folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Microsoftan Uydu Görüntü Servisi

Microsoftan Uydu Görüntü Servisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BOZO
    BOZO's avatar
    Erkek

Microsoft, Google’ın Maps adlı uydu fotoğraf ve harita servisinin benzerini MSN Virtual Earth adıyla kullanıma sundu. Halen Beta aşamasında olan ve Türkiye dahil pek çok bölgenin yakın çekimlerinin yer almadığı servis, Google’ın sektörde yarattığı yoğun rekabetin sonucu olarak hizmete girdi.

Halen Google, Maps adlı harita ve uydu fotoğrafları servisinin yanısıra, kullanıcıların bilgisayarlarına yükleyebildikleri Google Earth adlı yazılımla da bu alanda liderliği sürdürüyor. Google Earth, internet kullanıcılarına dünyayı adeta parmaklarının ucunda oynatma imkanı sağlıyor. Sektörde, Microsoft’un MSN Virtual Earth servisine ilave olarak Google Earth yazılımına benzer bir yazılım da çıkarabileceği konuşuluyor.

İşletim sistemleri ve ofis uygulamaları alanında dünyanın en büyük yazılım şirketi kabul edilen Microsoft, arama motorları alanında dünyanın bir numarası kabul edilen Google’ın nefesini adeta ensesinde hissediyor. Google’ın arama motorları alanında kısa sürede üstünlüğü ele alması, Microsoft’u harekete geçirmiş, şirket, 2006’da çıkacak Windows Vista adlı işletim sistemine MSN arama servisini  varsayılan olarak dahil etmişti.

MSN Virtual Earth servisine http://virtualearth.msn.com adresinden ulaşılabiliyor.

Kaynak: Microsoft Haber Bülteni

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thehunturk
    thehunturk's avatar
    Erkek
    maps.google.com unda var boyle bir hizmeti

Adsense Gelirli Siteler
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BOZO
    BOZO's avatar
    Erkek
    Haberi okursan orda da oyle yazıyor zaten
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

http://www.tahribat.com/haberdetay.asp?id=70

bakın bill amcam ne yapmış :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

arkadaşlar bunlar palawra  yani benim diyeceğim programa göre gene googlenin böyle bi sewisi war keyhole diye programıda war http://www.download.com/Keyhole-2-LT/3000-2056_4-10339132.html ahanda linki yükleyin üye olun 15 day trial kullanım süresi war ama programı kırarsanız bilemem ben şahsen ewimi bile gördüm kimisi araba plakasına kadar zoom yaptığını söylüyo

tahribat.com a can feda
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RebuLL
    RebuLL's avatar
    Erkek
    yawuz kardeş sen yani bu programla internetten uydudan evini bile gördüm diyorsun ohaa diyorum nasıl yaptın ?bana bunu öğretirsen ne istersen yaparım karde$.. msn'im omer_41@hotmail.com lütfen ulaş bana...

'' Cesaret vicdanı değil , hayatı hiçe saymaktır ''
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

RebuLL bunu yazdı:

yawuz kardeş sen yani bu programla internetten uydudan evini bile gördüm diyorsun ohaa diyorum nasıl yaptın ?bana bunu öğretirsen ne istersen yaparım karde$.. msn'im omer_41@hotmail.com lütfen ulaş bana...

arkadaşım seni msn de kişi listeme eledim nasıl olacağını gösteririm. 

tahribat.com a can feda
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spell
    spell's avatar
    Erkek
    yawuz bunu yazdı:

arkadaşlar bunlar palawra  yani benim diyeceğim programa göre gene googlenin böyle bi sewisi war keyhole diye programıda war http://www.download.com/Keyhole-2-LT/3000-2056_4-10339132.html ahanda linki yükleyin üye olun 15 day trial kullanım süresi war ama programı kırarsanız bilemem ben şahsen ewimi bile gördüm kimisi araba plakasına kadar zoom yaptığını söylüyo

google eart programı kullanımı oldukça basit ama her yerin görüntüsünü zoom yapamıyorsun istanbulun belli başlı yerlerini ancak mesela benim memleketi imkanı yok göremezsin bende programın full sürümü var isteyene verebilirim ama inanın hayal kırıklığı yaratır sadece kroki alırsınız ona göre

arsız neyden arlanır çullugiyer sallanır
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spell
    spell's avatar
    Erkek

google erth full sürüm buyrun indirin

http://rapidshare.de/files/2723632/Google_Earth_3.0__by_Rawe_.zip.html

arsız neyden arlanır çullugiyer sallanır
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    sonuçta heryerin haritalanması baya uzun sürüyor. geçen bi ara maltepeye tam zoom olmuyordu. 2-3 gün sonra o da tamamlanmıştı. bazı yerlerin fotoları ise 4-5 yıllık. ama google halleder. google ın güzelliği her servisinin mutlaka beleş olanı vardır. ms gibi değildir.

ftw
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Erkek
    yawuz bunu yazdı:

abi olayı bide şurdan anlatsana ben kayıt olamadım

jack daniels 160 yaşında
Toplam Hit: 1426 Toplam Mesaj: 16