Modem Öneriniz Varmı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    Atakan bunu yazdı
    sir bunu yazdı
    Atakan bunu yazdı
    sir bunu yazdı
    Atakan bunu yazdı
    sir bunu yazdı

söylediğin modemi kullanıyorum gayet memnunum. fakat evde fiber varsa dsle modelini niye tercih ediyorsun bir üst modele baksan aynı fiyata daha iyi değil mi ?

https://www.hepsiburada.com/keenetic-extra-dsl-ac1200-4x5dbi-cloud-vpn-wpa3-amplifier-usb-4xfe-vdsl2-adsl2-fiber-mesh-wifi-modem-router-pm-HB00000MI5NK

hocam şu modelden bahsediyorum fiberden geçerli değilmi

@yalinyalniz

bakıyım hocam incelemesine felan oda fiyat aralığımda, tplink eski modermleri hiç stabil değildi ondan biraz uzak durdumda öyle diyorsan bir inceliyim

Keenetic Viva AC1300 4x5dBi Cloud VPN Dualcore MU-MIMO Fiyatı (hepsiburada.com)

Aynı fiyata bunu alabilirsin eve zaten cat6 gelip direk modeme giriyor değil mi ? extra dsl de cat6 girişi de var normal dsl girişi (Yani telefon girişi de) var. viva bir üst modeli sanırım.

edit. viva da sadece cat6 girişi var dsl girişi yok, karışıklık olmasın.

hocam söyle eve prizden sarı fiber konnektör geliyor. bunu fiber dönüştürücü qnt cihazı dönüştürüyor ve cat6 kablo ile modeme bağlıyoruz yani 2 cihaz var. 

sanırım viva modelinde direk cat6 girişi mevcut. benim attığımda dsl yani telefon kablosu girişide var. 

Sizin attığınız daha uygun bana sanırım hocam ? 

direk cat6 takacaksan ben olsam viva tercih ederdim hocam. ama dsl de bir yerde lazım olur vs dersene extra dsl de iyidir. ben kendim extra dsl kullanıyorum memnunum.

Hocam bunların arasındaki fark ne ya bir türlü anlamadım dsl giriş farkı varda, diğer özelliklerinde neler farklı ? bilgin varmıdır acaba 

@GuArDiAn55

Hocam baktım kanal 60 da 5ghz, ve bölgede kanal 60 ağ yok. Bende çok memnum idimi 1 senedirde son 1 aydır basladı bu sorunlar garip.

Keenetic boş iş, TP-Link'e özel yazılım bile yazabiliyorken hocam ben Keenetic 300TL ucuz olsa yine TP-Link alırım(operatör kilitsiz olmalı)

sen öyle diyorsan incelemeyi dikkatli yapıyım hocam ben önerdiğinde fiyat aralığımda zaten 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    Atakan bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı
    Atakan bunu yazdı
    sir bunu yazdı
    Atakan bunu yazdı
    sir bunu yazdı
    Atakan bunu yazdı
    sir bunu yazdı

söylediğin modemi kullanıyorum gayet memnunum. fakat evde fiber varsa dsle modelini niye tercih ediyorsun bir üst modele baksan aynı fiyata daha iyi değil mi ?

https://www.hepsiburada.com/keenetic-extra-dsl-ac1200-4x5dbi-cloud-vpn-wpa3-amplifier-usb-4xfe-vdsl2-adsl2-fiber-mesh-wifi-modem-router-pm-HB00000MI5NK

hocam şu modelden bahsediyorum fiberden geçerli değilmi

@yalinyalniz

bakıyım hocam incelemesine felan oda fiyat aralığımda, tplink eski modermleri hiç stabil değildi ondan biraz uzak durdumda öyle diyorsan bir inceliyim

Keenetic Viva AC1300 4x5dBi Cloud VPN Dualcore MU-MIMO Fiyatı (hepsiburada.com)

Aynı fiyata bunu alabilirsin eve zaten cat6 gelip direk modeme giriyor değil mi ? extra dsl de cat6 girişi de var normal dsl girişi (Yani telefon girişi de) var. viva bir üst modeli sanırım.

edit. viva da sadece cat6 girişi var dsl girişi yok, karışıklık olmasın.

hocam söyle eve prizden sarı fiber konnektör geliyor. bunu fiber dönüştürücü qnt cihazı dönüştürüyor ve cat6 kablo ile modeme bağlıyoruz yani 2 cihaz var. 

sanırım viva modelinde direk cat6 girişi mevcut. benim attığımda dsl yani telefon kablosu girişide var. 

Sizin attığınız daha uygun bana sanırım hocam ? 

direk cat6 takacaksan ben olsam viva tercih ederdim hocam. ama dsl de bir yerde lazım olur vs dersene extra dsl de iyidir. ben kendim extra dsl kullanıyorum memnunum.

Hocam bunların arasındaki fark ne ya bir türlü anlamadım dsl giriş farkı varda, diğer özelliklerinde neler farklı ? bilgin varmıdır acaba 

@GuArDiAn55

Hocam baktım kanal 60 da 5ghz, ve bölgede kanal 60 ağ yok. Bende çok memnum idimi 1 senedirde son 1 aydır basladı bu sorunlar garip.

Keenetic boş iş, TP-Link'e özel yazılım bile yazabiliyorken hocam ben Keenetic 300TL ucuz olsa yine TP-Link alırım(operatör kilitsiz olmalı)

sen öyle diyorsan incelemeyi dikkatli yapıyım hocam ben önerdiğinde fiyat aralığımda zaten 

Hocam WiFi bağlantısı hakkında TP-Link'in V300 modeli hakkında pek iyi bahsetmiyorlar, evdeki modemi de access point yaparsan en iyi verimi alırsın; ama bağlantı ve stabillik konusunda TP-Link gerçekten çok iyi; sektör artık TP-Link'in.

Bu arada, Türkiyede operatör kilitli bir modemin Root'una(gerçek root, telnet ve ssh session'u) giren "herhalde" tek kişiyim; tek söyleyeceğim verilerimiz başka sunucularla alışveriş halinde gözüküyor(bunu da sağlık sistemine ait bir siteye benzer bir sistemle yapıyorlar, site kaynağı US ve site ismi İtalyanca)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Hocam wifide sorun yaşıyorum zatende, ZTE modemini üstündenki rom çok kötü zaten dns bile değiştirmedi bunun için baya araştırma yaptım. 

Verilerimiz her yerde hocam haklısın. stok modem istemiyorum o yüzden birazda

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    Atakan bunu yazdı

Hocam wifide sorun yaşıyorum zatende, ZTE modemini üstündenki rom çok kötü zaten dns bile değiştirmedi bunun için baya araştırma yaptım. 

Verilerimiz her yerde hocam haklısın. stok modem istemiyorum o yüzden birazda

Model, ISP söyle hocam ben o modeme de girerim inşallah :)

Stok modem kırpılıyor, asıl tercih meselem o; orijinal yazılımda sadece brand yapsalar amenna da bi casus koymadıkları kalıyordu artık o da dert değil :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı

Bu arada, Türkiyede operatör kilitli bir modemin Root'una(gerçek root, telnet ve ssh session'u) giren "herhalde" tek kişiyim; tek söyleyeceğim verilerimiz başka sunucularla alışveriş halinde gözüküyor(bunu da sağlık sistemine ait bir siteye benzer bir sistemle yapıyorlar, site kaynağı US ve site ismi İtalyanca)

Hangi modemin neresine girdin bira aç hocam ucundan anlatıp bırakma

Bendede eski m airties 5760 var köpek gibi masallah

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı

Airties hiç kullanmadım ve inşallah kullanmam da :)

Çok yaygın bir modem, kuruntudan fazlası.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    sunyy2003 bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı

Modeme nasıl girdin ne şekilde root ettin onu anlatsana hocam valla bende tplink kullanmıştım bir tane anlik kopma yaşıyordum ama ben habire servis sağlayıcı arıyordum bizde bir şey yok diyorlardı sonra burada bir konu açıldı benim yaşadığımin aynısı dedim modem şu şu mu evet dedi dedim modemden aynı sorunu yaşıyorum ertesi gün basit bir modem buldum taktım onginden beri ne kopma var ne bir şey 

Bende tplink i sevmem ama gel gorki bir tane AP var evde siyah bir sey iyi bir paraya almıştım köpek edition maşallah 

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı
    sunyy2003 bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı

Modeme nasıl girdin ne şekilde root ettin onu anlatsana hocam valla bende tplink kullanmıştım bir tane anlik kopma yaşıyordum ama ben habire servis sağlayıcı arıyordum bizde bir şey yok diyorlardı sonra burada bir konu açıldı benim yaşadığımin aynısı dedim modem şu şu mu evet dedi dedim modemden aynı sorunu yaşıyorum ertesi gün basit bir modem buldum taktım onginden beri ne kopma var ne bir şey 

Bende tplink i sevmem ama gel gorki bir tane AP var evde siyah bir sey iyi bir paraya almıştım köpek edition maşallah 

birkaç yöntem var hocam, backup dosyasını açıp telnetd daemonunu gömüyoruz sonra da backupu encrypt edip modeme kuruyoruz ve telnet erişimi oluyor. Soft Root yöntemi budur hocam, ana yöntem ise kasayı açmayı gerektiriyor jtag ve serial için ama benim modemde vidalar yalama olduğundan açamıyorum ayrıca evde yedek modemim yok :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

@yalinyalniz

zte h298a benim modemin modeli bu hocam, bilgin varmı bu mode hakkında ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    Atakan bunu yazdı

@yalinyalniz

zte h298a benim modemin modeli bu hocam, bilgin varmı bu mode hakkında ?

Config ile root passe(şifrelenmemiş) erişilebilir ve shell access on komutu girilebilir bir modem.

Özelden yaz hocam, hallederiz; tüm büyü Root'ta açık olan özelliklerde; eğer modem optimizasyonu istersen onu ücretli yapıyorum onun dışında ssh telnet ve webgui rootuna ücretsiz yardımcı olayım.

Toplam Hit: 1893 Toplam Mesaj: 21
modem