folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Motosiklet'ten Anlayan Müridler Bakabilirmi

Motosiklet'ten Anlayan Müridler Bakabilirmi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    McM
    McM's avatar
    Erkek

Arkadaşlar Merhaba,
    Motosiklet alma arifesindeyim... Malum sezonda kapanmak üzere.. İlk motorum olucak ve gerekli ekipman ve eğitimimi tamamladım. Başlangıç motoru olarak Kawasaki z300 düşünüyorum .. Ama grenajları ve parça fiyatlarının yüksek olduğundan bahsediliyor.. Motoru garajta indirip çıkarırken düşürme ihtimalimi göze aldığımızda bu grenaj dediğimiz parçalar çok çabuk zarar görürlermi. Bilgi ve deneyimleriniz doğrultusunda fikir ve görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Devlet meselesi yaptım bir motosiklet alıp çıkamadım ...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

çok anlamam ama akülü al bence. şarjlı olanlar varya ondan.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    command3r
    command3r's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

başlangıç motoruna o kadar para verme bence ve anladığım kadarıyla sport istiyorsun hondalara yönel hocam gayet ucuz kaliteli ve parçaları yaygındır honda cbr250 olabilir bide tabi düşünürsen duke kmt 200lüklerede bak bence

djarum black kanka
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

125lik skuterle başla trafikle yolla başa çıkman 4 ay, uzmanlaşman 6 ay motorun trafikteki yerini öğrenmeden vitesli olmaz, dikkat dağınıklığı götürür. 2.motor 200cc vitesli tek silindir ktm paran yoksa bajaj bak.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

bence direk vitesli ile başla hiç sukutura bulaşma.

birde cc küçük olsun başlangıç 125-150cc iyidir.

çin malı alıcaksan mondial kuba felan ucuzuna bak sonuçta başlangıç möotoru düşeceksin vuracaksın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

125lik skuterle başla trafikle yolla başa çıkman 4 ay, uzmanlaşman 6 ay motorun trafikteki yerini öğrenmeden vitesli olmaz, dikkat dağınıklığı götürür. 2.motor 200cc vitesli tek silindir ktm paran yoksa bajaj bak.

dusuk motorla basla z300 e filan baslama .ha yok.ben scoterla.baslamam dersen 250 lik cruiser ya da 150 lik cross ta olabilir ama bu makine olum.makinesi gibi.

egitim.nerede aldin ???

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Cok guzel motor sokak motoru oluyo galiba bunlar,daha once kullanmadiysan once ikinci el almak daha iyidir herhalde dusersin kalkarsin uzulmezsin,grenaj icinde koruma yaptirirsin olur biter ogrenince de bunun 750 ligi vardi galiba cok guzel bi motor direkt ona gecersin :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Özentisin götü başı dağıtıp motor tehlikeliymiş diyip bırakacaksın. Skutere binme direk vitesle başla diyenler :) adam motorun trafikteki yerini bilmeden momenti ivmelenmeyi kavramadan dengeyi çözmeden araç takibini mesafe ayarını kontra yapmasını bilmeden ayna kontrollerini öğrenmeden vitesle debriyajla yokuşta kalkışla falan mı uğraşsın. 125 lik motor düzde 140 a çıkıyor ama zonk diye durmuyor. Motorla ciddi kazalar yapmış biri olarak diyeceğim şu: dikkatli ol bu kafayla gömerler seni.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

motor işi tecrübe ister. trafikte yağ gibi akmayı bilmeyene kadar sağlam bir motor alma.

önce güvenlik. adamlar kaza yaparken niye paramparça oluyor ? çünkü ehliyet cebinde motor altında tam gaz ne yerse.

aynı benim enişte gibi yapmayın.

adam doğduğu günder beri birşeyleri anlamadan hareket etmeye çalışıyor.

araba kiraladı bindik gidiyoruz. clio ile 180 yapıyor . dedim ne yapıyorsun ? araba işte basıyoruz gidiyor dedi :D

kurallar ışıklar ne olacak dedim can güvenliğimiz ?. ya bişi olmaz işte basıyorum gidiyor yol bomboş ne olacakk i diyor :S

araba viteste marş basar. gece ışığı açık unutur sabah araba çalışmaz, gider bir yere vurur birde suçsuzum diye kıyameti kopartır. amk dedim her  adama araç teslim etmeyeceksin bu zamanda.

3. viteste kalkış yapmaya çalışır. küfür eder bu nasıl araba diye :D onunla bir yere giderken hiç seslenmiyorum acayip maceralı oluyor :D

sonuç olarak güvenliğin için küçük ve kullanımı zor olmayan bir motorla biraz piyasa yap ondan sonra büyük bir makina alırsın. 

kaza geliyorum demez. şak şuk bam küt bir bakarsın hastanede heryerin kırılmış.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bayarbatuhan
    bayarbatuhan's avatar
    Erkek

iyi güzel de , neden yüksek cc ile başlıyorsun ?  Allah korusun motor tehlikelidir.

Şahsi fikrim 150 cc ile başla derim ama illa yüksek olsun dersen racing yerine 250 cc lik enduro ile başla derim rahatlık açısından.

mondial yeni bir enduro çıkarmıştı son dönemde  r3xi idi galiba modeli,  bir bak derim , başlangıç için uygun gibi geldi bana , kazasız belasız kullanman dileğiyle ..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

Biraz irice biriysen z300 çok küçük kalıyor altında

Toplam Hit: 1549 Toplam Mesaj: 16
motosiklet grenaj