Mini Etekli Kara Çarşaflı - Studio Plastico

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Türk Bayrağı ve camiler olmasaydı daha doğru olurdu..

ulan madem götünü gösteriyo kafasını niye takıyorsun derler adama değil mi ? sıçtılar içine iyice..

din vicdan meselesidir taa cumhuriyetten beri... ne zaman anlayacaz?

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    mayrip bunu yazdı:
    -----------------------------

Türk Bayrağı ve camiler olmasaydı daha doğru olurdu..

ulan madem götünü gösteriyo kafasını niye takıyorsun derler adama değil mi ? sıçtılar içine iyice..

din vicdan meselesidir taa cumhuriyetten beri... ne zaman anlayacaz?

Hiçbir zaman.

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek

umutdemir845 bunu yazdı:
    Adamlar resmen TÜRKİYE'yi asagilamis Türkiye' yi bırakın dinimizle alay etmisler ya oyle olun ya boyle demek istiyorlar bunu türkçeye çevirebilecek arkadas var mı sozlerde ne diyor kopek soyları... ALLAH (cc) Belalarını versin.

elhamdülillah bende müslümanım ama benim dinimde çarşaf yok Allah'a şükür bende Türküm ve bnm Türkiyemde de böyle bi kültür yok ama seni bilemem... 

Zugzwang
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

Yönetmen adamlara üstü kapalı bir klip çekecez demiş, başlangıçta anlamamışlarxD

ahahahhh:)))))) 

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek
    sentez nedir sentez =))

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

zndmn bunu yazdı:

umutdemir845 bunu yazdı:
    Adamlar resmen TÜRKİYE'yi asagilamis Türkiye' yi bırakın dinimizle alay etmisler ya oyle olun ya boyle demek istiyorlar bunu türkçeye çevirebilecek arkadas var mı sozlerde ne diyor kopek soyları... ALLAH (cc) Belalarını versin.

elhamdülillah bende müslümanım ama benim dinimde çarşaf yok Allah'a şükür bende Türküm ve bnm Türkiyemde de böyle bi kültür yok ama seni bilemem...

Yok mu? Nerden biliyorsun? Neye dayanarak söylüyosun?

Kuranda örütnme ile ilgili bir emir var, ama nasıl yapılacağı ile ilgili net bir bilgi yok, biz bunlara hadis ve sünnetlerden ulaşıyoruz.

Örtünmenin sınırları bellidir, nasıl yapılacağı takvaya bağlıdır..

Çarşaf yoktur diyemezsin...

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

@zoktrip kardeşim kuran a göre herhangi bir bayan sana doğru gelirken senin o bayanın yüzünü allahın selamını verebilecek kadar görebilmen lazım..yani kimin kızıdır karısıdır tanıman saygıyla selam vermen lazım..bi çok çarşam baglama şekli buna uymuyor..bir diğeri örtünün olayındada uzuvlarını kapatın karşı cinste cinsellik içeriği uyarmasın diyor..bak bu karıyı gördüğün zaman hemen akla gelen bacakları onu bunu şunu off bu karıyı şöle hallederim bole hallederim işte bunun önüne geçin diyor..

@stillalive sevgili arkadaşım bazı muridler senin gibi hiç düşünmeden topic açıyor ben buna karşıyım..biraz bakış açınızı değiştirin allah aşkına..bak ben ankarada okuyorum ama istanbulluyum 3 aydır uzağım istanbulldan olum içinde istanbul olan şeyler koymayın lannn :'(

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek

ZoktriP bunu yazdı:

zndmn bunu yazdı:

umutdemir845 bunu yazdı:

Yok mu? Nerden biliyorsun? Neye dayanarak söylüyosun?

Kuranda örütnme ile ilgili bir emir var, ama nasıl yapılacağı ile ilgili net bir bilgi yok, biz bunlara hadis ve sünnetlerden ulaşıyoruz.

Örtünmenin sınırları bellidir, nasıl yapılacağı takvaya bağlıdır..

Çarşaf yoktur diyemezsin...

belkide haklısın dostum yanlış bi terim kullanmışım ama sende sölüyosun işte dinimizde örtünme var çarşaf arap kültürünün bize bi yansıması yani bizim kültürümüzde yok buna karşıyım bende bu yüzden arap sempatizanı olmaya gerek yok örtünmenin de adabı var bnce örtünmek için arap stili benimsenmemeli...

Zugzwang
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

zndmn bunu yazdı:

ZoktriP bunu yazdı:

belkide haklısın dostum yanlış bi terim kullanmışım ama sende sölüyosun işte dinimizde örtünme var çarşaf arap kültürünün bize bi yansıması yani bizim kültürümüzde yok buna karşıyım bende bu yüzden arap sempatizanı olmaya gerek yok örtünmenin de adabı var bnce örtünmek için arap stili benimsenmemeli..

Hocam mevzu Arap Stili,Türk Stili falan değil, takva kısmı.. Sen şimdi spor ayakkabı giyiyorsun die, sen amerikan stilini mi benimsemiş olacaksın? Veya ne bileyim şapka takıyosun die Yankee mi oluyosun?

Dinin ırkı olmaz, insanların bazı konularda hassas davranmasını bu kadar ağır yargılamayın...

Neyse selametle efendim =)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek

ZoktriP bunu yazdı:

zndmn bunu yazdı:

ZoktriP bunu yazdı:

belkide haklısın dostum yanlış bi terim kullanmışım ama sende sölüyosun işte dinimizde örtünme var çarşaf arap kültürünün bize bi yansıması yani bizim kültürümüzde yok buna karşıyım bende bu yüzden arap sempatizanı olmaya gerek yok örtünmenin de adabı var bnce örtünmek için arap stili benimsenmemeli..

Hocam mevzu Arap Stili,Türk Stili falan değil, takva kısmı.. Sen şimdi spor ayakkabı giyiyorsun die, sen amerikan stilini mi benimsemiş olacaksın? Veya ne bileyim şapka takıyosun die Yankee mi oluyosun?

Dinin ırkı olmaz, insanların bazı konularda hassas davranmasını bu kadar ağır yargılamayın...

Neyse selametle efendim =)

fikirlerinin bana mantıklı gelen yönleride var kardeşim ama dediğim gibi çarşaf olayı bana biraz abartı ve ters geliyo sonuçta bnm annemde büyükannemde başı kapalı insanlar ama çarşaflı değiller çarşaf giymelerinide istemezdim...

neyse saygılar =) 

Zugzwang
Toplam Hit: 14625 Toplam Mesaj: 61