Mobil Klima

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Selam :)

Uzun düşünce ve araştırmalar sonucu eve mobil klima aldım.  Aha da bundan http://www.airfel.com.tr/tr/urunler/urun_detay/ap09-3102r2.html

Normal klima alamadım çünkü evde balkon yok dış ünite için koyacak yer yoktu.

Kendim araştırırken birçok hurafe bilgi ile karşılaştığım için bu konuyu açıyorum belki bilgi sahibi olmak isteyenler olabilir. Öncelikle bilmeyenler olabilir düşüncesiyle söyleyeyim arkasında sıcak havanın atılması için boru çıkışı var. Ben onu baca çıkışına bağladım.  Şimdilik masa üzerine koydum ama daha sonra bir ayar çekeceğim bir aparat yapıp tavana yakın bağlamayı düşünüyorum. Klima çalışırken ki çıkan sesi telefonla ölçtüm oturduğum yerden. 24°C ye ayarlanmış çalışırken ki ölçümde sonuç aşağıdaki gibi. Çok sessiz değil ama abartacak kadar da sesli değil.

http://i.hizliresim.com/DJq9Vz.jpg

Not late for nothing
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

kaç liraya aldınız hocam.

zaten mantık bellli. sıcak havayı alıp dışarı atması gerekiyor. o boru bu tip klimalarda olması lazım. iyi düşünüp bacaya bağlamışsınız.

king marka vardı 650 liraya. geniş bir odayı rahat soğutuyordu. alacaktım ama cırrrrrrrrr diye birses beni rahatsız ettiği için almadım.

içinde buzdolabı motoru koymuşlar. çok sesi yok ama klasik buzdolabı motoru sesinin içeride olması rahatsız etti biraz.

hiç olmamasından iyiymiş. ses testi için teşekkürler. bu markayıda değerlendiririz belki.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Bende böyle birşey almayı düşünüyordum hocam. Yanlız şu baca olayı kötü olmuş. Olmasa iyi olurdu. Bunun bacasizi veya kendi içerisinde şu biriktirme haznesi filan olanı var diye duymuştum. 

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

donanımhaberde merak edip başlığına baktımda, çok olumlu yaklaşılmamış. Yaktığı elektrik açısından çok verimsiz olduğu vs söylenmiş hocam. Bir an cezbetmedi değil ama bilemedim :/

Almanya Fatihi
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Ürünü media marktan dün 950 tl ye aldım.

A enerji sınıfında geçiyor cihaz.

Etiket değeri olarak da 0.95 kw/saat soğutmada, 0.85 kw/saat ısıtmada.

Diğer klimaların yaktığı enerjiyi bilem mürit varsa kıyas edebilir. Bana iyi gibi geldi. Oda 15 m2 + 7 m2 amerikan mutfak birleşik. Şu aşamada memnunum. 

İçinde su biriktirme haznesi var. Dolunca haber veriyor boşaltıyorsun. İstersen içinden çıkan hortumu direkt gider varsa yada şişeye verilebilir.  Kılavuzunda kolay kolay dolmaz su haznesi MIST teknolojisi var gibi birşeyler yazıyordu.

Tüm soruları yanıtlamışımdır umarım :)

JOE tarafından 04/Tem/16 00:29 tarihinde düzenlenmiştir

Not late for nothing
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Yok alma abi çok gereksiz soğukluk felan yalan dolan 

Az birşey yok klima al en güzel en ufak klima bile bundan ıyidir 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

vestelde kampanya vardı bende aldım fakat gürültüsünden kullanamadım yine duvara gömdük klimayı

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Mitsubishi aldım çok güzel. Bakalım fatura nasıl gelecek :) baya az yaktığı söyleniyor.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Dış ünite koymak için balkon şart değil ki.. pencerenin altına da bağlıyorlar..dış ünitenin konacağı konsol demirler uzun tijlerlre ( vidalı demir çubuk) içerden  bağlanıyor .. dış ünite de konsola. bizdekiler hep öyle..

Hayırlı olsun kliman güle güle kullan..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

bende zamanında araştırdım mobil mantıksız geldi o boru üyüzünden almadım iyiki almamışım bizim çocuk ebesini atlardı

balkon olmaması önemli değil sen alsaydın servis bağlandı öyle psikopatça yerlere dış ünite koyuyorlar onumu koyamayacaklar :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Evin balkonu yokta, pencereside mi yok üstat bi pencere kenarına bağlarlardı bu üründen verim alamazsın,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
Toplam Hit: 2363 Toplam Mesaj: 17
airfel mobil klima mobil klima ap09-3103-r2 ap09-3103