLANIŞLI VE GENİŞ OLUR.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdiburak
    erdiburak's avatar
    Erkek

Hocam metamaska bsc yi ekledin mi ?  

https://academy.binance.com/tr/articles/connecting-metamask-to-binance-smart-chain

birde aklıma takılan USDT yi bsc20 olarak mı çıktın ?

| GTP | TBT | Desinatör | icrypex.net | Turknet = XMP85HC93OKM
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yustang
    yustang's avatar
    Erkek
    erdiburak bunu yazdı

Hocam metamaska bsc yi ekledin mi ?  

https://academy.binance.com/tr/articles/connecting-metamask-to-binance-smart-chain

birde aklıma takılan USDT yi bsc20 olarak mı çıktın ?

evet ekledim. bsc ağı ile usdt yolladım metamaska

HAYATTAKİ PÜRÜZLERİ EKSİK OLAN KISIMLARINI TAMAMLAMAK İÇİN KULLAN. O ZAMAN HAYAT DAHA KULLANIŞLI VE GENİŞ OLUR.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdiburak
    erdiburak's avatar
    Erkek

Hocam metamask a custom token olarak şu adresi ekler misin ?

0x55d398326f99059ff775485246999027b3197955

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Catapat
    Catapat's avatar
    Erkek

Hocam son durum nedir ne yaptın bilmiyorum ama aklıma şöyle bir şey geldi;

Cep telefonuna Trust Wallet uygulamasını kursan. Trust Wallet da Smart Chain ağını seçip bir cüzdan oluştursan (cüzdanı oluştururken, zaten bir cüzdan hesabım var seçeneğini seçip halihazırda kullanıyor olduğun Metamask' a ait 12 kelimelik anahtarı girerek oluşturmalısın) belki oradan görebilirsin. Görünmüyorsa yeni token/coin ekle diyerek USDT yi seçersin. 

Tamamen varsayımsal yazdım işe yarar mı bilmem ancak denemeye değer :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yustang
    yustang's avatar
    Erkek
    erdiburak bunu yazdı

Hocam metamask a custom token olarak şu adresi ekler misin ?

0x55d398326f99059ff775485246999027b3197955

anaa valla oldu hocam şak diye. şok oldum bu kadar kolay nasıl oldu? Allah razı olsun. mümkünse bu olay nasıl oldu kısaca anlatabilir misin

Ama normal usdt olarak algılamadı. normal usdt ye swap yap dedim. siteden onayla gibi şeyler söylüyor anlamadım. nasıl yapabilirim?

yustang tarafından 31/Ağu/21 01:10 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdiburak
    erdiburak's avatar
    Erkek

Hocam Bsc20 binance smart chain ağı transferi için. bep2 olanda erc20 tokenlerin 1e1 bsc ağındaki yansıması.

zaten senin verdiğin bscscanda bunu yazıyor. etherium ağının 1:1 yansıması diye.

çekerken yanlış tercih yapmışsın. Bep20 yerine bep2 seçmişsin. 

Olay şu hocam eğerki binance, eth veya trc ağından çekim yaparsan ve 1:1 karşılığı yok ise geçmiş olsun var ise cüzdan adreslerini ekleyerek görürsün kayıp olmaz.. Ben CHZ çekimine TRX cüzdan adresi girdim bir kere 400tl gitti. Eğer ki ağda yansıması olan birşey çekersen yada çekim yaptın cüzdan da gözükmüyorsa. Gönderdiğin tokenin orjinal adresini metamast, Trust, Safepal, C98 vb. cüzdanlarda özel token, özel jeton, custom token gibi kısımlara girip ekleyerek cüzdanında görebilirsin. 

Bu durumda gönderim yaptığın gönderim senin bscscanda gözüküyor. Binance Peg olarak gelmiş binance peg sayfasına tıklayınca orjinal contract adresi çıkar karşına cüzdanına özel token olarak ekleme yaparsan karşına çıkar kullanabilirsin. Pancakeswap, uniswap gibi takas platforlarında da aynı durum geçerli. oradan aldığın token gözükmez contract adresi ile eklersin cüzdanında gözükür. 

örnek bsc ağımda gözükenler eklemişim.

Bunları transfer ederken yada takas ederken senden takas edeceğine takas için şukadar komisyon alıp sana ne takas ediyorsan onu göndericeğine dair onay ister. Akıllı sözleşmeler diye geçer.

bunu kabul edersen işlem gerçekleşir hesabına Reef gelir.

örnek veriyorum metamaskı sildin tekrar kurdun. Tokenler gözükmüyorsa contract adreslerini manuel eklersen hepsi geri gelir kayıp olmaz. Bscscan adresinde ne varsa orada durur. Komisyonlar değişiklik gösterir platformdan platforma. bsc ağından meme token alıcaksan bep2 ile çok uğrasırsın.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yustang
    yustang's avatar
    Erkek
    erdiburak bunu yazdı

Hocam Bsc20 binance smart chain ağı transferi için. bep2 olanda erc20 tokenlerin 1e1 bsc ağındaki yansıması.

zaten senin verdiğin bscscanda bunu yazıyor. etherium ağının 1:1 yansıması diye.

çekerken yanlış tercih yapmışsın. Bep20 yerine bep2 seçmişsin. 

Olay şu hocam eğerki binance, eth veya trc ağından çekim yaparsan ve 1:1 karşılığı yok ise geçmiş olsun var ise cüzdan adreslerini ekleyerek görürsün kayıp olmaz.. Ben CHZ çekimine TRX cüzdan adresi girdim bir kere 400tl gitti. Eğer ki ağda yansıması olan birşey çekersen yada çekim yaptın cüzdan da gözükmüyorsa. Gönderdiğin tokenin orjinal adresini metamast, Trust, Safepal, C98 vb. cüzdanlarda özel token, özel jeton, custom token gibi kısımlara girip ekleyerek cüzdanında görebilirsin. 

Bu durumda gönderim yaptığın gönderim senin bscscanda gözüküyor. Binance Peg olarak gelmiş binance peg sayfasına tıklayınca orjinal contract adresi çıkar karşına cüzdanına özel token olarak ekleme yaparsan karşına çıkar kullanabilirsin. Pancakeswap, uniswap gibi takas platforlarında da aynı durum geçerli. oradan aldığın token gözükmez contract adresi ile eklersin cüzdanında gözükür. 

örnek bsc ağımda gözükenler eklemişim.

Bunları transfer ederken yada takas ederken senden takas edeceğine takas için şukadar komisyon alıp sana ne takas ediyorsan onu göndericeğine dair onay ister. Akıllı sözleşmeler diye geçer.

bunu kabul edersen işlem gerçekleşir hesabına Reef gelir.

örnek veriyorum metamaskı sildin tekrar kurdun. Tokenler gözükmüyorsa contract adreslerini manuel eklersen hepsi geri gelir kayıp olmaz. Bscscan adresinde ne varsa orada durur. Komisyonlar değişiklik gösterir platformdan platforma. bsc ağından meme token alıcaksan bep2 ile çok uğrasırsın.

Teşekkürler az çok anladım gibi. Fakat şuan ne yapmam gerektiğini bilemiyorum. Binance bridge diye bir sayfa buldum. O da en düşük 110 dolar olursa işlem yaparım diyor. Deneyemedim bile işe yarar mı? Yani şuanki sorunum eyvallah cüzdanımdaki usdt bir şekilde gözüktü sayende ama kullanamıyorum. Nasıl kullanabilirim?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdiburak
    erdiburak's avatar
    Erkek

Binance-Peg tether USD Bep20 çevirmen lazım. Geri binance cüzdanına çek. Ne için kullanıcaksın bunu ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yustang
    yustang's avatar
    Erkek
    erdiburak bunu yazdı

Binance-Peg tether USD Bep20 çevirmen lazım. Geri binance cüzdanına çek. Ne için kullanıcaksın bunu ?

Bazı sitelerde toplu token satışı oluyor. O satışlar olduğunda kullanıcam. Ama onlar da mainnet ethereum ağı istiyor aynı cüzdanın bu smart chain o yüzden işime yaramadı. Benim amacımı anlamışsındır inşallah hocam. Metamask içindeki mainnete aktarmak istiyorum 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdiburak
    erdiburak's avatar
    Erkek

Hocam şimdi bu satışlar ne üzerinden yapılıyor o önemli bsc ağındaki bir tokeni alıcaksan kesinlikle bnb çekmen yada bsc ağında ki usdt yi çekmen lazım. BSC ağındaki tokenlerin hepsini bnb ile alabilirsin. Sen main etherium ağına çekip uni swap gibi yerlerden erc20 tokeni alacaksan 15 doları ödeyeceksin yapacak birşey yok :D erc20 olarak çekersen main etherium ağında paranı görebilirsin.

Toplam Hit: 1339 Toplam Mesaj: 21
usdt eth bsc metamask cüzdan wallet