MSSQL Hosting

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsayisciAsayisci
    Asayisci
    Asayisci's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar.

Bir müşterim için sadece mssql hosting lazım.

Mümkünse yurt dışı.

Bilgisi, tavsiyesi önerisi olan var mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

azure ?

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

üstelik azure optimizede ediyor databaseni, performansı olumsuz etkileyecek bi durum varsa önerilerde bulunuyor. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Amazon Web Services Rds

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

uygun fiyatli bir sey ariyorsaniz azure tavsiye etmem.. Ben azure ile bayadir bir hasir nesirim.. mssql degil ama cosmos db üzerinden mongodb olusturdum, kaydettigim kayit belki 2000 hadi max 3000 olsun diyelim, 60-70 dolar hesap geldi (Allah'tan deneme hesabiydi).. Azure'un ücretsiz servisleri de var ve kredi kartiyla üye olursan (yeni üyelik sart), 200 dolar ücretsiz kredi 1 aylik veriyor ve daha sonra bazi servisleri 12 ay ücretsiz ya da sinirsiz ücretsiz. Ancak belirtmedikleri veri akis olayi var. Belli bir data aktarim limitini gecince, ücretlendirme basliyor.. Sanirim 250 GB ücretsiz mssql veriyordu azure 1 yil icin. Ancak biraz fazla kayit yaparsaniz size ücret olarak geri dönecektir..

Benim tavsiyem, hetzner bir firmadan cloud computer alin daha sonra mssql kurun ve ilgili portlari acin (ya da o serverda calisacak basit CRUD islemleri yapacak bir webservis yapin) ve kullanin..

Fiyatlandirmayi görmek ya da direk bu islere dalmadan önce r10 gibi sitelerden 10-15 liraya 1 aylik 1200 TL yüklü kredili hesaplardan satin alip bir tane mssql olusturup kullanin ve fiyatlandirmasina bakin, eger uygunsa fiyatlar müsteri icin, ayni hesap üzerinden devam edebilir.. Ya da kapatip sifirdan acabilir..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

@unbalanced hocam cosmos db ne oluyor? Azure un döküman tabanlı veritabanı mı? Mongo db gibi. Bu yönetilen hizmet sunan firrmaların hepsi belirli bir data trafiğinden sonra fiyatı kitliyor sanırım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Hocam unbalanced'in dediği gibi sanal makine kullanmayı tercih et (eğer bilgi işlem bilgin var ise, db yi yonetmek vs ile ilgili) hatta birde 1gb ramli vs bir centos makine al. o makineye openVPN'kur. sadece vpn üzerinden erişim ver. mis gibi hem güvenli hem takip edilemez vs. sadece sql olur ise sql sunucunun ip'sini aynı netwrokde ki cihazlar görecekler vs hiç gerek yok.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

uygun fiyatli bir sey ariyorsaniz azure tavsiye etmem.. Ben azure ile bayadir bir hasir nesirim.. mssql degil ama cosmos db üzerinden mongodb olusturdum, kaydettigim kayit belki 2000 hadi max 3000 olsun diyelim, 60-70 dolar hesap geldi (Allah'tan deneme hesabiydi).. Azure'un ücretsiz servisleri de var ve kredi kartiyla üye olursan (yeni üyelik sart), 200 dolar ücretsiz kredi 1 aylik veriyor ve daha sonra bazi servisleri 12 ay ücretsiz ya da sinirsiz ücretsiz. Ancak belirtmedikleri veri akis olayi var. Belli bir data aktarim limitini gecince, ücretlendirme basliyor.. Sanirim 250 GB ücretsiz mssql veriyordu azure 1 yil icin. Ancak biraz fazla kayit yaparsaniz size ücret olarak geri dönecektir..

Benim tavsiyem, hetzner bir firmadan cloud computer alin daha sonra mssql kurun ve ilgili portlari acin (ya da o serverda calisacak basit CRUD islemleri yapacak bir webservis yapin) ve kullanin..

Fiyatlandirmayi görmek ya da direk bu islere dalmadan önce r10 gibi sitelerden 10-15 liraya 1 aylik 1200 TL yüklü kredili hesaplardan satin alip bir tane mssql olusturup kullanin ve fiyatlandirmasina bakin, eger uygunsa fiyatlar müsteri icin, ayni hesap üzerinden devam edebilir.. Ya da kapatip sifirdan acabilir..

Eğer multi region oluşturduysan o kadar gelmesi normal, cosmosdb eğer yanlış hatırlamıyorsam ne kadar veri attığından daha çok sku dedikleri abzürt bir cpu*bw*storage tarzı bir hesaplamayla maliyet çıkartıyorlar.

4 yıl azure ile yattım kalkım hala şu sku tam anlayamadım

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

@unbalanced hocam cosmos db ne oluyor? Azure un döküman tabanlı veritabanı mı? Mongo db gibi. Bu yönetilen hizmet sunan firrmaların hepsi belirli bir data trafiğinden sonra fiyatı kitliyor sanırım.

cosmos db genel bir isim hocam, cosmos db diye bir database türü yok. Cosmos db altinda container yapisinda (json olarak tutuluyor muhtemelen) veriler tutabiliyorsun. Ve bu verileri ister mongodb de ister cassandra da ya da diger db lerde kullanabiliyorsun. Core (SQL) nedir bakmadim ama digerleri nosql cözümleri. Ksiacasi, nosql veritabani olusturmak icin cosmos db kullanilir. Biz projemizde monogodb kullandigmiz icin cosmos kullandik, performans olarak sikinti yok ama veri akisi arttikca ücret artiyor.  Dedigin gibi bu tür cloud cözümleri bu sekilde para kazaniyor

Asagida olusturulabilecek db türleri var (bende görülenler bunlar).

diger avantajlari ise asagida görüldügü gibi, datalarin nerede tutulacagini seciyorsun, geo-redundancy ve multi-region secenekleri ile ister sectigin bölgedeki diger DB lokasyonlari ya da dünya capindaki lokasyonlarda yedek-replika olusturabiliyorsun.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı

Eğer multi region oluşturduysan o kadar gelmesi normal, cosmosdb eğer yanlış hatırlamıyorsam ne kadar veri attığından daha çok sku dedikleri abzürt bir cpu*bw*storage tarzı bir hesaplamayla maliyet çıkartıyorlar.

4 yıl azure ile yattım kalkım hala şu sku tam anlayamadım

yok hocam multi region degildi.. Free trial üzerinden olusturmustum belki onla ilgili olabilir bilmiyorum..

Bu arada bu hesaplama olayini ben de sordum (azure'un 12 ay boyunca sundugu app service F1 (60 minutes/day compute)'i sormustum. Söyle cevap aldim

Hope you are doing well.

As per your question you wanted to know features available in free plan, let me explain that the sites running in FREE tier F1 have quota restrictions on usage of CPU time till 60 minutes, 

Memory per hour 1024 MB per App service plan, Bandwidth of 165 MB and the sites are suspended whenever they hit these resource limits. Also the site running in FREE tier uses shared 

compute instance, means multiple customers apps will be running on the same machine/instance, so if some other site on that instance is using more CPU, Memory or exceeding the other

quota limit than it may affect your application as well.

We understand that the free and shared plans are quite short. However it is available for testing and development purpose only.

Please refer the below links for more details:

Azure Websites pricing details: https://azure.microsoft.com/en-in/pricing/details/app-service/

Azure subscription and service limits: https://azure.microsoft.com/en-in/documentation/articles/azure-subscription-service-limits/#app-service-limits

Review capabilities and limits available within App Service Plans: https://azure.microsoft.com/en-us/pricing/details/app-service/plans/

Let me know if you have any other query.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsayisciAsayisci
    Asayisci
    Asayisci's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

Hocam unbalanced'in dediği gibi sanal makine kullanmayı tercih et (eğer bilgi işlem bilgin var ise, db yi yonetmek vs ile ilgili) hatta birde 1gb ramli vs bir centos makine al. o makineye openVPN'kur. sadece vpn üzerinden erişim ver. mis gibi hem güvenli hem takip edilemez vs. sadece sql olur ise sql sunucunun ip'sini aynı netwrokde ki cihazlar görecekler vs hiç gerek yok.

aslında bugün aklıma bu geldi. sanal makine olarak ne almalıyım firma ve min paket tavsiye?

Toplam Hit: 5384 Toplam Mesaj: 25
mssql hosting