folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Monitör Yüzünden Windows Versiyonlarını Kur(A)Mama Problemi

Monitör Yüzünden Windows Versiyonlarını Kur(A)Mama Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Merhaba millet, eski laptobumun monitörü kullanılmaz hale geldiği için HDMI kablosu ile televizyona bağladım. 

Laptop açılırken hiç bir boot ekranını vs. göremiyorum ta ki windows tamamen yüklenip login ekranı gelene dek. Haliyle win 10'u ne F8 menüsünden recoverye boot edip sıfırlayabiliyorum, ne de başka bir opsiyon ile yükleyebiliyorum. 

TV'de hdmi girişi composite video girişi ve scart girişi var ama elimde bilgisayardan çıkan vgaya bağlayabilecek bir adaptör olmadığı için başarılı olamadım. 

Acaba live bir şekilde bir windows kopyası başlatsam formatı live olarak atabilir miyim? usblere işletim sistemi kurmak için bir metot vardı yanılmıyorsam o tarz birşekilde yoksa illa vga kapasiteli bir monitör bul öyle yükle falan mı dersiniz? 

Çok sıkılıyom
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

İmkanın varsa diski başka alete tak,  Windows 7 yi kur,  bu alete geri takip,  genellikle calisiyor

black implies white, self implies other, life implies death.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

hocam dahili ekranı söküp hdmi veya vga ile denermisin belki tek monitör olarak algılayıp görüntüyü direk tv ye verebilir.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Hocam Windows 10 da zaten uefi modunda f8 yok. Bilgisayarı 3 defa düğmesine uzun basılı tutuarak açıp kapat seçenekler gelir. 

iyibu! yeniden..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    by_Tet bunu yazdı

Hocam Windows 10 da zaten uefi modunda f8 yok. Bilgisayarı 3 defa düğmesine uzun basılı tutuarak açıp kapat seçenekler gelir. 

Tamam da eski anakart olduğu için uefi yok ve onu geçtim biosa giremiyorum HDMI ile :) 

Yunus hocam sadece anakart var zaten ekran vs yok. Vga bir Monitörüm de yok malesef en kötü internet kafede falan atarım. 

Çok sıkılıyom
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

:|

Çok sıkılıyom
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

aynı sorunu başka arkadaş da yaşımıştı sen miydin yoksa hatırlayamadım ama o arkadaş  hddyi başka pc de formatlayarak sorunu çözmüştü

İmzalamazsam ne olcak?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

harddiski biçimlendirsen boot edecek bişi yok diyip otomatik olarak usb veya dvd rom dan boot edebilir bide onu dene hocam yada boot edecek bişi bulamadım kenks hatası verir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    Liquid bunu yazdı

aynı sorunu başka arkadaş da yaşımıştı sen miydin yoksa hatırlayamadım ama o arkadaş  hddyi başka pc de formatlayarak sorunu çözmüştü

Yok o ben değildim hocam :) 

yunusdogan bunu yazdı

harddiski biçimlendirsen boot edecek bişi yok diyip otomatik olarak usb veya dvd rom dan boot edebilir bide onu dene hocam yada boot edecek bişi bulamadım kenks hatası verir

o konuda sorun yaşayacağımı sanmıyorum çünkü daha açılırken boot esnasında escape' e basıp açılır menüden ya ikinciyi ya da üçüncüyü seçmem yetiyor ama sorun şurada; hdmi driverları windows tamamen açıldıktan sonra aktifleşmiş oluyor ve bunun anlamı da login ekranından önce hdmi'ı kullanamıyorum demek. elimde old school Pb,Pr,Py kablosu var tv arkasında da girişi var. pek renge falan takılmıyorum tabi ama bu kablonun uçlarını kesip vga portuna nasıl tıkıştırırsam görüntü alabilirim acaba? 

Çok sıkılıyom
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Aynı sıkıntı bende de var. VGA kablosu ile TV'yi bağlayıp format atmıştım. Sonra hdmi'a geçtim.

Sonra bir daha format atmadım :)

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
Toplam Hit: 1984 Toplam Mesaj: 20
win10 yükleyememe monitörsüzlük başıma vurdu ühühühühü