folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Microsoft'un Bilgisayarlara Erişimi

Microsoft'un Bilgisayarlara Erişimi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Crack34
    Crack34's avatar
    Erkek

Microsoft firması istediği zaman bizim kullandığımız işletim sistemi sayesinde kullandığımız bilgisayarlardaki tüm bilgilere ulaşabilir mi?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

Nete çıkıyorsa ulaşırlar. Zaten sahte yazılımcılıkta bu şekilde yürüyor.

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JeremYC30
    JeremYC30's avatar
    Erkek

Yok öle bir şey olamaz. Microsoft'un gizlilik bildirimlerini okursan, orada her türlü bilgi mevcut.

win7 için gizlilik bildirimi

http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows7/windows-7-privacy-statement?T1=statement

sadece windows için değil bütün ürünler için gizlilik bildirimi vardır. Aksi taktirde satışı yasak olur zaten, programa uluslararası lisans almak için bu tarz bildirim ve sözleşmeler şarttır diye biliyorum.

Şunuda eklemek istiyorum bütün dünya ülkelerinde geçerli olması gerek zannedersem, özel bilgilerin izinsiz toplanması suç diye biliyorum,

bununla ilgili; Almanya google street view ' a dava açtı özel bilgileri izinsiz topladı diye.  

Bunu microsoft hatalarda falan bazı bilgilere ulaşmak için izin isteyerek yapıyor zaten ama kalkıpda senin belgelerindeki dosyaların içeriğini almaz. alırsa sistem ile ilgili bilgileri alır. 

Neden Ben?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SARI
    SARI's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

adamlar windowsu yazmışlar illaki içine bizim bilmediğimiz fonksiyonlu özelllikler eklemiştir ibneler.... ben walla şüphe içerisindeyim... ulaşırlar...

benim bildiğim bazı ülkelerde devlet kurumlarında windowsun tamammen kullanımın yasak oldugu... adamlar linux işletim sistemini yada kendi sistemlerini kurup kullanıyor...  windowsun o kadar güvenilir bi yanı yok bence....

bir kac sene önce Microsoft bizim ülkemize gelip devlet kurumlarında kullanılmak üzere  ücretsiz  10 bin windows xp işletim sistemi verdi....

ne biliyoz ki ileride adamlar bizim sistemlerimize girip bizim bilgilerimizi calmayacaklarını..

Adamlar boşuna vermiyor bu kadar işletim sistemini, tübitak ta bunun için bi bildiri yayınlayıp milli işletim sistemi projesi altında linüx tabanli pardus icin calışmalara

başladılar...

çünkü hocam söyle bi olay var ben kendi sistemimi rakiplarımden daha iyi biliyorum ve girmek hiçte zor olmaz... ama adam benim yaptıgım isletim sistemimin güvenlik duvarını  bilmiyor erişimi bi bakıma zorluyor..

kısaca erişebiliyor hocam...

Ban Sebebi : Molrada Haarket Eiğtti için Bdnlaanı... Türkçe öğretmenliği okuyan arkadaşım sana ders verebilir admin arkadaş :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

microsoft ve kullandığınız tüm orjianal ürünler (Lisans hakkı bununanlar)

gerektiğinde bilgisayarınızdan bilgi toplama hakkına sahiptir ki , bulması durumunda yasa dışı yazılımları veye verileri silme hakkına da sahiptirler..

yanlız bunu geçtim, microsoft sadece güncelleme kontrol ü ayağına zaten işletim sistemine istediği zaman bağlanabilir. 

ve bu sahte yazılım veya korsan veri yüzünden herhangibi bir yasa ile bağımlılıkları kısıtlayamassınız

+

the_behulder bunu yazdı:
    -----------------------------

Nete çıkıyorsa ulaşırlar. Zaten sahte yazılımcılıkta bu şekilde yürüyor.

-----------------------------
    +1 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JeremYC30
    JeremYC30's avatar
    Erkek

Bence lisansı ve gizlilik bildirimini okumadan bir şey söylemek çok yanlış olur. Çünkü izinsiz bilgi alınması bu kadar kolay değil, sırf bu işi takip etmek için ülkelerde veya ülkelerdeki gerekli lisans veren kurumlarda denetleme yapılıyor.  

Hele ki izinsiz bağlanacak veri ve yazılım silecek, ben bunca senedir bilgisayar kullanıyorum hiçbir yerde böyle birşeye denk gelmedim. Güncellemelerde de zaten sen izin veriyorsun güncelleme yaparken kabul ettiğin şartları okuman gerek.

ki bunlar gene güncelleme yaptığın programcıkların gizlilik bildirimlerinde yazıyor açık açık. 

bir arkadaş'da " bir kac sene önce Microsoft bizim ülkemize gelip devlet kurumlarında kullanılmak üzere  ücretsiz  10 bin windows xp işletim sistemi verdi...." demiş, hocam kanun var nizam var yasa var, 10 bin win xp nedir adamların sattığının yanında, promosyon olarak vermiştir.

Kalkıp koca şirket devlet kurumlarının bilgilerini çalacak hali yok.

Neden Ben?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek

kesin erişir , kesin erişemez bundan emin olamamakla birlikte ; eğer böyle bi durum olsa bu çoktan anlaşılır ve gerekli önemler alınırdı hatta microsofta inanılmaz büyük bi tazminat cezasına da çarptırılırdı özel hayatı ihlal suçu başta olmak üzere. yani kısaca yok öyle bişey.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fotoğrafçı
    burakbet
    burakbet's avatar
    Erkek

kim naaapsın senin bilgilerini canını yidiiim yaaa:D

la?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saint_of_rock
    saint_of_rock's avatar
    Erkek

hocam zaten her bilgisayar kullanan adamında bilgisayarına erişmez dimi ? kim uğraşır ?  :D   gerektiği bir durum olursa ulaşabilitelerinin olduğunu söyleyebilirim bence ?

not :   derin devletiz la biz :D :W

dışarda çok ses var içerde uzay.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saint_of_rock
    saint_of_rock's avatar
    Erkek

haydi beyler tahribatta çok takıldık namaza yürüyün hadi :W

dışarda çok ses var içerde uzay.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Binlerce defa araştırılmış incelenmiş şeylerdir bunlar, gizlilik bildirimleri var buna cevap vermeden önce orayı okumanız lazım,

kaldıki oturur bi bilgisayarı kurarsınız, koyarsınız önüne bi sniffer günlerce aylarca calıştırırsınız, ondan sonra cevap verirsiniz...

ben şöle düşünüyorum demekle olmuyo bu iş, zira o zaman işin içine işkembeden sallama muhabbeti giriyor...

Bir çok firma şirket kurum kişi bunu zaten yaptı, bi ara alexa agentı tüm dünya windows izinsiz bilgi yolluyo diye velveleye verdi ortalığı,

siz bilinçli bir şekilde istemedikten sonra bilginizi almıyor... Zaten alsa ve fark edilse, tefe koyarlar firmayı kapatırlar bu o kada kolay bişi değil...

Ha şunu not düşeyim bi çok bilgi istendiğinde alınıyor, örneğin hata raporu gönderdiğinde bilgisayarının acık olma süresinden işlemci bilgilerine anakart bilgilerine işletim sistemine bütün kurulu yazılımlara çalışan yazılımlara kadar bilgiler önderiliyor tabiki, fakat bunlar hata kaynağının tespiti için zaten gerekli....

Yoksa kimse senin belgelerim klasörünü düşünmüyo :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
Toplam Hit: 3412 Toplam Mesaj: 26