folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Metrekaresi 1 Dolardan Mayın Temizleyelim Arazide İstemiyoruz

Metrekaresi 1 Dolardan Mayın Temizleyelim Arazide İstemiyoruz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fastottoman
    fastottoman's avatar
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:
    -----------------------------

Arkadaşlar ben türk şirketinin temizlemesine karşıyım çünkü her temizlemede yüzlerce kişi ölüyor yaralanıyormuş

niye benim vatandaşım ölsünki israilin ölmesi en iyisi ama şu kötü maliyeti yüksek diye temizledikleri yerleri işte şukadar zaman işletme hakkı vermek yanlış parası neyse verin temizlesinler

iyi niyetlisin.ama israil şirketi işi aldığı zaman bütün işçilerini türklerden seçer.kendi vatandaşını o araziye sokmaz be kardeşim...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    Eğer söylenenler doğruysa burda recodan önce tsk ya sövmeliyiz recoya zaten 7/24 sövüyoruz fakat tsk biz bunu temizleyemeyiz demedi mi ? Siz izlemediniz mi ? O zaman Tsk da akpci olmuş çıkmış demektir.Halen tsk ya bok sürdürmemeye devam edecek misiniz şimdi yoksa götü boklu bir albayla tsk arasında mantıklı bir seçim mi yapacaksınız ?

Troubles'll come & they'll pass
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek
    bence tsk bunu biz temizleyemeyiz dediyse bunun altında başka bir neden olabilir bunuda düşünmek lazım ama kesinlikle katılıyorum israil bu işi alınca gene kendi vatandaşına değil başkasına yaptıracaktır. Bu işin tek çıkar yolu imza kampanyası gibi birşey başlatmaktır. TBT içersindeki yetenekli ve elinden iş gelen arkadaşlardan ricamızdır konuyla ilgili lütfen bir site yapınız buradan tepkimizi ortaya koyalım...

Fırtına koparmaktır işim... Uzaklar Yolcusu
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

fastottoman bunu yazdı:

DJ_Alper bunu yazdı:

Arkadaşlar ben türk şirketinin temizlemesine karşıyım çünkü her temizlemede yüzlerce kişi ölüyor yaralanıyormuş

niye benim vatandaşım ölsünki israilin ölmesi en iyisi ama şu kötü maliyeti yüksek diye temizledikleri yerleri işte şukadar zaman işletme hakkı vermek yanlış parası neyse verin temizlesinler

iyi niyetlisin.ama israil şirketi işi aldığı zaman bütün işçilerini türklerden seçer.kendi vatandaşını o araziye sokmaz be kardeşim...

edit. Türk insanı ölmemeli. Tsk duruma el atmalı.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:

yok ya ölüm konusu olurda yüzlerce olacağını sanmam.Bu adamlar bak daha öncede temizlemiş işi biliyordur o kadar değillerdir.Ölüm nedeni olursada yine kişisel hata olacağını sanıyorum. Makinalar falan var bir ton. pkklı oldukları için içeride yatanlara temizlettirsinler.VArmı öyle bedava ekmek hapiste ??Eski Bulgaristandakigibi çalıştıracaklr..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    strudll
    strudll's avatar
    Erkek

en başta şunu söyliim sınırdaki arazilere yabancı şirketlerin sokulması bence gündeme bile getirlimemeli. koskoca devlet gerekli bütçeyi ayarlarsın, elinde o kadar askerin ve ülkede işsiz milyonlarca genç var. bu konuda hiç tecrübemiz yoksa ilk önce o bölgeden pilot nispeten küçük bir alan seçilir ve orda hemen temizleme işlemine başlanır. burda edindiğin tecrübelerle yapman ve yapmaman gereken şeyleri öğrenmiş olursun ve ona göre bir iş planı programı hazırlayıp bu sefer daha büyük ve farklı bir araziyi temizlersin. böyle böyle sonunda en güvenli ve hızlı yöntemi bulup bütün araziye yayılırsın. bunları yapmak bu kadar zor mu bizim için? şimdi bu benim aklıma geliyoda devleti idare eden kişilerin aklına gelmiyo mu? yorum sizin...  

boş tenekeden çok ses çıkar
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tiesto
    Tiesto's avatar
    Erkek
    Madem bu kadar "satma" söylemleri çıkıyor niye Tsk çıkıpta biz temizlemeyiz diyor. Bu lükse sahhip mi acaba?

Ceza : Ben Rapin Oğluyum. Sagopa Kajmer : Benim öyle Bir oğlum yok.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    strudll
    strudll's avatar
    Erkek

Tiesto bunu yazdı:
    Madem bu kadar "satma" söylemleri çıkıyor niye Tsk çıkıpta biz temizlemeyiz diyor. Bu lükse sahhip mi acaba?

TSK ne zaman böyle bişey dedi ben pek hatırlamıyorum kaynak gösterebilir misin?

hem ayrıca tam olarak ben temizlemem dememiştir. hükümet bu işi acilen birine yaptırmak isteyince TSK da NATO nun lojistik birimini göstermiştir. hükümet veya meclis TSK ya böyle bir görev verdi de yapmadılar mı?   

boş tenekeden çok ses çıkar
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zputnik
    zputnik's avatar
    Erkek

Tiesto bunu yazdı:

Hoca destur de.. TSK der mi öyle birşey? Eğer bilmiyor ya da farketmemişsen durumu ufakça anlatayım. O kadar ince planlar üstüne kurulu bu olaylar hepsi pamuk ipliği ile bağlı. Devletin, illa israile verecem dedikten sonra TSK hayır derse bu kaçınılmaz bir darbe olur. Darbe yapamaz mı TSK? O kadar güzel yapar ki tüm dünya ağzı açık seyreder.. Lakin çözülmesi gereken, dünyadaki şerefsizlerce tanınmış bir de sözde krdstn die bir oluşum var. Bu oluşum arkasına bu kadar destek almışken darbe vs vs gibi yaptırımlar muhtemel iç savaşla sonuçlanır. Kuvvetle muhtemel bu durum göz önünde bulundurularak şu anlık TSK bir şey yapmıyor. Adım kadar eminim gerekli şartlar oluşunca hepsi topyekün temizlenecek. 

İpimle kuşağım..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Tiesto bunu yazdı:

Dostum oradaki mayınlar temizlenirse yeni bir cephe açılır kendini genel kurmayın yerine koy bölgenin büyüklüğünü göz önüne aldığımızda kaçakçılığın körükleneceğini, terörist unsurların daha rahat sızacağını, uyuşturucu ve insan ticaretinin artacağını biliyoruz. Sen ordunun başında olsan bu işi yaparmısın.

a.q. bak sen memlekette tarım yapacak hiç arazi kalmadı üstünde mayın olan alanda tarım yapacaklar. Savaş çıktığında mayınlar zırhlı birlikler için büyük engel teşkil edecek ve o alanı kısa sürede yeniden mayınla donatman mümkün değil, küresel kuraklığın kapıya dayandığı onlarca ülkenin önümüze farklı haritalar koyup kabul ettirmeye çalıştığı, ekonomik gücümüzü yitirdiğimiz böylesine zorlu bir dönemde mayınlı araziyi yabancı bir ülkeye temizletip 30-40 yıllığına kiraya vermek kadar saçma bir fikir olamaz.

bu mevzu kısaca g.tünü zencilere açıp gel s.k demek.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 16382 Toplam Mesaj: 163