folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Mng Kargo Rezilliği, Lütfen Mağdur Olmamak Adına Tercih Etmeyin...

Mng Kargo Rezilliği, Lütfen Mağdur Olmamak Adına Tercih Etmeyin...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek

Müridler merhaba şu anki işim gereği ve internetten çok fazla alış veriş yapan biri olarak sürekli kargolarla çalışıyorum Genelde aras, yurtiçi kullanıyordum. Geçmişte karşı taraf Mng ile yolladı bana çok sorun yaşadığım için tercih etmiyordum. Daha ben mng den evime teslim edildiğini hatırlamıyorum. Hep kendim gidip aldım. Hatta geçen hafta kardeşime gelen kargoyu adres bulamadım bahanesiyle (telefonla arasa 5dk bile değil mesafe) mahalleden tanıdığımız olduğunu iddaa eden başka bir kişiye kimlik bile sormadan ver....   

Ayın 27 sinde kuzenimin doğum günü vardı. Morhipodan o bakarken gördüğüm bir ürünü ona süpriz olsun diye sipraş verdim.  Kargoyu seçtirmedi site, direk mng ye vermişler. 24 ünde dağıtım şubesinde ürün, bu gün ayın 29 u hala teslim edilmedi bana düşünün artık. Hatta 29 una kadar dağıtıma bile çıkarmadılar. Genel müdürlüklerini aradım 29 u yani bu gün İLK İŞ OLARAK KESİNLİKLE TESLİM EDİLECEK dendi. Bu gün dağıtıma çıktı ama teslim felan edilmedi, yetişmedi yazıyor. Dağıtım şubesine ulaşan kargonun 5 günü aşan sürede teslim edilmemesinin hiç bir izahı olamaz. Bu arkadaşlarımın yaşadığı mağduriyetlerin yanında küçük kalır...Daha neler neler var..

Sonuç olarak yıllardır  kullandığım ARAS VE YURTİÇİ KARGO DA bu tarz sorunlar asla yaşamadım. Ha sorun yaşayan yok mu onlarda da var ama emin olun bu MNG en beteri. Acil işleriniz, gönderileriniz olur mağdur olmamak adına bulaşmayın arkadaşlar... 

stockholm8 tarafından 29/May/18 19:36 tarihinde düzenlenmiştir

Come On Cj
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

Herkes mng kullansın ben çok memnunum.

şu ana kadar hiç sorun yaşamadım

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Mng iyidir başkan bir sorun olmadı şimdiye kadar. 

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek

Peki hocam memnunsanız devam edin. Sizin bölgenizde iyi olabilir ama ADANA SEYHAN da berbat, vasat hatta.

Come On Cj
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

Şube bazlı sorunlar bunlar. Ben yurtiçi ile de aras ile de sürat ile de mng ile de defalarca sorunlar yaşadım. Artık prensip olarak, eğer seçme şansım varsa, kargoyu alacağım eve en yakın şirketi seçiyorum. Zaten %70 getirmedikleri için gidip kendim alıyorum akşamları.

Şafak 1152!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GNDZYRYN
    GNDZYRYN's avatar
    Erkek

Ben de daha önce MNG de sorun yaşamamıştım ancak geçen hafta morhipodan ayakkabı aldım. Aynı şekilde 3-4 gün transfer şubesinde beklettiler. Hele Yurtiçi kargoya en beteri hiç bulaşmam.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Kargo işi şans işi biraz. Şubeden şubeye değişiyor hızları. Yurtiçi kargo kişiden kişiye teslimatta bazen 1 hafta bile bekletebiliyor. Ama anlaşmalı oldukları bir mağazadan ürün aldığında 2 gün içerisinde teslim ediyorlar. Bugüne kadar en hızlı teslimatı süratkargodan aldım. Bir kere o kargodan siparişim geldi şans mıydı bilemem ama siparişi verdikden 21saat sonra kapımdaydı. Bölgeden bölgeye şubeden şubeye çok fazla değişiyor hizmet kalitesi malesef bir stabilite yok.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

şube deki elemanlara göre değişiyor. senin bulunduğun yerdeki mng kötüdür. benimde burdaki mng götüm gibi iş yapıyor.

arasıda sevmiyorum.

yurt içi gzel

https://t.me/pump_upp
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ya bu tip konular şöyle. Eğer sizin ordaki kargodaki çalışanlar iyi işini dogru yapan kimselerse o kargo iyi oluyor, bunu yapmadılar mı kötü oluyor. buradaki mng iyi yurt içi kötü mesela bu tip şeyler değişir

bu arada mng de karsı ödemeli kargo gönderilmiyor örneğin saçma sapan işler :D yöneticisi antropoza girmiş bir köy dedesi heralde

do_som tarafından 29/May/18 20:04 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

Burda mng Şubesi var elemani işten çıkıyor yenisini bulana kadar biz gidip alıyoruz kargolara yurtiçi mobil rezalet ötesi arastan memnunum bende 

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

ya bu tip konular şöyle. Eğer sizin ordaki kargodaki çalışanlar iyi işini dogru yapan kimselerse o kargo iyi oluyor, bunu yapmadılar mı kötü oluyor. buradaki mng iyi yurt içi kötü mesela bu tip şeyler değişir

Hocam amcamgil in 2 farklı e ticaret sitesinde dükkanları var. Eskiden mng, aras yurtiçi ile çalışıyorlarken MNG ile çok sorun yaşayınca kullanmamaya  başladılar. Kargo işlerine  de 2 aydır ben bakıyorum Haftada ortalama 20-100 arası değişen biçimde kargo çıkışı oluyor. Yani Türkiye nin hemen her yerine gönderimimiz oluyor. Bunların da ortalama yüzde 70 ı yurtiçi, yüzde 30 aras. Bir kaç şehir dışında ve haftasonuna denk gelmezse kısa sürede müşteriye ulaşıyor. Ama bir kaç şehir var dağıtım hatlarına ters düşen, hem geç gidiyor, hem de dağıtım a geç çıkıyor... Yani sadece Adana da sorun yaşadım diye mng kötü demiyorum..

stockholm8 tarafından 29/May/18 20:16 tarihinde düzenlenmiştir

Come On Cj
Toplam Hit: 4618 Toplam Mesaj: 43
berbat mngkargo teslimetmiyor