folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Monster Ekrana Görüntü Gelmiyor

Monster Ekrana Görüntü Gelmiyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek

Arkadaşlar monster abra a5 v.1.1 laptobum var ramden dolayı ekrana görüntü gelmiyor ama şöyle bir sıkıntı var bilgisayarcılara götürdüm onlarda anlam veremedi. laptobun üzerindeki 8 GB ram ile çalıştırırsan görüntü gelmiyor 2.slota 4 gb'lık ram taktık ikisi birlikte olunca açılıyor 2 rami de görüyor 12 GB görüyor yani. ram bozuk desem değil slotlar sağlam ekran kartı hdd çalışıyor hatta tüm parçaları söküp temizledim monteledim yine yok. 

Sonrasında laptobu 2 ramle açıktan sonra ram taraması yaptım sorun bulmadı, sonra  diğer taktığım rami çıkardım kendi ramiyle açmaya çalıştım açtı yaklaşık 3 4 saat sonra yine mavi ekran verdi görüntü gelmedi sonrası yine başa ek ram takıp açtım vs.. 

böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu ne yapabilirim?

Kendini bulmak istiyorsan, kendin için düşün.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

rami diğer slota takınca görüntü geliyor di mi ?

hiç ram takmadan açınca 3 bip falan veriyor mu ?

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

kendi ramini hangi slota takarsam takayım açılmıyor yanına başka ram takmadan sadece dün şöyle oldu bios pilini söktüm rami söktüm tekrar taktım açıldı 1 saat sonra yine kapandı.

hiç ram takmadan çalıştırmadım. slotlarda sıkıntı yok

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Aytekinet bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

kendi ramini hangi slota takarsam takayım açılmıyor yanına başka ram takmadan sadece dün şöyle oldu bios pilini söktüm rami söktüm tekrar taktım açıldı 1 saat sonra yine kapandı.

alet için monsterin sitesinde bios update var mı ?

yoksa clevo dan bios update bulup deneyebilirsin.

başka bir şey gelmedi aklıma ama muhtemelen chipsetle ilgili falan bir sorundur ya.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    Aytekinet bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

başka bir şey gelmedi aklıma ama muhtemelen chipsetle ilgili falan bir sorundur ya.

laptoba görüntü gelmediği için bir şey yapamıyorum ama biosun güncel olduğunu sanıyorum başka bir sıkıntı olabilir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    Aytekinet bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    Aytekinet bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

laptoba görüntü gelmediği için bir şey yapamıyorum ama biosun güncel olduğunu sanıyorum başka bir sıkıntı olabilir

vga çıkışı denedin mi ? yoksa da hdmi ile denesen ?

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı
    Aytekinet bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    Aytekinet bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

vga çıkışı denedin mi ? yoksa da hdmi ile denesen ?

hdmi ile tv ye bağladım yine görüntü gelmedi hocam

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Ram slotunu diş fırçası ile kuru olarak temizle, ram bağlantı uclarını da silgi ile silerek parlat ve tak, temassızlık olabilecek bir gizli oksitlenme ihtimali var gibi.. Soketin içini mercek ile incele bak, temizlik ile ilgili ciddi kronik arızalar ile karşılaşmıştım... Veri yolu işletimi hususunda Setup IRQ kesmeleri düzgün atmıyor olabilir, bunu setup güncellemeyle aşabilirsin, yani güncel bile olsa, yine de yeniden yükle.. setup verilerini tazelemek sorunu giderebilir. 

Anladığım kadarla, ram slotunu tek çalıştırdığında açmıyor, çift çalıştırdığında açıyor ama bir saat gibi sonra kapanıyor..  Sadece 4 GB ram ile tek slot ile dene, açarsa ve sorun vermezse zaten 8GB Ram arızalıdır sonucuna ulaşırsın.

ShockMan tarafından 26/Eki/18 04:01 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı

Ram slotunu diş fırçası ile kuru olarak temizle, ram bağlantı uclarını da silgi ile silerek parlat ve tak, temassızlık olabilecek bir gizli oksitlenme ihtimali var gibi.. Soketin içini mercek ile incele bak, temizlik ile ilgili ciddi kronik arızalar ile karşılaşmıştım... Veri yolu işletimi hususunda Setup IRQ kesmeleri düzgün atmıyor olabilir, bunu setup güncellemeyle aşabilirsin, yani güncel bile olsa, yine de yeniden yükle.. setup verilerini tazelemek sorunu giderebilir. 

Anladığım kadarla, ram slotunu tek çalıştırdığında açmıyor, çift çalıştırdığında açıyor ama bir saat gibi sonra kapanıyor..  Sadece 4 GB ram ile tek slot ile dene, açarsa ve sorun vermezse zaten 8GB Ram arızalıdır sonucuna ulaşırsın.

hepsini daha öncesinde denedim oksitlenme olma ihtimaline karşı belirmeyi unutmuşum ama işe yaramadı, farklı tek ram le çalışıyor her iki slotta denedim laptop açılıyor. AMA kendi orjinal rami ile tek başına açılmıyor yanına ek bir ram olmadan.  Ek bir ram ile açtığımda iki rami de sorunsuz görüyor yani 12 GB sıkıntısız o yüzden ram arızalı diyemiyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Aytekinet bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

hepsini daha öncesinde denedim oksitlenme olma ihtimaline karşı belirmeyi unutmuşum ama işe yaramadı, farklı tek ram le çalışıyor her iki slotta denedim laptop açılıyor. AMA kendi orjinal rami ile tek başına açılmıyor yanına ek bir ram olmadan.  Ek bir ram ile açtığımda iki rami de sorunsuz görüyor yani 12 GB sıkıntısız o yüzden ram arızalı diyemiyorum.

Hocam diyebilmelisin, çünkü ram sayımını doğru verse bile, emisyon kaybeden yarı iletken barındıran bir çip belki de bir minik diyot ya da minik transistör yüzünden bilgisayarının acı çekmesine bir son vermelisin.. 4GB Ram ile sorunsuz bir şekilde çalışıyorsa, ona yeni bir 8GB ram alman gerekecektir.. 

ShockMan tarafından 26/Eki/18 06:43 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek

hocam biosu sıfırlayıp dener misin ?

bios pilini çıkarttığınızı belirtmişsiniz ama sıfırladınız mı acaba ?

“Fortes Fortuna Adiuvat”
Toplam Hit: 1918 Toplam Mesaj: 20
monster ram monster siyah ekran monster black screen