Microsoft İle Tartıştım.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Nasıl bir cesarettir ki microsoftun yeni çıkardığı bir şeyin üzerinden en az 1 sene geçmeden kullanabiliyorsunuz.. Hayret ediyorum..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    PanxeR bunu yazdı

görüşme sonrası çıkan ankete herşeye 1 verip , ( 10 üzerinden bide )  anket sorusuna da tüm üreticiler pazar payı kaybederken apple ın nasil pazar payını genişlettiği ( türkiye ) belli , daha basit bit serial hatasına çözüm üretemiyorsunuz işim gücüm yok 2 defa format mı atacağım diye yazdım.

bir daha bilgisayar almam gerekirse de tek bakacağım yer apple store olacak.

fanboy points +1 :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavitutku
    mavitutku's avatar
    Erkek

panxer zaten hatırladığım kadarıyla tüm konularda apple ' ı över. başlıktan aklıma geldi o olduğu.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Senin bu apple muhabbetlerin olunca niyeyse istemsiz aklima bu geliyo.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    iLLuMiNaTi bunu yazdı

Nasıl bir cesarettir ki microsoftun yeni çıkardığı bir şeyin üzerinden en az 1 sene geçmeden kullanabiliyorsunuz.. Hayret ediyorum..

Buna tek farkla katılıyorum :D en az 2 sene geçmesi lazım

Titanyumun gücü adına!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocalar bas bas bagırmanız fark etmez , bu arada yükseltme kısmında etkinleştirmeyi atlamaya çalıştım fakat ne boş bırakabiliyorum nede atla yapabiliyorum tek çare girmekti.

bu kadar basit bir yazılımı düzeltemeyen bir firma ayıptır.

Apple fan boylugu ile alakası yok işini düzgün yapan herkeze saygı duyulur  örnek bang olufsen alacak param yok ama adamların yaptıgı işe saygı duyarım.

PanxeR tarafından 22/Ağu/15 22:10 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Herkezin bildiği gibi microsoft orjinal win7 ve win 8.1 den 10 a geçiş ücretsiz oyüzden bende windows 10 u indirip kurdum fakat kurulum sırasında bana oem serial vermdi ve kurulum biterken win 10 serial istedi tabiki kodum olmadıgı için google dan arattım ilk çıkanı girdim kurulum tamamlandı , fakat sürekli orjinal değildir diye film izlerken bile sağda uyarı veriyor..

neyse microsoft ile temasa geçtim bugun konuştum durumu karşımdaki müşteri temsilcisine dünya kadar programım var dosyam var yükseltme yaptım ancak böyle bir hata aldım microsoft un hatası dedim bana dediği olay gayette pişkin pişkin 

herşeyi silin formatlayın , windows 8 kurun  8.1 e güncelleyin ordan da win10 a güncelleyin ancak temiz kurulum yapmayın dedi.

dedim ki işim gücüm yok bir serial vereceksiniz altı üstü 9 gb iso indirip ( win 8 + 10 ) bide üstüne güncelleme yapıp verilerimi mi kaybedeceğim evet dedi.

görüşme sonrası çıkan ankete herşeye 1 verip , ( 10 üzerinden bide )  anket sorusuna da tüm üreticiler pazar payı kaybederken apple ın nasil pazar payını genişlettiği ( türkiye ) belli , daha basit bit serial hatasına çözüm üretemiyorsunuz işim gücüm yok 2 defa format mı atacağım diye yazdım.

bir zamanlar steam ile birlikte oyun ve programlarda orjinal kullanayım diye heves edip win 8 i de pro olarak satın almıştım demekki satın alıp üreticiye destek olup götünü kaldırmaya gerek yokmuş.

bir daha bilgisayar almam gerekirse de tek bakacağım yer apple store olacak.

:D 

freedos al bılgısyarını linux kur ya da ıbnelıgıne korsan windows kur 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek

zamanında hatırlıyorum teleperformance bakıyordu bu bunların işlerine

beni de microsoft çağrı merkezi için bi saat dil sınavına + bilgisayar sınavına bir de mülakata sokmuşlardı 

mülakatta peki ücret ne kadar ? diye sormuştum eğer sınavlarınız olumlu sonuçlanırsa biz size dönüş yapıcaz demişlerdi.

(ben işten ziyade verecekleri teknik destek eğitimini almak bir de cv de microsoft yazsın iş tecrübelrinde istiyordum. :) )

ertesi gün aradılar cann bey sınav sonuçlarınız olumlu biz sizinle çlaışmak istiyoruz falan.. dediler.

bi sevindirik oldum :) sene 2010 falan olması lazım. peki dedim ücret ne kadar?

900tl +100 tlye kadar prim.

nasıl nasıl? dedim

tekrar etti 900tl +100 tlye kadar prim.

ama dedim bu rakam çok az.

öyle demeyin dediler performanısınıza göre +100 tl ye kadar prim var :) o 100 tl yi o kadar vurguladılar ki anlatamam:)

peki dedim teşekkür ettim kapattım.

bu da böyle bi anımdır :) 

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

hocalar bas bas bagırmanız fark etmez , bu arada yükseltme kısmında etkinleştirmeyi atlamaya çalıştım fakat ne boş bırakabiliyorum nede atla yapabiliyorum tek çare girmekti.

bu kadar basit bir yazılımı düzeltemeyen bir firma ayıptır.

Apple fan boylugu ile alakası yok işini düzgün yapan herkeze saygı duyulur  örnek bang olufsen alacak param yok ama adamların yaptıgı işe saygı duyarım.

Upgrade olayında zaten key sormaz ona göre hazırlıyor dosyaları arkaplanda. Sıfırdan format atarken kurulum başlangıcında ve bitişinde 2 kez soruyor toplamda sana keyi birincisinde aşağıda atla butonu, ikincisinde en altta şimdi değil linkini seçip geçiyorsun 6 makinaya format attım hiç birinde beni key gir diye zorlamadı. İndirdiğin ya insider sürümüydü ya da görmedin o linki sanırım. Microsoftun bir hatası yok kabul et ve saygı duy bill amcamıza. Destekten de özürdile bence. Biz apple desteği arayıp niye exe çalılmıyor diye kavga ediyor muyuz?

:|
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    cann bunu yazdı

zamanında hatırlıyorum teleperformance bakıyordu bu bunların işlerine

beni de microsoft çağrı merkezi için bi saat dil sınavına + bilgisayar sınavına bir de mülakata sokmuşlardı 

mülakatta peki ücret ne kadar ? diye sormuştum eğer sınavlarınız olumlu sonuçlanırsa biz size dönüş yapıcaz demişlerdi.

(ben işten ziyade verecekleri teknik destek eğitimini almak bir de cv de microsoft yazsın iş tecrübelrinde istiyordum. :) )

ertesi gün aradılar cann bey sınav sonuçlarınız olumlu biz sizinle çlaışmak istiyoruz falan.. dediler.

bi sevindirik oldum :) sene 2010 falan olması lazım. peki dedim ücret ne kadar?

900tl +100 tlye kadar prim.

nasıl nasıl? dedim

tekrar etti 900tl +100 tlye kadar prim.

ama dedim bu rakam çok az.

öyle demeyin dediler performanısınıza göre +100 tl ye kadar prim var :) o 100 tl yi o kadar vurguladılar ki anlatamam:)

peki dedim teşekkür ettim kapattım.

bu da böyle bi anımdır :) 

Kabul edip 6-7 ay çalışıp verdikleri para az diye başka firmaya gidecektin , cv de microsoft u gören adam niye ayrıldın dediğinde

maddi açıdan bni karşılamıyor diyip öne çıkaracaktın kendini.

bu arada microsoft un yazılımı seriali otomatik yazmak yerine boş bırakmama da izin vermeyip beni bu duruma düşürdü oyüzden apple niye exe desteklemiyor bayat hocam