MNG Kargo Rezilliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba dolap.com üzerinden elektronik ürün aldım 26.07.2021 tarihinde satıcı ne yazık ki mng kargo ile kardoladı. İstanbul dan K.Maraş'a bugün ayın 30 olmasına rağmen kargo ala aktarma merkezleri arasında seyahat ediyor. 2 gün trakya aktarma merkezinde bekledi bugün ile 2 gün de Diyarbakır aktarmasında bekletiliyor. Normal de K.maraş'a gelen kargolar G.antep aktarma merkezinden geliyor. Şikayet vara şikayet açtım daha sonra mng kargo müşteri temsilcisi aradı. Kargonuz 06.08.2021 tarhinde temsil edilecek dedi neden diye sorduğum da e-ticaret ürünü olduğu için dedi. Peki normal kişi gönderse yine aynı şekilde mi olacak dedim 1 kargonun gelmesi 11 gün mü sürer dedim evet dedi. Tam rezil firmasınız dedim reklamlarınızı değiştirin ürünlerinizi 11 günde teslim ediyoruz diye reklamlar verin dedim.

Daha sonra bugün tekrar müşteri hizmetlerini aradım dolap.com üzerinden aldığım için ister alsam da almazsam da alışverişin onaylanacağını dile getirdim. Kargonuz Diyarbakır aktarma da görünüyor bende buraya gelen kargolar G.antep aktarma ile geliyor dedim. Ürünüz belki de kaybolmuş olabilir dedi nereden aldı iseniz firma bize dilekçe gönderecek satıcıya ücret iadesi yapılacağını dile getirdi. Satıcının telefon numarası var böyle böyle durumu izah ettim yapacak birşey yok dedi ne hikmetse tam bi rezalet firma. Siz siz olun MNG kargo ile ne ürün alın ne gönderin. Aynı tarihde 26 da hepsiburada ile ürün aldım 3 günde elime geçti.

Not: Az önce yine aradım müşteri hizmetlerini altına çizerek e-ticaret ürünü olduğu için ister trendyol , hepsiburada veya n11 den alın 10 gün sonra ulaşır ulaşmaz isede dilekçe ile tanzim açarsınız v.s dedi. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

:))

izmirden verilen kargo 4 günde elime bugün geçti sürat kargo manisada olduğumu yazmama gerek yok sanırım

,

mng de yavaşlama var hocam benimde 28 inde kargoya verildi sanırım yarın elime geçecek teslim tarihi 02.08 gösteriyor ama yarın gelir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

:))

izmirden verilen kargo 4 günde elime bugün geçti sürat kargo manisada olduğumu yazmama gerek yok sanırım

,

mng de yavaşlama var hocam benimde 28 inde kargoya verildi sanırım yarın elime geçecek teslim tarihi 02.08 gösteriyor ama yarın gelir

Benim kargo biraz zor gelir tahmini teslim tarihi de 30.07.2021 yazıyor ne gelen ne giden ve ne arayan var.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

MNG kargo Dubaililere satıldıktan sonra küçülmeye gittiler. Minimum maliyet ile maksimum kar etmeye çalışıyorlar. Her semtte bir tane şubeye düşürdüler şube sayısını. Normal olarak bu kadar yığılmaya yetişemiyorlar.

Tüm kargo firmaları kurumsal büyük firmaların gönderilerine önem verir. Gönderici büyük bir firma değilse depoda bekletiyorlar. Boşluk olursa atarız kamyona gider kafasındalar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek

Rezalet puanım 9/10 hemen şikayet var btk gibi kurumlara yazalım.

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

mng kargonun pekte umrunda değil şikayet edebilirsin demişti bana şube personeli pekte umrunda değil yanı ondan dolayı ben sadece mng varsa genelde başka yerden alıyorum 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

Beyler Türkiye'de hangi kargo firması olursa olsun rezildir. Yani bu böyledir.

Yurtiçi, MNG, Aras, Sürat... bunların hepsi aynı bok. Al birini vur ötekine. 

Sadece UPS bir tık iyi bunlardan, ama o da Türkiye şartlarında ne kadar iyi bir firma olabilir ki?

Bu ülke tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla, özel sektörüyle devlet sektörüyle tamamen boka batmış ve pisliğin içerisinde yüzen bir ülke.. Bu ülkede bir insanın psikolojisinin sağlıklı olması mümkün değil.

Cigu bigule :(
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

MNG kargo Dubaililere satıldıktan sonra küçülmeye gittiler. Minimum maliyet ile maksimum kar etmeye çalışıyorlar. Her semtte bir tane şubeye düşürdüler şube sayısını. Normal olarak bu kadar yığılmaya yetişemiyorlar.

Tüm kargo firmaları kurumsal büyük firmaların gönderilerine önem verir. Gönderici büyük bir firma değilse depoda bekletiyorlar. Boşluk olursa atarız kamyona gider kafasındalar.

onu ptt de yaşıyorum ben kendi anlaşmalı kodumuzdan gönderdiğim istanbul kargoları ertesi gün teslim ediliyo

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Otobüs ile göndersek 1 gün sonra elinde aslında, BTK şikayet ettim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı

Otobüs ile göndersek 1 gün sonra elinde aslında, BTK şikayet ettim.

3 sefer cevap yazıp firmadan cevap alman gerek. Sonra BTK karışıyor.

mkyb tarafından 30/Tem/21 18:58 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Benim de 1 günde gelicek mesafede ürünüm 3 gün olmasına rağmen aktarma merkezinde duruyor gözüküyor. MNG'yi aradım, dedim noldu kargo mu kayboldu, satıcının telefonunu verdi buna sorun dedi, aradım adamı mng iade ürün sanıp ürünü bize geri getirdi bugün tekrar verdik dediler ama o kargo bana hiç gelmeyecek gibi bir his var içimde. 

Toplam Hit: 2008 Toplam Mesaj: 22
mng kargo mng kargo şikayet mng kargo rezillik