Motorsiklet Ve Şerit Olayı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Merhabalar merak ettiğim hir durum var.

Şimdi örneğin cift seritli bir yolda yada isiklarda beklerken motorsiklet suruculeri iki aracin arasindan geçerken o sirada arac sinyal verip serit degisirken aradan motorsiklet gelip araca çarpıyor ve zarar veriyor bu durumda motorsiklet mi suçlu oluyor ? 

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

evet motor suçlu. Bizim ülkede filtre yasal değil ama göz yumuluyor. Yasal olan bir iki ülke var diye biliyorum.

edit:

Bugün kanalıma gelen yorum. Konuya denk geldiği için koyayım dedim şunu. Bu kişi hayatında hiç motor kullanmamış biri. Kullansa filtrelemenin nasıl gereksinim duyulan bir şey olduğunu bilirdi. Ama diğer düşünceleri adına haklı. Filtreleme sonucu yaşadığın kazada suçlu her zaman motorcudur.

coLin tarafından 15/Mar/18 01:02 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Evet, motosiklet suçlu oluyor çünkü motosikletin yolu değil orası. Motosiklette bir araç ve şeritten değil, yoldan gitmesi gerekmektedir.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

avrupada bu aradan gitme kültürü oturmuş vaziyette ancak maalesef ülkemizde böyle bir durum yok.

motosikletler hiçbir zaman normal bir araç gibi görülmüyor bu memlekette.

dediğin olayda ise aradan giden motosikletli hatalı olur.

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Ülkemiz gibi az gelişmiş ülkelerde arabacılar motorcuları sıkıştırılır, arabacılar yolun kendilerine ait olduğuna inanırlar, arabacıların en ilginç özellikleri motorun dibine kadar girerek taciz etmek, üstüne kırmak, ışıklarda rahatsız etmek, önüne atlayıp frene basmaktır. ayrıca arabacılar motorcuların şeritte rahat hareket etmelerine ve durmalarına izin verilmez bu yüzden ülkemiz gibi az gelişmiş ülkelerde motorlar boşluklarda, emniyet şeridinde hareket eder ve sürekli korna çalarak çakar yakarak ilerler. arabacılar genellikle trafik kurallarını da bilmez, otoyolda araç hareket halinde olmasa bile kapını açıp yolcu indiremezsin, karayolunda en sağa yanaşıp dörtlünü yakarak indirebilirsin, takip mesafesi bırakamıyorsan bile fren mesafesi bırakmak zorundasın bunu da bilmez arabacılar çünkü arabacıdırlar ellerinde telefon vardır, radyolaraı açıktır, arabada çükleriyle oynarken burunlarını karıştırırlar hele trafik yürümüyorsa yandan geçen motorlara ters ters bakmaları onların hızlı hareket etmeleri iyice psikolojilerini bozar çünkü arabacıdırlar arabaya o kadar para vermiştirler ve gidemiyorlardır.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LuCiFeR
    LuCiFeR's avatar
    Erkek

motorsiklet suçludur muhtemelen ancak şöyle bir gerçek var ki şeritte rahat bıraksalar akan trafikte kimse aralar girmez ancak şeritte sürekli taciz ediliyoruz ya arkaya gelip bi karış mesafede gidiyor yada sagdan / soldan gelip iki şerit ortasında gidip seni sıkıştırıyor. Bu konuda gerçekten çok iki yüzlüler bir kaç ay önce fsm köprüsünde şeritte giderken soldan bir araç gelip sıkıştırdı, sağdan geçip önünden gitmeye devam ettim tekrar sıkıştırdı. "Niye sürekli sıkıştırıyorsun şeridimden gidiyorum" dediğimde "motor degilmisin sağdan gitsene" dedi (en sağ şeritte gidiyorum bu arada adamın kastettiği emniyet çizgisi) aynı adamla ben emniyetteyken sorun yaşasam mesala ne işin var burada der. velhasıl kelam motor işi zor olaylara tek taraflı bakmamak gerek motorcuların da cok hatası var ama şu bir gerçek ki trafikte büyük balık küçük balığı yer kuralı var ve maalesef motorlar bu düzende sadece plankton.

LuCiFeR tarafından 15/Mar/18 10:38 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

Türkiyedeki sosyal yozlaşmanın, yobazlaşmanın en büyük örneği trafik.

Kamyon, kamyonet, otobüs, minibüs normal aracı sıkıştırır. Umursamaz farkına varmaz (Aslında varmak istemez, ben büyüğüm siktir git yol ver der).

aynı şekilde de normal araç motosikletliyi sıkıştırır.

motorsikletli de yayaları sıkıştırır. 

Velhasıl kelam insana saygımız olmadığı için herkes tuttuğunu sikiyor. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    Doğru bir tebit.

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Motorsiklet alıp trafikte bütün şeritlerde üstünlüğü olduğunu sanan tayfaya selam olsun. O kafa kamerasını bir gün birine monteleyecem ama hayirlisi tabi. 

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek

istanbulda en az 40 bin km motor tecrübem var her sabah işe gelip akşam eve gidiyorum.

bence ehliyet verilirken insanlara B otomatik  ehliyet bile verilse

İlk önce kendi kullnacağı klasmandaki araçlar da trafikte

sonra motor  arkasında  trafik deneyimi

en sonundada Tır veya kamyon içinde bir deneyim yaşatılmalıki 

Tırın manevra yapısını

motorun soğukta sıcakt ne çektiğini

kendi aracının yapısını ve trafikte ne halde göründüğünü bilmesi lazm

yoksa kimse kimsenin halinden anlamıyor.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

motorsiklette her araç gibi şeridinden gitmeli, takip mesafesine dikkat etmelidir. Bizim mallar yırtık dondan zik çıkar gibi aralardan çıkarak kullanmaktadırlar ve %100 suçludurlar. ve bu gerizekalıların %95 i de bunu bilmemektedir. Haklıymış gibi artist takılırlar. şerit harici yanlardan sıvışırken bir kazaya sebep olurlarsa direkt polisi arayıp sülalesini zkin. 

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
Toplam Hit: 2358 Toplam Mesaj: 13
motorsiklet