folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Mouse Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Mouse Seçimi Nasıl Yapılmalı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selamlar, senelerdir oyun oynamıyordum. Ancak geçenlerde steam'den bir kaç oyun edindim, biraz oynamaya çalıştım. Elimde o netbook'lar için olan ufacık mouse'lardan var, tabiri caizse "hamster" :D

Ve her yerde işimi gören mouse her nasılsa oyunda tatmin etmedi. Şimdi yine ucuz yollu bir şey alayım istiyorum, öyle yüzlerce liralık prof. oyun mouselarından değil tabi.

Elime oturup oturmayacağını mağazada nasıl analiz edebilirim, püf noktası var mı bunun? Genelde pakette kapalı oluyorlar bir de.

Teknik özellik olarak nelerine dikkat edeyim?

DPI olayı nasıl işliyor?

Tavsiye edeceğiniz bir kaç model varsa inceleyeyim.

(Programlanabilir tuşlara, 80 tane fazladan butona falan ihtiyacım yok. Counter strike, crysis ne istiyorsa o. )

Teşekkürlerimi şimdiden arz ederim

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    noname bunu yazdı

Selamlar, senelerdir oyun oynamıyordum. Ancak geçenlerde steam'den bir kaç oyun edindim, biraz oynamaya çalıştım. Elimde o netbook'lar için olan ufacık mouse'lardan var, tabiri caizse "hamster" :D

Ve her yerde işimi gören mouse her nasılsa oyunda tatmin etmedi. Şimdi yine ucuz yollu bir şey alayım istiyorum, öyle yüzlerce liralık prof. oyun mouselarından değil tabi.

Elime oturup oturmayacağını mağazada nasıl analiz edebilirim, püf noktası var mı bunun? Genelde pakette kapalı oluyorlar bir de.

Teknik özellik olarak nelerine dikkat edeyim?

DPI olayı nasıl işliyor?

Tavsiye edeceğiniz bir kaç model varsa inceleyeyim.

(Programlanabilir tuşlara, 80 tane fazladan butona falan ihtiyacım yok. Counter strike, crysis ne istiyorsa o. )

Teşekkürlerimi şimdiden arz ederim

Hocam bende bu aralar mouse almayı düşünüyorum.Benim için önemli olan her yüzeyde rahat çalışabilemesi ve Windows 8 uyumlu şu yeni tasarım fareler.Bunun için ufak bir araştırma yaptım.Hatta yazısını yazdım.DPI falan yazıda bulabilirsin.

http://www.windows8li.com/2014/03/ozel-tasarm-windows-8li-mouse-modelleri.html

İki fare arasında kaldım.Şu logitech olan çok güzel ama algılama benim şuan kullandığım Microsoft mobile 1000 ile aynı ne yazık ki.Tabi tasarım harika.Tamamen dokunmatik.Fİyatıda 2-3 gün önce 70 liraydı.

Logitech T620 TOUCH

CyberAngel tarafından 18/Mar/14 17:31 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

mouse yapısı tamamen senin kişisel tercihlerine bağlı bir olay. kimisi ağır,kimisi hafif,kimisi çok hassas ,kimisi oynatsan kıpırdamicak şekilde alışıktır.

Oyüzden ağırlık,büyüklük ve şekil itibarriyle  sana kalmış bir mevzu. 

ekstra ağırlık koyularak ağırlığını ayalayabileceğin mouselar mevcut .  

dpi olarak fps te oynuyorsan (counter,crysis flaan demişsin) nekadar hassas olursa okadar iyidir. 

programlaabilir tuşlara fps oynuyorsan cok fazla gerek duymazsın belki 2 tane işlerini kolaylaştırabilir. Bu tuşlarında yerleri kolayca basabilecegin şekilde olmalarına özen göster.

3-5 lira az para vericem diye adı sanı duyulmamış bir marka almanıda önermiyorum mouseta.

a4tech x7 serisinin 3600 dpi lık olanları güzeldir fiyat/performans ürünü  (f serisine alışamadım) ama piyasada çok kalmadı.

logitech g300 güzeldir. (logitechin bence giriş seviyesi budur g100'e alışamadım) 

a4techh blody serisi v7 güzeldir. 

FCN tarafından 18/Mar/14 17:35 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

Logitech M705 Marathon kullanıyorum memnunum 10 numara şimdiye kadar bir sorun yaşamadım pili 1.5 sene oldu hala devam

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

a4 tech x7 serisinden birini al geç. zamanında farelere o kadar para bayıldımki aldığım fareler 6 - 12 ay sonra çift tıklamaya başladı  sokağa atıldı onca para.. özellikle logitechlerde çift tıklama sorunu çok yaşanıyor g500 ve g9x çöpe gitti birer sene aralıklarla bu yüzden.. a4 techlerde çift tıklama olayı yaşamadım hiç.  Şuan a4 tech x7 F5 kullanıyorum.

pesimistzombie tarafından 18/Mar/14 17:45 tarihinde düzenlenmiştir

:|
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bu arada kendi mouse mu da tavsiye edebilirim.Kaç senedir kullanıyorum.Çok ergonomik ve sağlam.Microsoft mobile 1000.Elli kez yere düştü hala çalışıyor :) 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Komutan
    Komutan's avatar
    Erkek

http://gaming.logitech.com/tr-tr/product/g300-optical-gaming-mouse

harika ötesi mouse, zamanında 60 tl ye almıştım ( 1 yıl oldu )
     şuan 75 tl fiyatı var.

"Hiç kimse bir başkasını satın alabilecek kadar zengin ve kendisini satmak zorunda kalabilecek kadar fakir olmamalıdır" J. J. Rousseau
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

logitech g100

20 liraya aldım teknosadan.

DPI tuşu var ekstradan, CS go makromu da çaktım.

tabancalı alınca taramalı gibi saydırıom .s

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Logitech kablosuz mouse ile point blank (bir nevi cs) gibi oyunlarda, lol-wow-aion gibi oyunlarda gayet akıyorduk :) çünkü çarşafın üstünde olsun laptopun touchpadinin sağındaki yüzeyde olsun masada olsun sıkıntısız çalışıyordu. Daha sonra point blank oynarken milletin pompalı tüfeklere makro ayarlayarak acayip seri atış yaptığını öğrenince logitech g300 edindim rahata erdim.

Şöyleki; pil derdi yok, tam adamla kapışırken "ana pil bitti amk" sıkıntısı bitti.

E logitech, her yüzeyde sıkıntısız çalışıyor (şu anki laptopun kasası üzerinde tam çalışmımyor ama koltuğun kolunda, pantolonun üstünde falan sıkıntı yok)

Alete farklı modlar ayarlayıp tek tuş ile geçiş yapabiliyorsun. Mesela pompalı için, tabanca için, sniper için ayrı modlar ayarlamıştım; her biri için farklı dpi değerleri ve tuşlara farklı makrolar, sniper ve pompalı ile tabanca gibi, tabanca ile makineli tüfek gibi seri atışlar yapabiliyordum ve farklı dpi değerleriyle gerekli hassasiyetle isabetli atıyordum.

Çok uygun fiyatlı istiyorsan kafana göre bak. 70-80 veririm dersen g300 al. Ha elim hassas değildir(özelliklede sniper tüfeği kullanırım), biraz ağır bi alet olsunda ordan oraya hızlı kaydırmayayım diyorsan 110-120 lira civarı sanırım g500 al.

Ben g300 alalı 1-2sene oluyor sanırım tek sıkıntısı arada bir kendi kendine rengi değişiyor(modu değişiyormu dikkat etmedim) o da defalarca yere düşürdüğüm için sanırım :D

:)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

ortopedik değilse hiçbiri ele oturmazki

senin aradığın şey bu

www.youtube.com/watch?v=Xh4KUhlJPQ8

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek