Mobil İnternet Hak.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Selamın Aleyküm. 

Allah akıl sağlığımızı daim eylesin.

Yine bir derdim var. Bu sefer cep telefonu kaynaklı bir sorunum için sizden yardım istiyorum.

2017 yılı sonlarında, şu anda kullanmış olduğum Mi Max 2 telefonumu aldım. Derdim ise internetin çok yavaş olması. Hızımı ölçüyorum, hep düşük, 1 mb ve altı çıkıyor. Operatöre sürekli yazdım, derdimi anlattım. Bizde herşey normal dediler, çözüm bulamadılar. En son telefondan kaynaklı olabilir dediler. Telefondan nasıl kaynaklanır? 

Bu konuda bir yorumunuz var mı? 

Pamagite pajalusta.

Pikacu tarafından 13/Ara/20 00:33 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek

1) telefonun IMEI numarası kayıtlı mı yoksa kopya mı?

2) hangi hattı kullanıyorsun ve telefonun sahip olduğu frekanslar ile operatörünkü uyuşuyor mu?

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Global cihaz değilse veya imei atılmışsa Band 20 frekansını görmüyor telefon ondandır.

Xiaomi ve Samsung kadar şebekesi sorunlu marka görmedim. Şebeke sorunlu olunca şarjıda sömürmeye başlıyor. 

Çekim gücü konusunda iPhone ve Huawei'nin üstüne tanımam. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Rusya'dan alınmış global cihaz. IMEI atılmadı. 

Megafon (RU) kullanıyorum. Frekans değerlerini bilmiyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Aynı operatörü kullanan başka birisi yok mu çevrende? Onlarda hız testi yaptın mı?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı

Megafon (RU) kullanıyorum. Frekans değerlerini bilmiyorum

aylmz tarafından 13/Ara/20 01:24 tarihinde düzenlenmiştir

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Global cihaz değilse veya imei atılmışsa Band 20 frekansını görmüyor telefon ondandır.

Xiaomi ve Samsung kadar şebekesi sorunlu marka görmedim. Şebeke sorunlu olunca şarjıda sömürmeye başlıyor. 

Samsunga laf ettirmem, elime geçen HİÇBİR cihazı şebeke sorunu çıkarmadı; Xiaomi'de VoLTE açıkken özellikle o sorunlar olabiliyor ona katılıyorum ama Samsung bu konuda sicili en temiz telefon markalarından biridir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Samsunga laf ettirmem, elime geçen HİÇBİR cihazı şebeke sorunu çıkarmadı; Xiaomi'de VoLTE açıkken özellikle o sorunlar olabiliyor ona katılıyorum ama Samsung bu konuda sicili en temiz telefon markalarından biridir.

Katiliyorum

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Aynı operatörü kullanan başka birisi yok mu çevrende? Onlarda hız testi yaptın mı?

Bunu gündüz vakti sorayım.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

En basitinden Note 4 modelinin şebeke sorunundan milleti nasıl bıktırdığına Google'dan bakabilirsin.

Ben kullandığım cihazı yorumlarım. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    aylmz bunu yazdı
    Pikacu bunu yazdı

Megafon (RU) kullanıyorum. Frekans değerlerini bilmiyorum

Bunlar normal.

Toplam Hit: 1606 Toplam Mesaj: 15
telefon tavşan kaplumbağa telefon yavaş internet