folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Mouse Konusunda Logitech Ve Microsoft Arasında Kaldım,Sizce Hangisi?

Mouse Konusunda Logitech Ve Microsoft Arasında Kaldım,Sizce Hangisi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erick
    erick's avatar
    Erkek

Müridler logitech m305 kullanıcısıyım. 2 yıldır da yatak döşek dinlemeden kullandım, yatakta CS bile oynadım. ama sol tuşu artık bozuldu 1 tıklamada en az 3-4 kez basılıyor. bundan dolayı sıkıntım oldu yeni bi tane alayım dedim.

Orta tuşu tekerleğini yeni sekme açma/kapama için yoğun olarak kullandığım için en hassas noktam orasıdır. Orta tuş yani tekeler basma/esneme aralığı kısa olması lazım tık tık açmam lazım ve çok sesli olmadan.

Aşağıdaki fotoğrafta karşılaştırma yaptım 3 model arasında, kullanmış ya da kullanan arkadaşlarını özellikle bekliyorum.

Logitech m325

Logitech m515

Microsoft 3500

http://j1304.hizliresim.com/18/h/m3sjs.png

Bir var,Bir yok..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek

logitech kullanmışsın birde Microsoft dene

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek

Cs zamanında aldığım fare ve mouse pad'i satmak istiyorum 1 seneden biraz fazla süre kullandım, farede hiç bir hasar yoktur temizdir. Mouse pad'in birkaç ufak kenarı hafif kalkmış ama göze çarpan bi anormallik yok.

İkisini 100TL'ye veriyorum

Sıfır fiyatları

RAZER Goliathus Fragged CONTROL mause pad  xL 55TL

RAZER DEATHADDER 3500 dpi Gaming Mouse V2 149TL

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erick
    erick's avatar
    Erkek
    SeyhSamil bunu yazdı

Cs zamanında aldığım fare ve mouse pad'i satmak istiyorum 1 seneden biraz fazla süre kullandım, farede hiç bir hasar yoktur temizdir. Mouse pad'in birkaç ufak kenarı hafif kalkmış ama göze çarpan bi anormallik yok.

İkisini 100TL'ye veriyorum

Sıfır fiyatları

RAZER Goliathus Fragged CONTROL mause pad  xL 55TL

RAZER DEATHADDER 3500 dpi Gaming Mouse V2 149TL

Yok hocam sağol CS örnekti, onun için mouse aramıyorum. laptopta kullanmak üzere kablosuz olacak ve yukarıda verdiğim linktekiler gibi max 40-50 tl olacak :)

JackDaniels bunu yazdı

logitech kullanmışsın birde Microsoft dene

Aslında öyle düşünmüyo değilim de açık olarak test edemedim bahsettiğim modeli. Ondan bi fırsatım olsa hemen alırım aklımdaki gibi çıkarsa.

Bir var,Bir yok..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam, sanırım küçük mouse lar arasında tercih yapmak istiyorsunuz ancak ben bir seçenek daha sunayım dedim.

Birkaç ay önce iki adet Logitech G500 kablolu Mouse almıştım. Yeni aldığım bilgisayarın yanında mouse çıkmasaydı onlardan birini kullanmaya devam ederdim. Mouselardan birini kardeşime, diğerini valideye verdim, taş gibi. Kablolu olmasına çok takılmayın, içlerinde ağırlık kartuşu var, yanında verilen gramajları belli ağırlıkları istediğiniz gibi kullanarak rahatlık sağlıyorlar. Elinize uygun ağırlıkları kullandığınızda mouse kablosu ile kavga etmiyorsunuz :) Ayrıca yanında verilen CD'deki programı ve 5 farklı hız hafızası ile 2500 DPI'a kadar hız seçeneği belirleyebiliyorsunuz. Ayrıca orta tuşun dönüş şeklini tek bir tuş ile ayarlayabiliyorsunuz, ister tırtıklı, ister serbest...

Belki göz önüne almak isteyebilirsiniz.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    doganoglu66
    doganoglu66's avatar
    Erkek

bence Logitech m325 ben kullanıyorum hiç tereddüt etme süper...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    RaNGeR bunu yazdı

Hocam, sanırım küçük mouse lar arasında tercih yapmak istiyorsunuz ancak ben bir seçenek daha sunayım dedim.

Birkaç ay önce iki adet Logitech G500 kablolu Mouse almıştım. Yeni aldığım bilgisayarın yanında mouse çıkmasaydı onlardan birini kullanmaya devam ederdim. Mouselardan birini kardeşime, diğerini valideye verdim, taş gibi. Kablolu olmasına çok takılmayın, içlerinde ağırlık kartuşu var, yanında verilen gramajları belli ağırlıkları istediğiniz gibi kullanarak rahatlık sağlıyorlar. Elinize uygun ağırlıkları kullandığınızda mouse kablosu ile kavga etmiyorsunuz :) Ayrıca yanında verilen CD'deki programı ve 5 farklı hız hafızası ile 2500 DPI'a kadar hız seçeneği belirleyebiliyorsunuz. Ayrıca orta tuşun dönüş şeklini tek bir tuş ile ayarlayabiliyorsunuz, ister tırtıklı, ister serbest...

KEsinlikle katılıyorum ve mükemmel bir seçim olur bence g500 eğer bütçe varsa. 2 yıl oldu üstündeki bütün tuşlar programlanabiliyor zaten açma kapama müzik değiştirme herşeyi yapabilirsin üstüne oyun profilleri de belirleyince zaten tadından yenmiyor :))

Çok sıkılıyom
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erick
    erick's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

Yok hocam kablo konusunda kesin kararlıyım olmayacak kablo, beni daraltıyo kendisi evin heryeri kablo zaten şarj aletlerınden geçilmiyo:D Ama çok sagol üşenmemiş yazmışsın o kadar, ama ben fazla tuş fonsiyonellik falan aramadığım için cazip gelmedi bana malesef:) o orta tuş sıkıntım da aslında serbest yada tırtırlı olması değil de atıyorum bi linke orta tuşla tıklar otomatik yeni sekme olarak açarım bu özelliği için tuş mesafesi kısa olması lazım ve ses yapmaması lazım. o yüzden bu verdiğim 3 model içinden seçmeyi düşünüyorum çok uç noktada başka mouse çıkmadığı sürece.

doganoglu66 bunu yazdı

bence Logitech m325 ben kullanıyorum hiç tereddüt etme süper...

Hadi bakalım ilk kullanan:) orta tuş aralığı nasıl? çok ses yapar mı ?

SweetyVolty bunu yazdı
    RaNGeR bunu yazdı

KEsinlikle katılıyorum ve mükemmel bir seçim olur bence g500 eğer bütçe varsa. 2 yıl oldu üstündeki bütün tuşlar programlanabiliyor zaten açma kapama müzik değiştirme herşeyi yapabilirsin üstüne oyun profilleri de belirleyince zaten tadından yenmiyor :))

Yok hocam 3-4 tuştan fazlasını istemiyorum bana yeter ana hatlarıyla normal bi mouse:D

Bir var,Bir yok..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

logitech m705 kullanıyorum günlük kullanım için ideal. şimdiye kadar hep microsoft kullanmıştım hepsinde sorun yaşamıştım bataryasından tut scroll tuşuna kadar.

ama microsoft'un da klavyesi iyi wireless keyboard 300 kullanıyorum hem rahat hem de fonksiyonel. logitech de bu konuda o kadar iyi sayılmaz mesela.

. . .. . ... .
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Piratebay
    Piratebay's avatar
    Erkek

m325 akar hocam hala kullanıyorum. Pili abartısız 3 ay gidiyoki ben sürekli kullanırım sabah akşam. tuşlarında da sıkıntı yaşamazsın. taş gibiler hala. en 40 kere sehpadan 10 kere felanda vitrinin üzerinden düştü canavar mübarek yok bi sıkıntısı. cam hariç heryerde hiç takılmadan kullanırsın.

Japon yolları aşar Alman'ın babaannesi kaşar... https://thepiratebay.org/
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

bluetrack lazer optik arasındaki arastır sonra microsoftu alman gerektiğini anlarsın:) 

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
Toplam Hit: 3666 Toplam Mesaj: 27