folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Modem Şifresini Uzaktan Erişimle Öğrenme(?)

Modem Şifresini Uzaktan Erişimle Öğrenme(?)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mungabunga
    mungabunga's avatar
    Erkek

merhaba arkadaşlar

wifi şifresini bana veren ve pc den pek anlamayan (sadece wifi şifresi değiştirmesini bilen) aksi bir komşum var.
    şifreyi kendisinden isteyenler çok. bu yüzden her hafta şifreyi değiştiriyor.
    ancak aradan 2-3 gün geçtikten sonra kendisi şifreyi bana sms ile yolluyor.

bu durum canımı sıkıyor..  ve bir çok işim aksıyor. bu yüzden bir önlem almayı düşündüm.

modem erişim şifresi standart admin password olarak kayıtlı. ve wifi şifresi açık (asterisk'siz) şekilde görülebiliyor.

modem arayüzüne baktığımda uzaktan yönetim bölümün gördüm ve aklıma bir fikir geldi.

modemin uzaktan yönetim bölümünü kullanarak, telefonumun internetinden veya herhangi bir internet bağlantısı olan yerden modeme erişip wifi şifre ekranına erişebilir miyim ? bu şekilde şifreyi zahmetsiz ve anında öğrenebilirim.

eğer olabiliyorsa nasıl ve ne şekilde IP numarası vermem gerekiyor?

bir hata yaparım diye deneme yapmadım.

yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

ekran resmi : http://postimg.org/image/ide9ay1i9/

modem markası :Airties AIR5650TT

ve bu konuda başka bir şey söylemeyeceğim...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Varg
    Varg's avatar
    Erkek

modeme uzaktan erişimi açabilirsin fakat modeme tt ye talepte bulunup statik ip vermen gerekiyor çünkü modem kapandığında ip değişecektir diye düşünüyorum daha prof. networkçüler birşeylerde diyebilir.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

modemde dyndns yada noip seçeneği varmı menülerde?

varsa oralardan free üyelik açıp ordan modemin ipsine erişebilirsin. modemi dışarıya açarsanda uzaktan erişirsin

black implies white, self implies other, life implies death.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Bence böyle şeylere hiç gerek olmayabilir. Yeni nesil modemlerde ki bende tt net in 2 yıl önce verdiği salak tp-link modemde bile var kendine sanal bir kablosuz ağ kur. 

Olayın özü yeni nesil modemler 1 den fazla kablosuz ağı aynı anda kurabilirler ve her ağ için ayrı ayrı  şifre atanabilir. Mesela kablosuz ağın şu andaki ismi haydar olsun. Modem haydar ağı yanında ikinci bir kablosuz ağ da oluştursun ve adı da mungabunga olsun. Sen mungabunga ağından bağlan. Haydar ağının şifresi değişsede seni etkilemez.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Modemi uzaktan erişime açıp / Dyndns hesabı açacaksın onunla erişim sağlayacaksın. O şifreyi değiştirsede sen uzaktan Dyndns ile bağlanıp şifreyi görebilirsin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek

Sen ikinci bir ağ oluşturduğunda adam bunu fark edecek arayüzde -_- 

Mevzu derin | Papikolas Planet
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mungabunga
    mungabunga's avatar
    Erkek

büyük ihtimal ikinci bir ağı görürse fark edecektir. ama işin ilginci,modemde ikinci bir ağ oluşturma seçeneği yok. :))

modemde DDNS menüsü var. fakat hesap bilgisi istiyor. 

dyndns.org  yıllık ücret istiyor.. (varsa eğer) başka bir yerden free olan bir hesap açsak kabul eder mi? 

DDNS ekran resmi : http://oi59.tinypic.com/2415z5u.jpg

mungabunga tarafından 24/Nis/15 00:41 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heredotcomp
    heredotcomp's avatar
    Erkek
    Olgunisik bunu yazdı

Bence böyle şeylere hiç gerek olmayabilir. Yeni nesil modemlerde ki bende tt net in 2 yıl önce verdiği salak tp-link modemde bile var kendine sanal bir kablosuz ağ kur. 

Olayın özü yeni nesil modemler 1 den fazla kablosuz ağı aynı anda kurabilirler ve her ağ için ayrı ayrı  şifre atanabilir. Mesela kablosuz ağın şu andaki ismi haydar olsun. Modem haydar ağı yanında ikinci bir kablosuz ağ da oluştursun ve adı da mungabunga olsun. Sen mungabunga ağından bağlan. Haydar ağının şifresi değişsede seni etkilemez.

dual band destekli modemlerde yapabilir dediğin işlemi modem dual band desteklemiyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek

Wps yi aç. Şifre değiştiğinde wps pini gir, otomatik olarak şifreyi alır. Ama bir kereliğine modem arayüzüne girebilmen gerekir

baracuda81 tarafından 24/Nis/15 01:15 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ufak bir ücret karşiliginda sana modemi dinleyen program yazabilirim istedigin heryerden adamin modemine girersin

itsin oglum sen adam degilsin
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mungabunga
    mungabunga's avatar
    Erkek
    baracuda81 bunu yazdı

Wps yi aç. Şifre değiştiğinde wps pini gir, otomatik olarak şifreyi alır. Ama bir kereliğine modem arayüzüne girebilmen gerekir

hocam wifi şifresi değiştiğinde wps pin de değişmiş olmuyor mu?

Toplam Hit: 2147 Toplam Mesaj: 12