folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder MIUI 12 Duyuruldu / Yeni Özellikler Ve Güncellemeyi Alacak Ürünler

MIUI 12 Duyuruldu / Yeni Özellikler Ve Güncellemeyi Alacak Ürünler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

• Gelişmiş görsel efekt ve detaylar
    • Yeni duvar kağıtları ve tasarımlar
    • Yeni gizlilik geliştirmeleri
    • AI arama özelliklerini artırılması
    • Horlama kaydedici ve uyku hareketleri takibi

• Dark Mode 2.0 ile 42 yerleşik uygulama 20 ana uygulama karanlık tema için özelleştirildi ve uygun hale getirildi. Karanlık modu desteklemeyen üçüncü parti uygulamalarda ise renkleri ters çevirme özelliği ile uyumlu hale getirilip karanlık mod desteği sağlandı. Otomatik yazı tipi, ekran parlaklığı, yüksek kontrast ayarlamaları fonksiyonlar eklendi.

• Fiziksel animasyon motoru sayesinde değişken render görüntüler elde edilebilir hale geldi. MAML illüstrasyon motoru, Folme animasyon motoru ve MiRender görüntü oluşturma motoru ile dinamik yuvarlak köşeler, gelişmiş renk karıştırma, gerçek zamanlı bulanıklık, alana göre hareketli ve dinamik formlar gibi zarif görsel ve animasyon efektleri geliştirildi.

• Hava durumu uygulaması güneş, rüzgar, yağmur, kar, dolu, sis gibi iklim değişikliğini yeni motorlar sayesinde daha doğal ve süslü şekilde simüle edebilir hale getirildi. Picture-in-Picture modu ile hayati iklim ögelerini telefon üzerinde başka kısımlara taşıyarak gösterebilme özelliği dahil edildi.

• Flare, Barbed Wire, Mask Privacy System gizlilik geliştirmeleri içeren servisler MIUI sistemi içerisine dahil edildi. Flare, tüm uygulamaların kamera, mikrofona, GPS konumuna erişimi olan şeyleri kaydeder ve raporlar. Barbed Wire izin denetimlerini kontrol eden servis olarak arkaplanda aktif şekilde çalışacak şekilde optimizasyonu yapıldı. Mask System, güvenilmeyen uygulamaların erişimlerini kısıtlar ve engelleyen servis olarak aktif bir sistem parçası olmaya gayret gösterecek.

• Spam çağrılar için otomatik yanıt sisteminde birtakım yenilikler ve düzenlemelere gidildi. AI akıllı asistan artık bu tip çağrılara yanıt verebilecek. Ayrıca asistan bu görüşmelerini kayıt altına alarak daha sonra dinlemeniz için size fırsat tanıyacak.

Diğer Bazı Satır Arası Detaylar

• AI Asistan, işitme engelliler ile iletişim kurabilir bir yapıya büründü.
    • Xiaomi MACE Micro güç tüketimini kontrol altına almak adına özel olarak geliştirildi. Bu sayede MIUI 12 ile gelen yeni özellikler pil tüketimine sadece %1 oranında etki edecek.
    • MIUI 12 tüm günlük hareketlerinizi kayıt eder şekilde telefonlara uyarlandı. Telefonlar artık yürüyüş dışında artık koşu, bisiklet ve merdiven çıkmayı algılayabilir olacak.
    • MIUI 12 kapalı beta olarak bugün itibariyle Çin için sunulmaya başlanacak.
    • Xiaomi, Haziran ayına kadar MIUI 12 kararlı Çin ROM'unun çeşitli cihazlar için piyasaya sürüleceğini aktardı.
    • Global MIUI 12 hakkında henüz bir detay şirket tarafından paylaşılmadı.

MIUI 12 Güncellemesini Alacak Telefonlar

MIUI 12 stabil Çin sürümünü Haziran ayında alacak birinci grup

• Mi 10 Pro
    • Mi 10
    • Mi 10 Youth Edition
    • Mi 9 Pro 5G
    • Mi 9 Transparent Edition
    • Mi 9
    • Redmi  K30 Pro 5G
    • Redmi  K30 Pro
    • Redmi  K30 5G
    • Redmi  K30
    • Redmi  K20 Pro
    • Redmi  K20

İkinci Grup

• Mi Mix 3
    • Mi Mix 2S
    • Mi CC9 Pro
    • Mi CC9
    • Mi CC9 Mito Customized Edition
    • Mi 9 SE
    • Mi 8 Pro in-display fingerprint Version
    • Mi 8 Transparent Explorer Edition
    • Mi 8
    • Redmi Note 8 Pro
    • Redmi Note 7 Pro
    • Redmi Note 7

Üçüncü Grup

• Mi CC 9e
    • Mi Note 3
    • Mi Max 3
    • Mi 8 Lite
    • Mi Mix 2
    • Mi 6X
    • Redmi Note 8
    • Redmi 8
    • Redmi 8A
    • Redmi 7
    • Redmi 7A
    • Redmi 6 Pro
    • Redmi 6
    • Redmi 6A
    • Redmi Note 5 (Redmi Note 5 Pro)
    • Redmi S2/Y2

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cahitnuri
    cahitnuri's avatar
    Erkek

Böyle güncellemeleri gördükçe Samsung'a sövüyorum. One UI2 - Android 10 guncellemeleri Note 8'e nasıl gelmez anlamıyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Miui 12'nin görsellik harici bir esprisi yok ki ? Androidler iPhonelar gibi güncellemeye bağımlı değil. Bugün Android Jelly Bean telefonlar bile takır takır kullanılabiliyor.

İnsan bir yerden sonra telefondan bıkıyor güncelleme gelsin farklılık göreyim istiyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek

miui güzel olacak gibi de

ben buradan @HolyOne a seslenmek istiyorum, eyy şeyh bu konulara eklenen resimleri neden tam ekran görmek zorundayız, buna bir el atsan artık istediğimiz boyutta resim/fotoğraf ekleyebilsek konulara ne güzel olur.

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    csfrt bunu yazdı

ben buradan @HolyOne a seslenmek istiyorum, eyy şeyh bu konulara eklenen resimleri neden tam ekran görmek zorundayız, buna bir el atsan artık istediğimiz boyutta resim/fotoğraf ekleyebilsek konulara ne güzel olur.

Retro temayı ben yapmıştım responsive olsun diye ufak bir hata yaptık öyle kaldı. Diğer temalarda bu sorun yok ama inadına retro kullanıyorum :)

iyibu! yeniden..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Advanced
    Advanced's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı
    csfrt bunu yazdı

Retro temayı ben yapmıştım responsive olsun diye ufak bir hata yaptık öyle kaldı. Diğer temalarda bu sorun yok ama inadına retro kullanıyorum :)

grimside de aynı :)

Son zamanlarda yalan söylediniz mi ? Yalan Söylemek insan doğasının parçasıdır ve herkes yalan söyler.Söylemeyenler ise yalancıdır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

mi6 nerde ? ben mi göremiyorum

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı
    csfrt bunu yazdı

Ben de en başından beri retro kullanıyorum, holyden özür diliyorum buradan diğer temalarda sıkıntı yoksa :D

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

lan ben mi5s e hala 11 bekliom demek gelmeyecek :D

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

AI Asistan ne boka yarıyor anlamıyorum. Günlük kullanımda kaç kişi faydalanıyor çok merak ediyorum.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    niRvana_GG
    niRvana_GG's avatar
    Erkek
    xylgn_ bunu yazdı

AI Asistan ne boka yarıyor anlamıyorum. Günlük kullanımda kaç kişi faydalanıyor çok merak ediyorum.

TR'de çok bi işe yaramaz ama ABD'de uyumlu cihaz sayısı çok. Google Connected Home'da güzel ürünler var. Tabi kullanmak için bir motivasyon verir mi bilmem.

Toplam Hit: 2621 Toplam Mesaj: 24
afaerewrw