Motosiklet Rampa

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erblood
    erblood's avatar
    Erkek

lastiğinin genişliğinde ve merdiven uzunluğunda bir u demiri (putrel) alıyorsun ve işini görüyorsun.

sadece dikkat etmen gereken konu u demirinin ucuna kaymaması için bir dayanak noktası bulman.

ayrıca motorun üzerinde olmaman gerekiyor boyun kurtarmazsa bu dediğim olmaz.

kolay gelsin

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    erblood bunu yazdı

lastiğinin genişliğinde ve merdiven uzunluğunda bir u demiri (putrel) alıyorsun ve işini görüyorsun.

sadece dikkat etmen gereken konu u demirinin ucuna kaymaması için bir dayanak noktası bulman.

ayrıca motorun üzerinde olmaman gerekiyor boyun kurtarmazsa bu dediğim olmaz.

kolay gelsin

eyv hocam putrel ne bilmiyordum araştırıyorum hemen..

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

u4q9oQrZQdmM0Lzv6Y8Dog.png (256×152)

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Merdiven basamaklarinin bir kenarini betonla doldur hocam :)

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    malamadre
    malamadre's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

resimdeki gibi üçgen kütükler yaptır tam merdiven ölçüsüne göre.

kancalı vidalar var sağlam. onlarla zincirlerle birbirine bağla. motoru çıkaracağın zaman kütükleri koy zincirleri tak kayma yapmasın diye işin bitince çıkar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

140 kilo motor, 2 tane koruma takozu taktır bağla iple al sırtına çıkar kaç merdiven varki...

cnc kesim işi yapanlar var  3 parçalı katlanır alüminyum rampa istiyorum der uzunluk verirsen sana katlanır bir rampa yaparlar fakat 500 den aşağı para almazlar. çoğunda şablonu da vardır, cad dosyasını kendin bulup indiredebilirsin.

RETRET tarafından 25/Eyl/17 13:56 tarihinde düzenlenmiştir

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    malamadre bunu yazdı

resimdeki gibi üçgen kütükler yaptır tam merdiven ölçüsüne göre.

kancalı vidalar var sağlam. onlarla zincirlerle birbirine bağla. motoru çıkaracağın zaman kütükleri koy zincirleri tak kayma yapmasın diye işin bitince çıkar.

Hocam bu şekilde düşündüm lakin ön lastik en üst noktaya geldikten sonra motorun altı tavan noktasına sürer hatta takılı kalır ilerleyemez olarak düşünmüştüm. O yüzden yatayda daha uzun bir rampa ihtiyacım var.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

140 kilo motor, 2 tane koruma takozu taktır bağla iple al sırtına çıkar kaç merdiven varki...

cnc kesim işi yapanlar var  3 parçalı katlanır alüminyum rampa istiyorum der uzunluk verirsen sana katlanır bir rampa yaparlar fakat 500 den aşağı para almazlar. çoğunda şablonu da vardır, cad dosyasını kendin bulup indiredebilirsin.

Gel birlikte çıkaralım canavarı hocam..:))

Dediğin gibi yaptırmak baya maliyetli.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Katlanir parcali yaptir aksam eve al durmasin kimse de rahatsiz olmasin ahsapta yaptirabilirsin hatta sanayiyey git olcl hepsini ya da marangoza yaptir karabaglarda var heryerde bulursun hatta bucada kasaplarda da var demirci filan sanirim

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

Gel birlikte çıkaralım canavarı hocam..:))

Dediğin gibi yaptırmak baya maliyetli.

1 sene boyunca gv650 yi 5 merdiven taşıdım. boyun 170 civarıysa gücün yeter ona. 2 koruma takozu taktır bir de sağlamla takozlardan bağla urganı yüklen sırtına çıkar 3 merdiven bir şey yok orda.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 2621 Toplam Mesaj: 21
motosiklet merdiven