folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Metin Yazma Ücretleri Hakkında?

Metin Yazma Ücretleri Hakkında?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

arkadaşlar siteler için filan hani özgün makale yazdırıyorlar filan.

zaman zaman burdada konusu açılıyordu.

sanıyorum kelime adeti olarak 100 kelimlik makale filan şeklinde bir ücreti oluyordu.

bu işlerdeki tarife nedir?

adil olan nedir?

yani hem piyasada durum hemde adil olanı nedir?

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

bionluk.com dan inceleyebilirsin hocam, mesela aşağıdaki ablamız 250 kelime için 10 lira istemiş, konuyu kendim belirlersem, kaynak araştırmasını ben yaparsam ekstra para alırım demiş, 5 günde de teslim ibaresi koymuş

https://bionluk.com/mavi/sitenize-ve-blogunuza-istediginiz-konuda-yazi-hazirlayabilirim-14195 

test 1 2
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek

100 kelımesi suanda piyasada 1,5-2 TL arasında hocam adil olanıda bu civarlar ki özgün dedikleride copy paste makalelerin kelimelerinin değiştirilmis hali.. profesyonel yapan şirketlerde var icerikbulutu vs gibi tabii ama 100 kelımesı ortalama genel sektörlerde 1,5 TL.

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

1,5-2,5 / 100 kelime. işin teknik yapısına göre değişebilir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

Bu benim youtube kanalim merin yazari dusunuyorum. Bionluk dusundum fakat cok soyut olur. Ben birazda zaten kendisi arastirmayi seven biri ne haftada bir filan acaba bir icerik cikartabilirmiyiz gibi bir fikrim var kafamda. Yani icerigi bulup derlicek ama uzerinde ekleme cikarma vs yapabilecegim ve videonunda altinda kaynak kisimlarini belirtip, arastiran dusenleyen olarak ismini yazmayi dusunuyorum. Ortalama olarakda su anki videolarim 350 400 kelime gibi birsey tutuyor benim kafamdaki rakamda 20 liraydi. Ozgunden kastim yuzde yuz ozgun olunamaz belki ama liste sitelerindeki mantikla bilindik seylerde olmasin diye dusundum. Bir fiyat sorayim dedim. Duruma gore zaten konu acarim sonradan. Birde isten ziyade kanal isinide icsellestirsin filan biraz kafa dengi olalim diye dusunuyorum

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

dediğin gibi bir şey olacak ise direkt olarak fiyat artıyor elbette. konu hakkında biraz daha bilgi verir misin? youtube kanalı nedir? nasıl videolar için metin yazdırmak istiyorsun

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    angels_demos bunu yazdı

dediğin gibi bir şey olacak ise direkt olarak fiyat artıyor elbette. konu hakkında biraz daha bilgi verir misin? youtube kanalı nedir? nasıl videolar için metin yazdırmak istiyorsun

https://www.youtube.com/channel/UCtxPT6Q-v4suiGeDNx4uLQQ

kanal bu,

bu ara sınav dönemine giridğim için ilgilenemiyorum sadece bu iki video pek örnek teşkil etmeyebilir.

ama hem çok laçka olmasın hemde çok akademik  gibide olmasın isterim.

şu an mesela aklımda bir iki konu var zaten aklımdaki konuyu video olacak şekilde kağıda dökmektede zorlanıyorum.

bunun haricinde kendi anlatacağım şeyler belli bir noktadan sonra kısırdöngüye girecektir.

bunu haricinde video çekmek için içerik bulmak içinde kitap okunmaz. o yüzden benden bağımsız farklı biri düşünüorum bu işin fikirsel kısmı için.

yine burda şuda var. olayın metnini bir kişiye temsil edip tamamen sunuculluk yapayımda değil olay. biri ile anlaşırsak isterim ki konuşalım edelim. mesela o kişi bir konu buldu bahsetti ilgimi çekti bende araştırırım oda araştırır. metin halini aldıktan sonra belki ben ekleme çıkarma yaparım kendime göre şekillendiririm. belkide sonra vazgeçerim hiç çekmem.

ama ne olursa olsun metin yazıldığında ücretini teslim ederim. zaten önden öderim metni öyle isterim.

şu an her hafta bir içerik üretmeye çalışıyorum ama mayıs ayından sonra bu gerçekleşicek. bu hafta kesin bir içerik çıkıcak diye kasmasınada gerek yok. bulamamışsa o hafta bulamamıştır. dediğim gibi olayı alacağı paradan ziyade kendisi için yaparsa sanırım daha lezzetli olur. bu arada aynı zamanda maddi olarak da bahsettiğim para sanırım ancak bir öğrenci nin işine yarayabilir fakat bilmiyorum.

şu an bende işsizim işim olmuş olsa dahada çok verebilirm burda zaten bir esneklikte var dediğim gibi metin halinde olmadığı için yabancı bir kaynaktan çeviride olabilir. 

ama konsepte uysun ve zevkine güveneyim sahiplenebileyim içime sinsin o. zaten bunuda işe başlamadan önce konu başlığı üzerinde konuşabiliriz diye düşünüyorum

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

wmaracı webmastersitelerinde yaiları 15-18 olan lise öğrencilerini bulabilirsiz

200 kelimelik makaleye 2.5 lira de günde 4 tane istiyorum  de hergün yazarlar öğrenci adamlar 10 lira iyi bir kazanç oluyor

işleri zaten yok kısacası yazarlar

100 kelime 1.5 - 2 lira fakat sen 200 kelimeye 2.5 lira ver daha hesaplı konu aç foruma kategorili bile var makale alım satım diye

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByTechno
    ByTechno's avatar
    Erkek

hacım 7-8 yıldır yazdırıyorum, bu işin taban fiyatı kelşmesi 0,01 TL dir ki 100 kelime 1tl olur.. bunun üzerinde ise yapılan işin kalitesine ve teferruatına bağlı olarak fiyat değişir.. ortalama standartta güzel bi yazı 100 kelimesi 1,5 tl dir.. daha fazla verme.. ha yok lüks profesyonel yazılar için üst limit yok konuşur anlaşırsın. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bu özgünlük olayı neye göre belirleniyor, kriterleri neler ?

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    ozgunlu bunu yazdı

bu özgünlük olayı neye göre belirleniyor, kriterleri neler ?

Bkz. Turnitin

sigara değil, balık olan.
Toplam Hit: 2206 Toplam Mesaj: 17
makale