folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Monster Aşırı Isınıyor

Monster Aşırı Isınıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek

Monster yetkili servisine mail attım geri dönüş olmadı garantim 1 ay önce bitti sürekli bu ısınma sorunundan şikayetçiyim termal macunu yenilettim + fanları temizlettim 1 ay sonra yine aynı ısı değerlerini görüyorum. Ek bilgi: Turbo fan açık, laptop masanın üstünde temiz zeminde değerler bunlar. Sistem boşta ise ısı değeri: 65-68 arası. Son olarak yeni format attım, windows bozuk olma ihtimali var mı sıcaklığı artıracak derece.

Arada oynadığım Grafik ayarları ORTA derece olan LoL bile 1 oyundan sonra FPS ortada

http://i.hizliresim.com/vX9VnO.png

AIDA ile ölçtüğüm oyundaki ısı değerleri de bunlar:

http://i.hizliresim.com/LZrNlo.png

Şimdi sorun ne olabilir çözüm arıyorum.

Kendini bulmak istiyorsan, kendin için düşün.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Cihaz kendi kendine kapanma yapıyor mu peki?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek
    Martech bunu yazdı

kapanmıyor ısınmadan dolayı diyorsuan. Ama alıp dizine koyarsan diz yakacak seviyede sıcaklık.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

termal macundan sonra hala aynısay bir linux live usb ile test yaparmısın hocam

windows10 boştayken vs.

sonrada  linux boştayken ve tarayıcılar açıkken.

bir yazılım da sebep oluyor olabilir. monsterı arama mail atma verilerini yedekle sen bi temiz format ile test et hala devam ediyorsa bilgisayarcının bakması gerek zaten.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

bendede aynı sorun yapmaya başladı niyeyse alalı 1 sene yi geçti normal ekrnda bişey yok 

garantisi devam ediyor bende termal macun die düşündüm ama demekki oda işe yaramamış.

turbo fanı açınca normale dönyr fakat kapatnca oyun oynarken baya ısınmaya başladı oyundayken  şu anda yavaştan üstte klavyeyede ısı çıkmaya başladi :S

cihaz   tulpar t5 v1,4,1  15 inç 

Nev-i Şahsına Münhasır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    antivirus bunu yazdı

bendede aynı sorun yapmaya başladı niyeyse alalı 1 sene yi geçti normal ekrnda bişey yok 

garantisi devam ediyor bende termal macun die düşündüm ama demekki oda işe yaramamış.

turbo fanı açınca normale dönyr fakat kapatnca oyun oynarken baya ısınmaya başladı oyundayken  şu anda yavaştan üstte klavyeyede ısı çıkmaya başladi :S

insanı laptoptan soguttunuz la :D illa kasa toplatacanız.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek
    Aytekinet bunu yazdı
    Martech bunu yazdı

kapanmıyor ısınmadan dolayı diyorsuan. Ama alıp dizine koyarsan diz yakacak seviyede sıcaklık.

linux live usb ile testnasıl yapılıyor pek bilgim yok bu konuda başka windows kursam düzelir mi sence

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    antivirus bunu yazdı

insanı laptoptan soguttunuz la :D illa kasa toplatacanız.

ya makinenin performansından hiç bi şikayetim yokda 2 sene oldu alali yeni yeni başladı işte götürücem garantiside yeni bitti gerçi bakalım :)

Nev-i Şahsına Münhasır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Bence olay tamamen win10 ile ilgili..

Kendine İyi Bak ..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek
    darkroques61 bunu yazdı

Bence olay tamamen win10 ile ilgili..

nasıl yani hocam ek olarak laptobu açtım fanı temizledim boşta sıcaklık 60 derece

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

termal macunun doğru sürüldüğüne emin misin? bende çok macun sürdüm,temizledim macunu çektim fakat bi seferinde macunu fazla sürdüm ısınma devam etti. diğerinde de macunu fazla sürdüm çok ısınıo diye az sürdüm yine ısındı :D yani macunun doğru sürülmesi önemli

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler