folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Motor Tavsiyesi

Motor Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek

Hocalar merhaba, 

Bundan 1 yıl evvel, geçen yıl bu vakitler yani, okula gidip gelmek adına bir motor arayışı içine düşmüştüm ve daha evvel motorlu araç tecrübemin olmaması sebebi ile çevredekiler ve internette izlediğim bazı videolar beni scootera yönlendirmişti.

Neyse ki 2. el, düştüğümde içimi yakmayacak bir motor buldum temizinden, Taywan malı bir Kymco scooterdı. Yüzlük. Diğer o saçma scooterlar gibi değil, baba scooterdı. Düştüm defalarca, bana mısın demedi, en fazla aynası kırıldı. 

Fakat dediğim gibi, düşe düşe ben bu motorun ağzına sıçtım. Gün geldi hız yetmemeye başladı ( depo full ise max: 100km/h), gazı çok asılıp gaz telini koparttım. Gün geldi, benzin koymayı geciktirdim, motor benzin bitince stop etti yolun ortasında, çevre yolunda ölüm tehlikesi atlattım + motorun hava yapmasını sağladım vs. 

Artık benden bezdi. 

Şuan çevredeki motorcu tanıdıkların görüşlerini de aldığıma göre, başlangıcı başarı ile ölmeden tamamlamışım hocalar :) 

Motor en son 2 gün evvel yağı bittiğinden, motor yatağı sardı ve şuan hurda. Yaptırmayı düşünmüyorum. Hurda fiyatına satıp bir motor alacağım. 

100'lük bir motoru kullandım, artık 150lik bir motor alayım dedim ve cebime en uygun fiyatlısı ve performans olarak da cidden alanın pişman olmadığı bir model var aklımda. ( Kuba Cita 150 ) 

Bu motoru genelde şu modifiyeci, egzozu açtıran ve bütün mahalleyi inleten, motoru kaplumbağa gibi yere basan ve her yerini saçma sapan ( @t@rLı qenc, b@ba yorqun ) tarzı stickerlar  veya alev efekti ile dolduran gençler kullanıyor haliyle polis amcalar da diğer motorlara nazaran daha bir kıl kapıp çevirmeye alıyorlar. 

Ben diyorum ki, a2 ehliyeti de alabiliyorum bu yıl. Bir ehliyet alayım, bunun egzozunu da çok bokunu çıkartmadan çevreyi rahatsız etmeyecek şekilde ayarlattırayım. Sakin sakin işime gücüme bakayım. 

Şimdi sorularım; 

Okul ile evim arası 8 km, önceki motorum beni 5 TLlik benzin ile 2 gün okula götürüp getiriyor, hem de mahalledeki işlerimi gördürüyordu. Bu motor bunu yapar mı, yapmazsa okula 2 günde kaç lira yakar gidiş geliş? 

Ben önceki motorumda çok sık yolda kalıyordum, gerek ısınmadan, gerekse başka sorunlardan, bu motor beni yarı yolda bırakır mı? 

Bir de bir aksilik olduğunda yedek parçası kolay bulunur mu? 

Son olarak; 

Resmî sitesinde 0 fiyatına 3000 TL diyorlar.

Kampanya yapan yerler var mıdır, daha ucuza bulabileceğim?

Th3Ultra tarafından 04/Ağu/15 10:48 tarihinde düzenlenmiştir

Amacımız; zengin olmak. Zengin görünmek değil.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IvC
    IvC's avatar
    Erkek

cbf 150 iyi gibi bende almayı düşünüyorum şu sıralar. kalas gibi duruyor ama çok tutuluyor, az yakıyor, yedek parça bol, titreşim az.  

20 yaşında komünist olmayanın kalbi, 40 yaşında komünist olanın aklı yoktur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

O tipte bi motora binecegine hic binme hocam kalas gibi alet. Ybr125 filan bak. Bajaj pulsar 200ns var oda f/p olarak iyidir tipide güzel cokta yakmaz temiz ikinci el bulursun.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

TVS apache rtr 150 tam senlik.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pawlow
    Pawlow's avatar
    Erkek
    RebelliouS_SouL bunu yazdı

TVS apache rtr 150 tam senlik.

ben aldım yaklaşık 2 hafta önce ilk motor denememdi. alırsan mutlaka lastiklerini değiştir. arka lastiği berbat. onun haricinde 100 scooterdan 150e geçmen seni tatmin etmeyecektir daha yüksek kapasiteli birşet bakmanı öneririm. tavsiyem xmax 250 olur am bütçe tamamen. yok illa 150 alacam diyorsanda tvs öneririm birar titrer ama 120-140 gider. torku yüksektir sıkıştıran olursa uzar geçersin yanından. şeklide fena değil.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

cbf 150 ye para vermeyin o motorların devri kapandı (yapısal olarak) 3 bujili tek silindir motorlar var bunların arasında en iyisi bajaj pulsar 200cc ile 250cc performansı alıyorsun, ktm nin motor bloğuna benzer bir bloğu var ve ktm şasisi kopyalanmış biraz büyütülerek... ekonomik olması için gaz tepkimesi düşük tutulmuş gazı açınca da gayet iyi gidiyor, sym deki kronik sorunlar bu alette yok, plastikleri adi artçının oturduğu yer bok gibi ama motor tek kişi için inanılmaz iyi öyle ki virajlarda beni çok yanıltan bir 200 lük oldu. Sakin kullanırsan 100km de 2.5 litre, çılgın kullanırsan 3,4 lt yakıyor, benim gibi adamlar için iyi bir motor değil fakat öğrenci için çok iyi, motorda dikkat edilecek bir husus da tehlike anında kaçabilmektir 200cc pulsar hafifliğiyle seriliğiyle şasi tipiyle sizi pek çok tehlikeden kurtarır aynı yatma şekliyle cbf de kendinizi yerde bulursunuz, her iki motora da binmeden almayın.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

yakınlarında ecza deposu . varsa git ordaki moto kuryelere sor derim sana yakıtta tutta yedek parçaya ne ne değildir en iyi onlar anlatir.

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

cbf 150 ye para vermeyin o motorların devri kapandı (yapısal olarak) 3 bujili tek silindir motorlar var bunların arasında en iyisi bajaj pulsar 200cc ile 250cc performansı alıyorsun, ktm nin motor bloğuna benzer bir bloğu var ve ktm şasisi kopyalanmış biraz büyütülerek... ekonomik olması için gaz tepkimesi düşük tutulmuş gazı açınca da gayet iyi gidiyor, sym deki kronik sorunlar bu alette yok, plastikleri adi artçının oturduğu yer bok gibi ama motor tek kişi için inanılmaz iyi öyle ki virajlarda beni çok yanıltan bir 200 lük oldu. Sakin kullanırsan 100km de 2.5 litre, çılgın kullanırsan 3,4 lt yakıyor, benim gibi adamlar için iyi bir motor değil fakat öğrenci için çok iyi, motorda dikkat edilecek bir husus da tehlike anında kaçabilmektir 200cc pulsar hafifliğiyle seriliğiyle şasi tipiyle sizi pek çok tehlikeden kurtarır aynı yatma şekliyle cbf de kendinizi yerde bulursunuz, her iki motora da binmeden almayın.

iso modelide güzel 150 likler iyidir :)

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

takipdeyim  :)

Nev-i Şahsına Münhasır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    muco
    muco's avatar
    Erkek

Honda diyorum başka birşey demiyorum git hangi modelini alırsan al Honda al (Y) .

Topluluk içinde verilen öğüt öğüt değil hakarettir. Hz Ali
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Cbf 150 ye kötü diyen adam motordan zerre anlamıyor demektir 

tavsiye ederim cbf 150 efsanedir 

ayrıca Pulsar 200 ns de iyidir 

SeRDaR tarafından 04/Ağu/15 10:10 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 3618 Toplam Mesaj: 32
kuba çita 150