folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder MNG Kayıp Kargo Problemi

MNG Kayıp Kargo Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacked75
    hacked75's avatar
    Erkek

LCD paneli kırılan laptopumu servis için gönderdim. Alıcı firma: Çözüm Bilişim Teknoloji olması gerekirken, Çözüm Bilişim ve Danışmanlık Hizmetlerine gitmiş. Yanlış giden yeri arıyorum bize ulaşan herhangi bir kargo yok diyorlar. MNG kargoyu arıyorum 19.12.16 09:33 de teslim edilmiş diyorlar. Kime teslim ettiniz isim soyisim telefon numaraları yok mu diyorum cevap alamıyorum. Beni genel müdürlüğe yönlendirdiler. Oradan arayacaklarmış. Büyük ihtimal benim kargo arada gitti. Çözüm yolu hukuki yol gösterebilecek var mı ?

Ayrıca ben şubeden gönderirken barkod işiyle uğraşan benim kağıda yazdığım adresi yazmamış yanlış olan yerin adresine göndermiş. Faturayı elime alıp dikkat etmedim isim çözüm diyip attım cebe. Şimdi suç bendemi oluyor ? Barkod kesende mi ? MNG Kargoda mı ?

Mod not. Konu kategorilerine özen gösterelim.

İçinizde hâlâ bomba atmasını bilmeyen hayvanlar var.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

şirkete gittiyse devamlı gidip gelen bir firmaysa isime bakmadan teslim etmiş olabilirler.aradaığında da karşına çıkanlar bilmiyordur muhtemelen.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

hacı kargoyu sigortalı veya sigortasız falan gönderme olayında işlem değişiyormu bilmiyorum ama tüketici hakem heyetine başvurup fatura gösterip ürünün parasını kargodan alabilirsin.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

hacı kargoyu sigortalı veya sigortasız falan gönderme olayında işlem değişiyormu bilmiyorum ama tüketici hakem heyetine başvurup fatura gösterip ürünün parasını kargodan alabilirsin.

hocam sigorta olayı farklı.

taahhüt hepsinde aynıdır.taşıyıp şahsa teslim etme.arandaki sözleşmenin asıl amacı budur.sigortasız diye bir şey değişmez.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pegasus
    Pegasus's avatar
    Erkek

mng rezalet benim kargoyu da kaybettiler sesleri cikmiyor. ayin 15 kargoya verildi halasubede gozukuyor kac yere sikayet etsem de sonuc yok daha onceki hizlial siparislerimi 13 gunde teslim etti pek bulasmayin

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eray
    eray's avatar
    Erkek

arkadaşımın 12 bin tl lik fotoğraf makinasını özellikle sadece o şahsa teslim edilsin diye söylemesine rağmen hırsızın birine kimlik vs sormadan şubeden teslim etmişler. Aylardır uğraşıyor..

Nihayet kendimle başbaşa kalabileceğim günler geldi..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek

Öncelikle çok geçmiş olsun hocam. Bu kargo şirketlerin hepsinin abv. bi tane işini düzgün yapan firma olmaz mı a.q? Yurtiçi, mng, aras hepsiyle vukuatlıyım. İşin tuhaf tarafı Amazon ABD'den DHL ile 4 günde kargom evime geliyor.  Sms ve maille paket yola çıkarken müşteriyi bilgilendiriyor. Bu şerefsizler ise hepsi bir ağızdan sözleşmiş gibi eve geldik ama yoktunuz kapıya not bıraktık diye raporluyor şubeye. 24 saat evde olurum yine aynı terane geldikleri yok not işide yalan.  Laptop vb. değerli elektronik cihazları direk elden veriyorum uzakta olsada. Yabancı birine verip kaybolmasın diye.  Benzer bir durum Dell Koç Sistem servisi mng  ile çalıştığı için başıma gelmişti. Kargo varış noktasından alakasız bir şubeye gitmişti 10 günün sonunda ulaşabilmiştim.  

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacked75
    hacked75's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler. 

Marmara Bölge Müdürlüğü araştırıyormuş. Yarın dönüş yaparlar heralde. Umudumu kestim bakalım hayırlısı. 

İçinizde hâlâ bomba atmasını bilmeyen hayvanlar var.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

kargo işleri sıkıntı gecen 1.5tl lik bitşey aldım kargo parası 4 tl ödeyecektım baska adrese gıtmıs bırısı almıs benım yerıme kargo parasınıda ödemış adamın iki ismiyle benım ısmım aynı soyısımlerımız farklı ne ettiysem satıcıyı ıkna edemedım lüzumu yok dedım bıdaha gonder :) 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kargo firması olarak UPS kargoyu tek geçerim. Adamlar ne zaman teslim yapacaksa hep yarım saat önceden arayıp müsaitseniz kargonuzu getireceğiz diyorlar. Geçen dükkanda birine bırakın dedim yok illa siz olacaksanız kimlik ile doğrulama yapmamız gerek dedi.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Kargo firması olarak UPS kargoyu tek geçerim. Adamlar ne zaman teslim yapacaksa hep yarım saat önceden arayıp müsaitseniz kargonuzu getireceğiz diyorlar. Geçen dükkanda birine bırakın dedim yok illa siz olacaksanız kimlik ile doğrulama yapmamız gerek dedi.

Normal olan odur zaten hocam.

Mesela eleman kimlik istemeden kargoyu veriyor, kargoyu alıp kimliği çıkarıyorum ve " ben yine de kimliğimi göstereyim dadasadam olduğum belli olsun..." diyorum. 

Bazısının yüzü kızarıyor bazısı ise kafayı kaldırıp kimliğe bakmıyor bile.

Tüketici hakem heyetinden herhangi bir şirkete bu yüzden çok sağlam bir ceza kesilse hepsi akıllanıcak aslında çok sağlam yüklü bir ceza kesilmesi lazım.

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
Toplam Hit: 4694 Toplam Mesaj: 27
mng kargo şikayet